Volvo S90 – wszystko, co musisz wiedzieć

Volvo S90 to luksusowy sedan średniej wielkości, który ma konkurować z Mercedes Benz E-Class, BMW serii 5 i Audi A6. Model S90 jest produkowany od 2016 roku i wydaje się, że zawładnął wyobraźnią wielu niemieckich nabywców samochodów luksusowych. S90 jest rzeczywiście mile widzianym dodatkiem w tym bardzo konkurencyjnym segmencie.

Model S90 jest dostępny z kilkoma różnymi konfiguracjami silników o mocy od 200 KM do 320 KM, a wersje hybrydowe są w stanie dostarczyć nawet 455 KM. S90 jest również dostępny z kilkoma silnikami wysokoprężnymi, ale nie są one zbyt popularne.

Pod względem stylistycznym S90 sprawia wrażenie naprawdę dobrze wyglądającego samochodu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Udaje mu się zaoferować wyrafinowanie w sposób, w jaki nie udaje się to Niemcom. Wnętrze jest również z klasą i dobrze przemyślane, a wrażenia z jazdy są miękkie i amortyzujące dzięki wyrafinowanemu zawieszeniu i zestrojeniu podwozia.

Pod względem niezawodności S90 wydaje się cierpieć, ponieważ jest to samochód o niezawodności poniżej średniej. Wciąż jest ceniony stosunkowo wysoko, ponieważ pojawił się na rynku zaledwie kilka lat temu, a praktyczność nie budzi zastrzeżeń dzięki dużej ilości miejsc siedzących i dużej przestrzeni bagażowej, zwłaszcza jeśli wybierzemy wersję V90 kombi.

Volvo S90 – układ napędowy

Gama silników Volvo S90 rozpoczyna się od rzędowego 4-cylindrowego silnika o pojemności 2,0 l i mocy 197 KM, natomiast rzędowy silnik 5-cylindrowy o pojemności 2,0 l oferuje moc 250 KM. Z pakietem R-Design model S90 jest również dostępny z silnikiem czterocylindrowym o mocy 320 KM. Wszystkie hybrydowe modele S90 są skonstruowane wokół silnika 2,0 l o mocy od 400 KM do 455 KM.

  Czy Volvo produkuje samochody hybrydowe?

Wszystkie te modele są wyposażone w napęd na przednią oś lub napęd na tylną oś (AWD) i standardową 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Silniki wysokoprężne są dostępne w wersjach od 4- do 5-cylindrowych o mocy do 235 KM. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie te silniki są gładkie, wydajne i wyrafinowane.

Jeśli chodzi o wydajność, S90 jest w stanie osiągnąć około 40-50MPGP przy standardowych silnikach benzynowych, podczas gdy hybrydy obiecują nawet 300MPGe dzięki elektrycznemu układowi napędowemu. Podsumowując, układ napędowy w S90 wydaje się być odpowiedni dla tak luksusowego samochodu.

Volvo S90 – Design i podwozie

S90 ma tradycyjny dla Volvo pudełkowaty design z lekko zaokrąglonymi krawędziami, co nadaje mu wyrafinowany i futurystyczny wygląd. Światła LED sprawiają, że samochód wygląda drogo i pasuje do firmowego parkingu wypełnionego niemieckimi luksusowymi sedanami średniej wielkości.

Wnętrze S90 jest również futurystyczne i wyrafinowane, z wieloma wysokiej klasy materiałami i ładnie rozmieszczonymi elementami sterowania. Fabryczne wyposażenie S90 jest przyzwoite, co oznacza, że zdecydowana większość modeli S90 wygląda i czuje się jak samochody luksusowe.

Zawieszenie i układ jezdny modelu S90 są dostosowane wyłącznie do komfortowej jazdy, co oznacza, że S90 nie jest samochodem sportowym. Jest stworzony do jazdy po autostradzie w najwyższym komforcie i ciszy.

Volvo S90 – Niezawodność i typowe problemy

Jak wspomniano na początku, S90 nie jest samochodem niezawodnym. Najczęstsze problemy, z jakimi boryka się S90, są związane z silnikiem, układem elektronicznym, modułem sterowania silnikiem, jednostką hydrauliczną i układem paliwowym. Niektóre z nich są bardziej kłopotliwe niż inne, a ponadto wydają się dotyczyć prawie wszystkich modeli S90.

  Czy Polestar i Volvo to to samo?

Jest to nieco rozczarowujące, ponieważ S90 to poza tym samochód o ogromnych możliwościach. Poziom komfortu i luksusu jest tak dobry, jak w Klasie E, A6 i serii 5. Warto również wspomnieć, że niemiecka trójka jest również dość zawodna, co sprawia, że wszystkie te samochody są do siebie bardzo podobne.

Volvo S90 – wartość i praktyczność

Volvo S90 to wciąż dość nowy samochód, co oznacza, że jest nadal stosunkowo drogi, zwłaszcza nowsze modele z silnikami z wyższej półki. W związku z tym, za kilka lat S90 będzie prawdopodobnie o wiele bardziej osiągalne, zwłaszcza gdy pojawi się nadchodząca aktualizacja S90.

Pod względem praktyczności, S90 jest tym, czego można oczekiwać od samochodu z tego segmentu. Miejsca siedzącego nie brakuje, a dostępna przestrzeń bagażowa jest więcej niż przyzwoita. Widoczność mogłaby być nieco lepsza, ale jest odpowiednia jak na samochód tej wielkości.

Sekcja FAQ

Jak długo może służyć Volvo S90?

Volvo S90 jest dość nowym samochodem, co oznacza, że na rynku nie ma zbyt wielu samochodów z dużym przebiegiem. Tak czy inaczej, należy się spodziewać, że przy odpowiedniej konserwacji S90 będzie w stanie przejechać ponad 200 000 mil. Jeśli nie będziesz go odpowiednio konserwować, prawdopodobnie umrze dużo wcześniej.

Samochody Volvo potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów, ale tylko wtedy, gdy są prawidłowo konserwowane. To skomplikowane, precyzyjne maszyny, które są naszpikowane najnowocześniejszymi technologiami i wymagają stałej opieki.

  Niezawodność Volvo vs BMW - która jest lepsza?

Czy Volvo V90 jest lepsze od Volvo S90?

Volvo S90 i Volvo V90 są w zasadzie takie same, a jedyną różnicą jest to, że V90 jest nieco bardziej praktycznym samochodem. Decyzja o zakupie pomiędzy tymi dwoma samochodami zależy głównie od wymagań dotyczących przestrzeni ładunkowej i preferencji stylistycznych, ponieważ V90 oferuje jedynie bardziej praktyczne wrażenia.

V90 jest również dostępny w wersji V90 Cross Country, która sprawia, że V90 jest bardziej przyjazny w terenie. Cross Country oferuje nieco bardziej utylitarny wygląd, jak na przykład Audi A6 Allroad. W związku z tym wybór powinien być podyktowany głównie względami praktycznymi i stylistycznymi.

Czy Volvo S90 jest bezpiecznym samochodem?

Volvo S90 jest naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ jest wyposażone we wszystkie niezbędne, najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, a dobrą rzeczą jest to, że wiele z nich należy do wyposażenia standardowego. Volvo to marka znana z przesuwania granic w dziedzinie bezpieczeństwa samochodowego, ponieważ to właśnie ona była pionierem w zakresie wielu elementów bezpieczeństwa, które dziś wszyscy cenimy i doceniamy.

Jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejszym celem, S90 prawdopodobnie zadowoli Cię nawet bardziej niż jego niemieccy rywale, którzy w większości oferują te same funkcje, ale nie są one dostępne w standardzie i są zazwyczaj droższe, ponieważ stanowią część bogatych pakietów opcjonalnych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z