Subaru Tribeca Niezawodność

Subaru Tribeca był średniej wielkości samochodem typu crossover SUV produkowanym od 2005 do 2014 roku. Znany jako Subaru B9 Tribeca w Kanadzie i na niektórych innych rynkach, samochód został nazwany na cześć dzielnicy Tribeca w Nowym Jorku. Model Tribeca został zbudowany na platformie Subaru Legacy i był oferowany w konfiguracji pięcio- i siedmiomiejscowej. Miał jeździć obok nieco zmodyfikowanego Saaba 9-6X.

Przegląd

Tribeca to pierwsza próba wejścia Subaru na rynek SUV-ów, a także pierwszy całkowicie nowy samochód, który zadebiutował od czasu modelu Legacy w 2003 roku. Pięciodrzwiowy, średniej wielkości crossover SUV dostępny jest w wersji z silnikiem przednim i napędem na cztery koła. W latach 2006-2007 Tribeca była napędzana silnikiem H6 o pojemności 3,0 litrów, a w latach 2008-2014 – silnikiem H6 o pojemności 3,6 litrów. Oba te silniki współpracują z 5-biegowymi automatycznymi skrzyniami biegów. SUV rozpędza się od 0 do 60 mil na godzinę w 9,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 121 mil na godzinę.

Niezawodność

Na podstawie oceny niezawodności wynoszącej 3,5 na 5,0, Subaru Tribeca zajmuje 18. miejsce wśród 26 średniej wielkości SUV-ów. W ciągu ostatnich siedmiu lat modelowych złożono 19 skarg dotyczących Subaru Tribeca. Subaru Legacy zajmuje 7. miejsce pod względem ogólnej niezawodności spośród 17 modeli Subaru, przy czym prawdziwe zastrzeżenia dotyczą silnika i skrzyni biegów. Trzysta tysięcy mil to maksymalny zasięg Subaru. Jeśli regularnie konserwujesz swój samochód, możesz oczekiwać, że osiągniesz taki przebieg.

  Subaru Ascent Niezawodność

Bezpieczeństwo

Testy zderzeniowe New Car Assessment Program (NCAP) przeprowadzone przez National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) przyznały Subaru Tribeca ogólną ocenę pięciu gwiazdek. Ponadto, model Tribeca został wyróżniony przez Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) jako „Top Safety Pick”.

Stopa amortyzacji

Termin amortyzacja odnosi się do spadku wartości, który następuje w momencie posiadania i użytkowania pojazdu przez pewien czas. Przewiduje się, że Subaru Tribeca po pięciu latach straci na wartości 18%. Przewiduje się, że w ciągu pięciu lat jego wartość spadnie o około 2 421 USD w stosunku do wartości bieżącej.

Konserwacja i naprawy

Subaru Tribeca ma średni roczny koszt napraw w wysokości 563 $, co oznacza, że ma średni koszt posiadania.

FAQ

Czy Subaru Tribeca to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Subaru Tribeca to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Subaru Tribeca?

Subaru Tribeca to samochód z 7 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Małe sportowe pojazdy użytkowe z napędem na 4 koła

Ile koni mechanicznych ma Subaru Tribeca i czy ma turbo?

Subaru Tribeca ma moc 256 KM i moment obrotowy 247 lb-ft. Silnik to Regular Unleaded H-6 o pojemności skokowej 3,6 l. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży jest bagażnik w Subaru Tribeca?

74,3 stopy sześcienne ( 2,104 m3 )

Jak duży prześwit ma Subaru Tribeca?

8,4 cala ( 21,34 cm )

  Lexus IS F Niezawodność

Jaki typ kół posiada samochód?

Subaru Tribeca ma aluminiowe koła przednie 18 X 8 cali i aluminiowe koła tylne 18 X 8 cali.

Co było nie tak z Subaru Tribeca?

Firma Takata wycofała z rynku dużą liczbę samochodów Subaru, ponieważ mają one niebezpieczne urządzenia do napełniania poduszek powietrznych. Ponad 37 milionów pojazdów zostało dotkniętych odłamkami poduszek powietrznych firmy Takata.

Ile kilometrów wytrzymuje Subaru Tribeca?

Chociaż wyniki mogą się różnić w zależności od tego, jak samochód jest utrzymywany, Subaru może przejechać 300 000 mil. Możesz również oczekiwać, że Twoje Subaru uzyska taki przebieg, jeśli będzie regularnie konserwowane.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z