Subaru Outback Niezawodność

Subaru Outback, znany również jako Subaru Legacy Outback na niektórych rynkach, to nazwa dwóch pojazdów produkowanych przez japońskiego producenta samochodów Subaru: kombi wywodzącego się z Subaru Legacy, Outback (1994-obecnie), oraz hatchback wywodzącego się z Subaru Impreza, Outback Sport (1994-2011). Jako opcja lub standard w większości samochodów Outback i Outback Sport dostępny jest napęd na wszystkie koła.

Przegląd

Oryginalne Subaru Outback powstało z wariantu wagonowego Subaru Legacy drugiej generacji. Subaru Outback jest dobrym samochodem osobowym. Ma dużo przestrzeni ładunkowej i miejsca dla dorosłych osób w obu rzędach. To Subaru jest wyposażone w liczne aktywne systemy bezpieczeństwa i jest jednym z niewielu pojazdów w tej klasie, które standardowo posiadają napęd na wszystkie koła. Outback jest dostępny z dwoma silnikami czterocylindrowymi: standardowym silnikiem o pojemności 2,5 litra i mocy 182 KM oraz opcjonalnym turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2,4 litra i mocy 260 KM. Silniki te współpracują z ośmiostopniową, bezstopniową przekładnią automatyczną (CVT), która została zaprojektowana tak, aby ograniczyć dokuczliwe dudnienie silnika.

Niezawodność

Pod względem niezawodności, Subaru Outback uzyskał ocenę 3,5 na 5 punktów w rankingu RepairPal, co czyni go ponadprzeciętnym pod względem niezawodności. W porównaniu z innymi modelami, zajął 10. miejsce wśród 26 samochodów klasy średniej SUV, przy średnich kosztach eksploatacji. Subaru Outback ma bardzo długą żywotność przy odpowiedniej konserwacji i konserwatywnej jeździe; może przejechać nawet 300 000 mil.

Bezpieczeństwo

Subaru Outback 2020 otrzymał 5 gwiazdek w klasyfikacji ogólnej bezpieczeństwa od NHTSA oraz ocenę „dobrą” od IIHS. Możesz dodatkowo zwiększyć szanse na udany zakup, łącząc oceny 4,59-Star Owner i 4,6/10 Expert Review z Vehicle History.

  Subaru BRZ Niezawodność

Wskaźnik amortyzacji

Subaru Outback amortyzuje się o 45% w ciągu pięciu lat, a jego wartość odsprzedaży po pięciu latach wynosi 19 144 USD. Amortyzacja Subaru Outback jest powolna i stała w czasie, co skutkuje mniejszą amortyzacją w pierwszych latach i większą w miarę starzenia się pojazdu.

Konserwacja i naprawy

Średni roczny koszt napraw i przeglądów Subaru Outback wynosi 607 USD, w porównaniu do 573 USD dla innych średniej wielkości SUV-ów i 652 USD dla wszystkich pojazdów. Właściciele Subaru Outback odwiedzają warsztat średnio cztery razy w roku, czyli tyle samo, co ich koledzy.

FAQ

Czy Subaru Outback to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Subaru Outback jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Subaru Outback?

Subaru Outback to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Ile koni mechanicznych ma Subaru Outback i czy ma turbo?

Subaru Outback ma 260 KM mocy i 277 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded H-4 o pojemności skokowej 2,4 l. Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży prześwit ma Subaru Outback?

9,5 cala ( 24,13 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Subaru Outback ma aluminiowe koła przednie 17 X 7 cali i aluminiowe koła tylne 17 X 7 cali.

Czy Subaru Outback ma dużo problemów?

Podczas gdy Subaru Outback ma wiele mocnych stron, czy jest niezawodny? CarComplaints.com twierdzi, że największe problemy z Outbackiem to nadmierne zużycie oleju, awaria skrzyni biegów i krucha przednia szyba.

  Subaru Ascent Niezawodność

Ile lat wytrzymuje Subaru Outback?

Outback może wytrzymać wszystkie te podróże, a jeśli jest odpowiednio konserwowany, może nawet wytrzymać 300 000 lat. Przeciętny kierowca Subaru może liczyć na 15 do 20% więcej przebiegu. Outbacki mogą wytrzymać dłużej dla konserwatywnych kierowców.

Czy zakup używanego Subaru to dobry pomysł?

Rozważenie zakupu używanego Subaru nie jest złym pomysłem. Subaru to niezawodne, wszechstronne samochody, które można dostosować do własnych potrzeb przy zakupie nowych. Używane Subaru są niezwykle cenne. Subaru to fantastyczna marka do wyboru, gdy szukasz używanego samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z