Volvo vs. Jaguar: Niezawodność

Chociaż obie mają swoje problemy, Volvo plasuje się wyżej niż Jaguar pod względem niezawodności.

Volvo zawsze było dość wiarygodne marki, ale ostatnio, że ma regres w zakresie niezawodności. Zarówno Volvo jak i Jaguar nie są idealnymi firmami samochodowymi pod względem niezawodności, ale Volvo wciąż wyprzedza Jaguara jego niemieckich rywali, ze względu na swoje bezpieczeństwo i luksusowe cechy.

Jaguar’s questionable reliability

Jaguar był jednym z najbardziej niewiarygodnych firm samochodowych od dziesięcioleci. W przeszłości, nawet przyniósł brytyjskich producentów ranking w dół w ogóle z powodu ich nierzetelności. W 2014 roku, Warranty Direct umieścił Wielką Brytanię na ostatnim miejscu, co było częściowo spowodowane nierzetelnością i problemami znalezionymi w Jaguarze.

Jaguar, wraz z Land Roverem, był powodem, dla którego brytyjskie samochody zostały określone jako najgorsze pod względem niezawodności. Land Rover odgrywa również dużą rolę w niezawodności Jaguara, a oni mają wysoki roczny średni koszt naprawy 1,123 dolarów. Jednakże, poprawili swoje rankingi trochę ostatnio.

Jaguar zdobył 171 punktów w rankingach ReliabilityIndex, co nie jest najlepszym wynikiem, ale udało im się wyprzedzić niektórych z ich brytyjskich konkurentów, takich jak Bentley, który zdobył tylko 529 punktów. Udało im się nawet zmniejszyć liczbę problemów na 100 samochodów do 186. Ogólnie rzecz biorąc, nadal plasuje się jako średnia pod względem niezawodności, ale niektóre z ich samochodów znacznie lepiej niż innych słabych scorerów, takich jak Jaguar XF. Naprawy nadal kosztują więcej, ale są coraz lepsze.

Problemy z Jaguarem

Z ich wysokich kosztów naprawy, o problemy z Twojego Jaguara może być naprawdę koszmar. Niestety, często przychodzą one z pewnymi problemami. Po nieco ponad 100,000 mil, system transmisji został zgłoszony do doświadczania niektórych awarii. Naprawy skrzyni biegów są zazwyczaj bardzo drogie.

  Audi S3 niezawodność

Niektórzy klienci zgłaszali problemy z wyciekiem wody w swoich Jaguarach. Na szczęście, jest to prawdopodobnie tylko z powodu zewnętrznych uszczelek drzwi, które mogą być naprawione tanio. Zbiornik płynu chłodzącego również doświadczył pewnych wycieków, co spowodowało przegrzanie silnika. Układy hamulcowe są również podatne na problemy, jak również.

Niektórzy klienci zgłosili również problemy z systemem zawieszenia, który doświadcza pewnego zużycia po pewnym czasie. W tym samym czasie, niektóre starsze modele napotkały problemy z cewką zapłonową. Naprawa tych problemów jest bardzo kosztowna i wynosi średnio około 800 dolarów.

Niezawodność Volvo jest różna

Volvo miało kiedyś reputację niezwykle trwałych i niezawodnych samochodów, ale ostatnio boryka się z pewnymi problemami z niezawodnością. Wynika to częściowo z faktu, że Volvo przesunęło swoją uwagę w kierunku bardziej złożonych samochodów z nową technologią, które doświadczyły pewnych usterek.

Volvo nie ma najlepszych ocen niezawodności, ale i tak wyprzedza niemieckich i brytyjskich producentów samochodów. ReliabilityIndex daje Volvo wynik 127, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem pod względem niezawodności. Ma jednak wysoką liczbę problemów na 100 samochodów, z wynikiem 185. Zajmuje 23 miejsce wśród 30 marek samochodów.

Jednak Volvo jest nadal najlepsze pod względem bezpieczeństwa i trwałości. W standardzie ma więcej funkcji bezpieczeństwa niż jakakolwiek inna marka. Nadal wyprzedza duże luksusowe marki, takie jak Audi czy BMW. Wraz z wprowadzeniem modelu XC40, ich niezawodność ostatnio nieco się poprawiła.

Problemy z Volvo

Volvo boryka się z pewnymi problemami, a niektóre z nich są dość drogie w naprawie. Awaria układu przeniesienia napędu jest największym zgłaszanym problemem w samochodach Volvo. Wiele z nowych modeli ma układ przeniesienia napędu z technologii Aisin, której klienci nie wydają się kochać. System transmisji ma również wysoki koszt naprawy około 3,500 dolarów.

  Wziąć Volvo w leasing czy kupić?

Niektóre inne główne i mniejsze problemy obejmują problem wycieku z płynem wspomagania kierownicy. Niektórzy kierowcy doświadczyli również problemów z systemem automatycznego hamowania, podczas gdy inni mieli problemy z przegrzewaniem się silnika z powodu awarii wentylatora chłodzącego silnik. Większość z tych problemów została zgłoszona w modelu XC90, który został określony jako najbardziej zawodny samochód Volvo.

Volvo vs. Jaguar

Zarówno Volvo jak i Jaguar borykały się z podobnymi problemami, takimi jak awarie skrzyni biegów czy przegrzewanie się silnika. Jednak Volvo wciąż ma najlepsze zabezpieczenia, co czyni je całkiem niezawodnymi. Żadna z marek nie jest w czołówce rankingów niezawodności, ale Volvo ma mniej problemów na 100 samochodów i lepszy wynik niezawodności.

Jaguar produkuje również samochód sportowy, który ma silnik 5,0 L z doładowaniem. Volvo skupia się głównie na samochodach luksusowych, więc nie ma konkurencji dla F-Type. Jednakże, jeśli porównamy kilka podobnych samochodów, takich jak Volvo XC40 z Jaguarem E-Pace, to Volvo wyraźnie wygrywa.

Jeśli szukasz luksusowego samochodu z maksymalnym komfortem i lepszymi wrażeniami z jazdy, to Volvo jest odpowiedzią. Volvo ma minimalistyczny styl, który wielu ludziom się podoba. Nie są superszybkie, ale robią wszystko z wielką konsekwencją. Jeśli jednak chcesz mieć sportowy samochód, to Jaguar będzie miał cię pod kontrolą.

FAQ

Czym jest niezawodność samochodu?

Niezawodność samochodu oznacza, że ludzie ufają samochodowi z powodu jego pracy z konsekwencją, niewielką ilością napraw i ogólnie dobrym doświadczeniem z jazdy. Niezawodność zależy od głównych czynników, takich jak bezpieczeństwo, rachunki za naprawy i wydajność paliwa. Ludzie chcą kupić samochód, który nie psuje się każdego dnia i nie jest zbyt drogi, kiedy się zepsuje.
Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, czy samochód jest niezawodny, jest sprawdzenie ankiet lub recenzji samochodów, które pomogą zdecydować, co kupić.

  BMW serii 8 Gran Coupe Niezawodność

Dlaczego niezawodność samochodu ma znaczenie?

Niezawodność samochodu jest bardzo ważna, jeśli chcesz kupić samochód, który będzie służył przez długi czas. Ludzie nie chcą codziennie borykać się z problemami z silnikiem i dlatego wybierają niektóre z bardziej niezawodnych marek, takich jak Toyota, Mazda czy Honda, zamiast innych błyszczących marek. Wybierając bardziej niezawodne marki nawet pomaga wydać mniej na swój samochód ogólnie.

Czy Jaguar ma wysoką wartość odsprzedaży?

Jaguar nie jest znany z utrzymywania ich wartości. Oni na pewno zrobić kilka szybkich i błyszczących samochodów, ale długowieczność i odsprzedaży nie są ich mocne garnitury. Podczas Covid-19 pandemii, są one zgłaszane do zostały zdeprecjonowane nawet więcej niż wcześniej. W 2019 roku ich amortyzacja wyniosła około 38,5%.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z