Volvo V90 – wszystko, co musisz wiedzieć

Volvo V90

Volvo V90 to flagowy samochód kombi Volvo XXI wieku. Model V90 po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży w 2016 roku i nadal jest sprzedawany na całym świecie. V90 prawdopodobnie zostanie wkrótce zastąpione nowym modelem, ale jak na razie jest to nadal bardzo konkurencyjne luksusowe kombi, któremu udaje się rywalizować z Audi A6 Avant, BMW serii 5 Touring i Mercedesem klasy E kombi.

Linia silników V90 obejmuje gamę 4-cylindrową, w której skład wchodzą również bardzo wydajne jednostki hybrydowe. V90 jest również oferowany w wersji z silnikiem wysokoprężnym, która jest sprzedawana głównie w Europie. V90 może mieć napęd przedni lub napęd na cztery koła (AWD) w przypadku najlepszych i najmocniejszych modeli.

Pod względem stylistycznym V90 jest mniej więcej taki sam jak sedan S90, co oznacza, że jest to wersja kombi tego skądinąd pięknie wyglądającego samochodu. V90 i S90 oferują bardziej minimalistyczne podejście do luksusu, nie nadając samochodowi zbyt krzykliwego wyglądu i nie zagracając go niepotrzebnymi akcentami stylistycznymi.

Niezawodność jest na przyzwoitym poziomie, a wrażenia z jazdy są skrojone na miarę łatwości, komfortu i wyrafinowania. Volvo V90 jest cenione stosunkowo wysoko, ponieważ jest to samochód nowoczesny, a pod względem praktyczności niemalże przoduje w swojej klasie.

Volvo V90 – Układ napędowy

Jak wspomniano we wstępie, linia silników benzynowych składa się z jednego 4-cylindrowego silnika o pojemności 2,0 l, który w zależności od stanu oferuje moc od 200 KM do 320 KM. Są one w stanie zwrócić do 40 mil na galon i są głównie napędzane na przednie koła, ale są również dostępne w wersji AWD.

  Jaka jest niezawodność SUV-ów Volvo?

Oferta silników wysokoprężnych jest mniej więcej taka sama, ponieważ oferowany jest jeden silnik czterocylindrowy o pojemności 2,0 l i mocy od 150 KM do 235 KM. Są one w stanie zwrócić do 50MPG. Mimo że wszystkie te silniki robią wrażenie, najlepszymi silnikami Volvo V90 są silniki hybrydowe, które również wykorzystują czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, ale ich moc maksymalna wynosi 455 KM.

Najbardziej wydajne hybrydowe Volvo V90 może osiągnąć wynik 124MPGe, co jest naprawdę dobrą wartością. Wszystkie te silniki są również dopracowane, ciche i komfortowe, a przy tym nie brakuje im mocy. Wreszcie, wszystkie modele V90 są wyposażone w wyrafinowaną i dobrze zestrojoną 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Volvo V90 – Design i podwozie

Stylistyka V90 nawiązuje do starych, dobrych czasów pudełkowatych kombi Volvo, ale V90 nie wygląda utylitarnie, jak niektóre z nich. V90 łączy w sobie kultowy, pudełkowaty język projektowania Volvo z bardziej luksusowym podejściem, dzięki czemu V90 wygląda olśniewająco.

Projekt wnętrza również w pewnym stopniu nawiązuje do modeli Volvo z przeszłości, ale w środku V90 nie jest w żadnym wypadku stary. Wzornictwo, materiały i układ wnętrza V90 nie mają sobie równych, a wiele osób woli je od samochodów niemieckich.

V90 został zaprojektowany jako samochód komfortowy i wyrafinowany, co oznacza, że nie jest to samochód sportowy. Jest on przede wszystkim przeznaczony do jazdy po autostradach. Modele R-Design mają sztywniejsze zawieszenie, ale pod tym względem nigdy nie będą w stanie konkurować z BMW serii 5.

  Jakie są najczęstsze problemy z Volvo?

Volvo V90 – niezawodność i typowe problemy

Volvo V90 to przyzwoicie niezawodny samochód, co oznacza, że większość internetowych rankingów niezawodności i ankiet ocenia go jako średni lub ponadprzeciętny. Nowsze modele V90 są lepsze, ponieważ Volvo zdołało wyeliminować niektóre problemy, które dotyczyły wcześniejszych modeli.

Tak czy inaczej, najczęstsze problemy z V90 są związane z ECM (moduł sterowania silnikiem), układem elektronicznym, układem hamulcowym, układem paliwowym i zwiększonym poziomem wibracji podczas jazdy. Niektóre z nich można łatwo i szybko rozwiązać, podczas gdy inne nadal pozostają tajemnicą.

Volvo V90 – wartość i praktyczność

Używane Volvo V90 można znaleźć za około 30 000 USD, przynajmniej jeśli chcesz mieć przyzwoity i dobrze wyposażony model. Całkowicie nowe Volvo V90 kosztuje około 55 000 USD, a modele z wyższej półki znacznie więcej.

Pod względem praktycznym V90 jest niezwykle wydajne, ponieważ oferuje dużą przestrzeń do siedzenia, w której z łatwością zmieści się nawet 5 dorosłych osób. Przestrzeń ładunkowa jest prawie najlepsza w swojej klasie, co czyni go jednym z najbardziej praktycznych luksusowych samochodów średniej wielkości dostępnych obecnie w sprzedaży.

Sekcja FAQ

Jakie Volvo V90 powinienem kupić?

Jeśli chcesz kupić Volvo V90, powinieneś skupić się przede wszystkim na modelach hybrydowych, ponieważ są one rzeczywiście najlepsze ze wszystkich. Należy również zwrócić uwagę na nowsze modele, ponieważ wydają się być bardziej niezawodne. Podsumowując, najlepszy model V90 to prawdopodobnie taki, który jest dobrze wyposażony i nie ma zbyt wielu kilometrów na zegarze.

  Czy Volvo XC90 jest warte swojej ceny?

Należy również zwrócić uwagę na to, czy model, na który się patrzysz, był objęty dość liczną listą wycofań, które dotyczyły modelu V90. Dobrym pomysłem są również silniki benzynowe V90, z których najlepszy jest 4-cylindrowy o mocy ponad 200 KM.

Czy Volvo V90 jest bezpieczne?

Volvo V90 to naprawdę bezpieczny samochód, ponieważ jest to w końcu współczesne Volvo. Volvo to marka znana z produkcji jednych z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Zaletą nowoczesnych samochodów Volvo jest to, że są one wyposażone w liczne elementy wyposażenia bezpieczeństwa bezpośrednio z fabryki, co oznacza, że nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na zbyt wiele opcji.

Inaczej jest w przypadku Niemców, którzy są nieco bardziej powściągliwi, jeśli chodzi o wyposażenie w cenie podstawowej.

Czy warto kupić Volvo V90?

Volvo V90 jest warte uwagi, jeśli poszukujesz nowoczesnego, luksusowego samochodu typu kombi. Audi A6 Avant, BMW serii 5 i Mercedes klasy E kombi to świetne samochody, ale w niektórych przypadkach wypadają gorzej w porównaniu z V90.

V90 oferuje bardziej minimalistyczne podejście, które sprawia, że samochód czuje się bardziej wyjątkowy. Podsumowując, V90 jest wspaniałym samochodem i powinieneś go kupić, jeśli szukasz praktycznego, bezpiecznego i wydajnego luksusowego samochodu rodzinnego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z