Toyota vs. Mercedes: Niezawodność

Toyota jest najpopularniejszą marką samochodów standardowych, podczas gdy Mercedes-Benz jest najpopularniejszą marką samochodów luksusowych. Ale która marka samochodów jest bardziej niezawodna między Toyotą a Mercedes-Benz?

Toyota jest bardziej niezawodna niż Mercedes-Benz. Toyota jest jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów na rynku. Zajmuje pierwsze trzy miejsca w rankingach niezawodności większości branżowych agencji ratingowych. Mercedes, z drugiej strony, zajmuje niższą pozycję w większości rankingów branżowych. Jednak wciąż jest nieco wyżej niż inne niemieckie marki luksusowe, z wyjątkiem Porsche.

Najbardziej niezawodne modele Toyoty i Mercedesa

Toyota Prius

Od swojego debiutu w 1997 roku Toyota Prius wyróżnia się jako jeden z najbardziej niezawodnych samochodów w historii. Toyota Prius zmieniła technologię hybrydową, ponieważ jest to jeden z pierwszych samochodów wyposażonych w tę zaawansowaną technologicznie inżynierię. Samochód jest bardzo tani w utrzymaniu i naprawie. Co więcej, jego części zamienne są łatwo dostępne.

Toyota Prius ma bazową cenę 31,200 dolarów i jest najbardziej niezawodną Toyotą na rynku. Tuż za nią plasują się Toyota Corolla i Toyota Camry. Wszystkie te samochody mają ocenę niezawodności 5 na 5 w większości ocen branżowych.

Ten japoński samochód to średniej wielkości sedan wyposażony w napęd na przednie koła. Dodatkowo, samochód może pomieścić do 5 pasażerów i oszczędza paliwo dzięki systemowi hybrydowemu. Mimo przystępnej ceny, Toyota Prius jest wciąż komfortowa i bezpieczna.

Mercedes-Benz Klasy E

Pierwszy Mercedes-Benz Klasy E zadebiutował w 1984 roku. Model ten stał się jednym z najlepiej sprzedających się modeli Mercedesa wszech czasów. Jedną z rzeczy, która czyni go wyjątkowym, jest jego niezawodność. Klasa E jest najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa, zaraz za nią plasują się Klasa GLC i Klasa S.

  Dlaczego Mercedesy to złe samochody

Z ceną bazową 57 800 dolarów, Klasa E jest warta każdej wydanej na nią monety. Wyposażony w system napędu na wszystkie koła, ten średniej wielkości sedan może łatwo rejsować na większości terenów bez wielu wyzwań. Występuje w wersjach sedan, kabriolet, wagon i coupe.
Mercedes-Benz Klasy E jest nie tylko niezawodny, ale także pełen klasy i luksusu. To zasługa doskonałego designu i najwyższej klasy wnętrza. Oprócz pięknego wyglądu i komfortowego wnętrza, Klasa E jest również bezpieczna i wydajna. Krótko mówiąc, to pomniejszony odpowiednik wybitnego Mercedesa-Benz Klasy S.

Najmniej niezawodne modele Toyoty i Mercedesa

Toyota RAV4

Toyota RAV4 to jeden z pierwszych kompaktowych SUV-ów typu crossover, jakie powstały. Toyota rozpoczęła produkcję modelu RAV4 w 1994 roku i nigdy nie oglądała się za siebie. Jednak Toyota RAV4 nigdy nie była pojazdem niezawodnym. Jest to jeden z najmniej niezawodnych modeli Toyoty na rynku.
Według rankingów niezawodności J.D. Power, obecny model Toyoty RAV4 ma ocenę niezawodności 74 na 100, co jest nieco lepszym wynikiem niż poprzednie modele. Consumer Reports ocenić ten sam samochód do niezawodności wynik 3 z 5, który jest nieco powyżej średniej, ale nie jest dobry w porównaniu z innymi modelami Toyota.
Ogólnie rzecz biorąc, Toyota RAV4 to piękny i wydajny mały SUV, który ma wiele do zaoferowania, nawet jeśli nie jest to najbardziej niezawodna Toyota na rynku. Jest paliwooszczędny, łatwy w utrzymaniu i oferuje kilka standardowych rozwiązań technicznych i funkcji bezpieczeństwa.
Dodatkowo, jest wyposażony w system AWD, który umożliwia właścicielowi łatwe poruszanie się po różnych terenach. Dzięki pięciu miejscom siedzącym ten mały japoński SUV jest wystarczająco pojemny, aby zapewnić komfort.

  Jaki jest najdroższy Mercedes?

Mercedes-Benz Klasy C

Mimo że Mercedes-Benz Klasy C jest najmniej niezawodnym modelem Mercedesa, nie wszystkie warianty Mercedesa Klasy C są zawodne. W istocie, Mercedes-Benz Klasy C obejmuje również niektóre z najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa. Ale ogólnie rzecz biorąc, jest to wciąż najmniej niezawodny model Mercedesa.

Mercedes-Benz Klasy C plasuje się poniżej średniej w większości branżowych rankingów niezawodności. Wskazuje to na fakt, że posiadanie Mercedesa Klasy C jest bardzo kosztowne, ponieważ może być konieczne częstsze odwiedzanie warsztatu niż w przypadku innych samochodów. Wśród wszystkich modeli Mercedesa, Klasa E jest jedynym modelem, który plasuje się nieco powyżej średniej.

Mimo to Mercedes Klasy C jest luksusowym sedanem o wyjątkowych właściwościach. Ma również doskonałe osiągi, zwłaszcza jeśli wybierzemy wersję AMG. Nabywca ma możliwość wyboru systemu AWD lub RWD. Dzięki 2,0-litrowemu silnikowi benzynowemu turbo inline-4 i 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów, jest to bardzo mocny kompaktowy sedan.

FAQ

Jaka jest główna różnica między Toyotą a Mercedesem?

Główną różnicą między Toyotą a Mercedesem jest ich docelowy segment rynku. Mercedes-Benz buduje pojazdy przeznaczone dla klasy wyższej, podczas gdy Toyota buduje przystępne cenowo pojazdy dla każdego. Modele Mercedesa są wyposażone w zaawansowaną inżynierię, luksusowe funkcje i najnowocześniejszą technologię.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu, Toyota czy Mercedes?

To nie jest nawet dyskusja. Toyota jest niezwykle tania w utrzymaniu i naprawie, podczas gdy Mercedes jest bardzo drogi w naprawie i utrzymaniu oraz posiada drogie części zamienne. Toyoty są bardzo proste i większość mechaników może na nich pracować. Inaczej jest w przypadku Mercedesów, które wymagają wyspecjalizowanych mechaników.

  Które Mercedesy mają cyfrową deskę rozdzielczą

Który samochód jest bardziej trwały, Mercedes czy Toyota?

Toyota może być bardziej niezawodnym samochodem niż Mercedes-Benz, ale jeśli chodzi o trwałość, to Mercedes jest bardziej wytrzymały. Łatwiej jest rozpoznać model Mercedesa z 1980 lub 1990 roku niż model Toyoty. Wynika to z faktu, że Mercedes-Benz kładzie większy nacisk na jakość niż Toyota. Dlatego ich samochody są trwalsze.

Dlaczego większość firm taksówkarskich używa Toyot zamiast Mercedesów lub BMW?

To proste. Samochody Toyoty są tańsze niż luksusowe marki niemieckie. Poza tym Toyota jest bardziej niezawodna i łatwiejsza w utrzymaniu i naprawie. Dodatkowo, istnieje wiele centrów serwisowych Toyoty. Jeśli więc Państwa samochód ulegnie awarii, można go w krótkim czasie serwisować.

Co sprawia, że Mercedes jest tak niewiarygodny?

Mercedes jest tak niewiarygodny z powodu wielu problemów, które pojawiają się po przejechaniu dużej liczby kilometrów. Oprócz wielu problemów, koszty naprawy i konserwacji są bardzo wysokie. Co więcej, Mercedes wymaga wyszkolonych techników do obsługi swoich samochodów, którzy również pobierają duże opłaty.

Toyota jest liderem niezawodności

Jeśli chodzi o niezawodność, kilka marek przebija Toyotę. Nawet jeśli Mercedes plasuje się wyżej w rankingu niezawodności w porównaniu z innymi luksusowymi samochodami, nie jest bardziej niezawodny niż dobrze zbudowana Toyota. To, co czyni Toyotę niezawodną, to szybkie naprawy, tańsze części zamienne i łatwo dostępne centra serwisowe, w których można naprawić i utrzymać samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z