Tesla nie chce się uruchomić – przyczyny i jak to naprawić

Tesla jest nowicjuszem w świecie samochodów, ale wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku lat zdobyła całkiem sporą popularność. Można powiedzieć, że Tesla była głównym powodem, dla którego skupiliśmy się na samochodach elektrycznych i dlaczego tak wiele innych marek chciało dogonić Teslę z ich ofertą EV. Tak czy inaczej, Tesla nie jest latarnią niezawodności, a my zamierzamy skupić się na tym, dlaczego Tesla nie chce się uruchomić – przyczyny i jak to naprawić.

Na początek, Tesla jest również wyposażona w 12-woltowy akumulator, który zapewnia niezbędny sok do uruchomienia samochodu. Oznacza to, że jeśli bateria jest płaska lub słaba, nie będziesz w stanie uruchomić samochodu. Ponadto, musimy również wspomnieć, że czasami ekran centralny może glitch i nie pozwalają uruchomić samochód.

Jeśli Twoja Tesla nie ma już żadnego ładunku w akumulatorze, również nie ruszy. Tesla mówi również, że wewnętrzny komputer może zrestartować się kilka razy w roku, co zatrzyma cię, aby uruchomić samochód przez kilka minut, podczas gdy proces ten ma miejsce. Tesla odmawiając rozpoczęcia nie jest wszystko, co oznacza, że te problemy nie są powszechne albo.

Jeśli coś innego jest winny, są szanse, że twój Tesla potrzebuje profesjonalnego mechanika, który zna jego / jej sposób wokół Tesla. Dlatego upewnij się, że zabierzesz swój samochód do dealera, jeśli rzeczywiście nie uda się go uruchomić.

Problemy z akumulatorem 12-woltowym

Twoim pierwszym punktem zainteresowania powinna być bateria 12 V, która może się wyczerpać jak w każdym innym samochodzie. Tesla posiada dużą baterię, która jest przeznaczona do jazdy, ale posiada również standardową baterię 12 V, którą zazwyczaj znajdziesz w normalnym samochodzie z silnikiem spalinowym. Aby przetestować baterię 12 V, należy wziąć multimetr i sprawdzić jej moc. Jeśli odczyt mówi o 12-13 woltach, twój akumulator jest w porządku.

  Czy Tesla dobrze radzi sobie na śniegu?

Jeśli odczyt mówi więcej niż to, coś pobiera moc, gdy samochód jest w trybie czuwania, co może prowadzić do martwego akumulatora. Z drugiej strony, jeśli odczyt jest niższy niż to, twój akumulator jest bliski końca swojej żywotności. W sumie pamiętaj też o sprawdzeniu terminali, czy nie ma na nich śladów korozji, co nie zdarza się często.

Ekran centralny staje się pusty

Większość modeli Tesli jest wyposażona w duże ekrany centralne, które służą do całkowitego sterowania samochodem. Oznacza to, że na tych ekranach znajdują się wszystkie niezbędne funkcje przeznaczone do sterowania klimatyzacją, informacjami o jeździe, trybami jazdy, nawigacją i systemami bezpieczeństwa. Jeśli ekran nie włączy się, samochód prawdopodobnie nie ruszy albo ze względu na to, że jest niebezpieczny do jazdy bez wiedzy o prędkości.

Jeśli ekran nie będzie pusty, powinieneś rozwiązać problem i zrestartować go, aż wróci do życia. Ten problem wydaje się być powszechne podczas szybkiego ładowania Tesla jak ekran dotykowy może przegrzać, a tym samym wyłączyć się, aby zapobiec dalszym szkodom. Jako takie, to nie ma tendencji do trwać wszystkie, że długo, co oznacza, że powinieneś być w stanie jeździć w kilka minut razy.

Brak naładowania baterii

Jeśli całkowicie wyczerpiesz baterię, samochód nie będzie wykazywał żadnych oznak życia i będzie wymagał ręcznego otwarcia portu ładowania, aby naładować samochód. Jednak zdarza się to naprawdę rzadko, tylko wtedy, gdy wykorzystasz całą baterię i zostawisz samochód na jakiś czas.

  Czy Teslę trzeba myć ręcznie?

Jeśli zbliżasz się do wyczerpania baterii i nie umieścić go na ładowanie, samochód wejdzie w „głęboki tryb hibernacji”, który zasadniczo próbuje zachować ostatnie krople soku z baterii. Brak możliwości uruchomienia samochodu i jazdy jest oczywistą konsekwencją, ponieważ samochód po prostu nie ma wystarczającej mocy aby przemieścić się z punktu A do punktu B.

The Computer Reboots Itself

W końcu dochodzimy również do sekcji, w której musimy mówić o centralnym komputerze Tesli restartującym się samoczynnie kilka razy w roku, co wymaga od Ciebie pozostania w miejscu, aby nie utrudniać bezpieczeństwa. Oznacza to, że nie będziesz mógł prowadzić samochodu podczas tego procesu i będziesz musiał poczekać kilka minut, aż się zakończy.

W rzeczywistości Tesla nie jest zwykłym samochodem z silnikiem spalinowym, co oznacza, że Tesla nie uruchamia się tak często. Jeśli jednak twoja Tesla nie chce się uruchomić, upewnij się, że przeszedłeś przez wszystkie z nich w bezpośredniej kolejności.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje bateria do Tesli?

12-woltowa bateria Tesli prawdopodobnie będzie kosztować około 300 dolarów, ale ceny różnią się znacznie w zależności od modelu, pory roku oraz praw podaży i popytu. Tesla obejmuje 12-woltowy akumulator gwarancją, co oznacza, że Tesla wymieni go za darmo, jeśli umrze.

Jednak zupełnie nowa bateria układu napędowego jest znacznie droższa, co oznacza, że możesz spodziewać się zapłaty od 5 000 do 17 000 dolarów w zależności od modelu i rozmiaru baterii.

  Czy baterie Tesli można poddać recyklingowi?

Czy Tesla tworzy niezawodne samochody?

W porównaniu do normalnych samochodów z silnikiem spalinowym, Tesla robi niezawodne samochody, ale w porównaniu do innych EV, Tesla nie jest marką, do której należy iść, jeśli chcesz niezawodności. Jasne, marka znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat, ale jej samochody wciąż się psują z wielu różnych powodów.

Długoterminowa niezawodność jest w większości przypadków tajemnicą, ale jedno jest pewne, gdy wielka bateria umrze, zostaniesz z ogromnymi rachunkami za naprawy i wymianę baterii, które często nie mają większego sensu.

Czy powinienem kupić Teslę?

Jeśli jesteś fanem Tesli i chcesz traktować siebie do najnowocześniejszego EV, zakup Tesli jest doświadczeniem jak żadne inne. Ludzie, którzy kochają samochody Tesli, przysięgają na nie i prawdopodobnie nie dotkną niczego innego poza Teslą.

Jeśli jesteś tego typu facetem i jesteś wygodny żyjąc z EV, zakup Tesli ma sens.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z