Volkswagen Polo lata, których należy unikać – Najlepsze i najgorsze lata

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo jest jednym z najbardziej popularnych subkompaktowych hatchbacków tam, co oznacza, że wiele osób rozważa zakup jednego. Samochody te są popularne zarówno wśród starszych, jak i młodszych osób, co oznacza, że potencjalna baza klientów jest naprawdę szeroka. Jednak nie wszystkie lata modelowe VW Polo są takie same.

Na początek, Polo zostało wprowadzone w 1975 roku i od tego czasu zrodziło sześć różnych generacji. Pre-2009 Volkswagen Polo modele są teraz naprawdę stare i nie ma naprawdę żadnego interesu w zakupie tych 2nd hand. Tak czy inaczej, powinieneś skupić swoją uwagę na modelach 2014-2022.

Aby rozpocząć tę listę, mamy zamiar najpierw wspomnieć VW Polo model lat należy unikać, i są to wszystkie lata modelowe przed 2009, model 2009 i 2015 model. Najlepsze lata modelowe VW Polo do kupienia to model 2022, model 2017 i model 2014.

W sumie, to często ważniejsze, jak dobrze samochód został podjęte przed rozważa go w przeciwieństwie do samego roku modelowego. W związku z tym, bez względu na to, która generacja VW Polo Cię interesuje, wykonaj inspekcję przed zakupem, kiedy tylko możesz.

Najgorsze lata VW Polo

1. Volkswagen Polo sprzed 2009 roku jest najgorszy

Wartość, przed-2009 Volkswagen Polo modele można mieć za prawie nic, co jest dużym powodem, dlaczego można rozważyć jeden. Jednak zanim to zrobisz, musisz być świadomy wszystkich problemów, które nękają silniki benzynowe z tej epoki. Niektórzy właściciele powiedzieli, że te starsze modele VW Polo są bardzo zawodne i po prostu nie są tego warte.

  Czy Volkswagen Golf to dobry samochód?

Silniki Diesla są znacznie lepsze, ale nie są szczególnie przyjazne dla środowiska i bezpieczne. To po prostu fakt, że te samochody pochodzą z innej epoki i nie są wyposażone w prawie żadne funkcje bezpieczeństwa z wyjątkiem poduszki powietrznej lub dwóch.

2. 2009 Volkswagen Polo

Rok 2009 był rokiem, w którym Volkswagen wyszedł z piątą generacją Polo i w tej generacji nastąpiły wielkie ulepszenia w stosunku do swoich poprzedników. Jednak model 2009 Volkswagen Polo jest notoryczny z powodu wycieków paliwa, problemów z poduszkami powietrznymi, wysokiego zużycia oleju, a czasem nawet luźnego regulatora wałka rozrządu.

Te również pochodzą z wczesnych iteracji DPF, który jest znany gripe na starszych samochodów z silnikiem Diesla. Jeśli masz zamiar iść na model 2009, jesteś lepiej z mniejszym silnikiem benzynowym, ponieważ są one znacznie lepsze, jeśli chodzi o dojazdy.

3. 2015 Volkswagen Polo

Volkswagen Polo Mk5 został odwołany pięć razy, co jest czymś, co należy wziąć pod uwagę. Model 2015 był częścią dwóch poważnych przypomnień, jeden był w odniesieniu do wadliwych zamków dla dzieci, podczas gdy drugi był związany z zawodzących przednich siedzeń, które mogą oderwać się w przypadku katastrofy.

Ponadto około 3000 modeli 2015 VW Polo zostało również wycofanych z powodu problemów z łamaniem się koła pasowego nastawnika wałka rozrządu, co powodowało różnego rodzaju problemy.

Najlepsze lata VW Polo.

1. 2022 Volkswagen Polo to jak dotąd najlepsze Polo

Najlepszym rokiem modelowym Volkswagena Polo jest najnowszy model 2022, ponieważ łączy on w sobie najnowocześniejsze cechy z najbardziej wydajnymi układami napędowymi. Poza tym najnowsze Polo otrzymało również zasłużony pakiet modernizacyjny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

  Czy Volkswagen Touareg to dobry samochód?

Musimy wspomnieć, że tylko wysoko wyspecyfikowane modele Volkswagen Polo korzystają z tych funkcji, ale to jest raczej oczekiwane w dzisiejszych czasach. Przez lata Volkswagenowi udawało się stale unowocześniać Polo, a teraz jest to samochód z pełnym pakietem.

2. Volkswagen Polo z 2017 r.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Polo generacji Mk6, powinieneś skupić swoją uwagę na modelu 2017, ponieważ jest to model z najmniejszą liczbą skarg w ogóle. Wynika to z faktu, że 2017 Polo pojawił się po większości przypomnień i jest jako taki, znacznie lepszy samochód bezpośrednio z fabryki.

Ponadto, ich wartości nie są zbyt różne od modeli 2015 i 2016, więc to ma cały sens na świecie, aby przejść do 2017 w przeciwieństwie do wcześniejszych modeli Mk6.

3. Volkswagen Polo z 2014 r.

Najlepszy VW Mk5 Polo rok modelowy jest model 2014, który jest również bardzo ostatni rok Volkswagen budował Mk5 przed wprowadzeniem Mk6. 2014 Polo jest po prostu lepsza wartość niż lata modelowe, które przyszły przed nim, ponieważ dzielą się one dość dużo tej samej cenie samochodu używanego.

Poza tym, Polo 2014 wydaje się mieć mniej skarg ogólnie, co jest również dlaczego bije wszystkie inne lata modelowe Mk5 Polo.

Sekcja FAQ

Czy Volkswagen Polo jest dobrym samochodem używanym?

Volkswagen Polo może być świetnym samochodem używanym, jeśli jesteś skłonny do kompromisu w kwestii przestrzeni i ogólnego komfortu. Nie oznacza to, że Polo jest niewygodnym samochodem, ale jest naprawdę mały i brakuje mu wielu funkcji, których można oczekiwać od współczesnych samochodów.

  Volkswagen Golf lata, których należy unikać

Najlepszym środowiskiem do korzystania z VW Polo jest miasto. Jest to mały i zwinny samochód o dobrej wydajności paliwowej, który jest idealny dla samochodu miejskiego. Długie podróże autostradowe mogą być również wykonywane z VW Polo, ale istnieje wiele innych samochodów w tym przedziale cenowym, które mają tendencję do robienia tego lepiej.

Czy Volkswagen Polo GTI jest samochodem o wysokich osiągach?

Volkswagen Polo GTI jest jednym z najlepiej strzeżonych sekretów, jeśli chodzi o małe samochody wyczynowe. Z tak krótkim rozstawem osi i sportowym zawieszeniem, Polo GTI jest wystarczająco szybkie i zwinne bez względu na środowisko. Nie jest to tak naprawdę samochód na tor, ale jako samochód drogowy jest tak samo dobry jak jego większy brat, Golf GTI.

Nie jest zaskoczeniem, że hot hatchbacki sprzedają się naprawdę dobrze na całym świecie, zwłaszcza w Europie, ponieważ łączą wiele różnych aspektów w jeden kompletny pakiet.

Czy Volkswagen Polo jest dobrym samochodem rodzinnym?

Jeśli chodzi o samochody rodzinne, możemy powiedzieć, że Polo jest rzeczywiście dobrym samochodem rodzinnym, ale tylko jeśli Twoja rodzina jest młoda. Faktem jest, że Polo nie oferuje zbyt wiele przestrzeni wewnętrznej i ładunkowej, co może stanowić problem dla dorosłej rodziny.

Poza tym, Polo nie jest najbezpieczniejszym samochodem na działce, po prostu dlatego, że jest mały. Jako takie, są lepsze samochody rodzinne w tym przedziale cenowym, ponieważ Polo brakuje rozmiaru, komfortu i bezpieczeństwa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z