Volvo vs. Lexus: Niezawodność

Lexus jest jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodów i zdecydowanie wygrywa z Volvo pod względem niezawodności.

Lexus jest luksusowym oddziałem Toyoty, która sama jest jednym z najlepszych producentów samochodów pod względem niezawodności. Ogólne zadowolenie ludzi i ankiety wyraźnie pokazują, że Lexus znacznie wyprzedza Volvo w rankingach niezawodności. Nawet utrzymanie Lexusa jest tańsze niż Volvo.

Lexus króluje w niezawodności

Lexus został założony w 1989 roku jako luksusowa marka Toyoty. Jej celem było zapewnienie pełnego luksusu i komfortu z odrobiną niezawodności Toyoty. Teraz produkują jedne z najbardziej luksusowych samochodów o wielkiej niezawodności. Od dłuższego czasu znajdują się one na szczycie indeksów niezawodności i niezawodności.

Lexus jest faworytem wielu organizacji recenzujących samochody pod względem niezawodności. JD Power przyznał Lexusowi ocenę niezawodności na poziomie 81, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Są one również na szczycie innych list, takich jak AutoExpress i Consumer Reports. Lexus uplasował się na pierwszym miejscu pod względem niezawodności w rankingu Consumer Reports. Ma również bardzo wysoki wynik ReliabilityIndex wynoszący 79.

Poszczególne modele Lexusa również plasują się w czołówce najbardziej niezawodnych samochodów. Mają niski średni roczny koszt naprawy wynoszący 551 USD. Doświadczają również mniejszej liczby awarii, z odnotowanymi 121 problemami na 100 samochodów. Lexus jest również jedną z najbezpieczniejszych marek samochodów, co zwiększa ich niezawodność.

Problemy z Lexusem

Jak w przypadku wszystkich samochodów, Lexus doświadcza pewnych problemów. Nie są one jednak poważnymi problemami i są rzadko zgłaszane przez właścicieli. Najbardziej skarżonym modelem samochodu Lexus jest Lexus LS 460, który został wycofany z produkcji w 2016 roku.

  Czy samochody Volvo są trwalsze?

LS 460 spotkał się z około 49 skargami klientów, co nie jest dużą liczbą, ale była to znacząca liczba dla Lexusa. Jednym z problemów było topienie się deski rozdzielczej. Jest to rzadki incydent, który został zgłoszony w LS 460. Zdarzało się to tylko w ekstremalnie ciepłych regionach klimatycznych.

Inne modele, takie jak LS 250 czy ES 350 również doświadczyły pewnych skarg. Problem topnienia deski rozdzielczej był ponownie powszechny w większości skarg. Zarówno LS 250 i ES 350 doświadczyły tego problemu z LS 460. Chociaż problem ten był dość rzadki, wymiana całej deski rozdzielczej była bardzo kosztowna, więc był on godny uwagi.

Średnia niezawodność Volvo

Znane ze swoich funkcji bezpieczeństwa i minimalistycznego luksusowego wnętrza, Volvo jest klasyfikowane jako przeciętne pod względem niezawodności. Mimo, że w przeszłości miało reputację producenta dobrych, niezawodnych samochodów, to teraz już tak nie jest. Volvo XC90 zostało określone przez Consumer Reports jako najmniej niezawodny samochód.

Również w innych rankingach i zestawieniach niezawodności wypada przeciętnie. ReliabilityIndex przyznał im ocenę 127. Jest to nadal średni wynik, co czyni je lepszym od wielu producentów samochodów, takich jak BMW, Mercedes i Audi, ale nie jest w stanie konkurować z Lexusem. Volvo znalazło się na liście 23 najbardziej niezawodnych marek spośród 40 producentów samochodów. To z pewnością nie jest najlepszy, ale ponownie średnia.

Volvo ma duży problem z naprawami ze względu na wysoką cenę części i konserwacji. Mają wysoki koszt naprawy 769 dolarów z 185 problemami na 100 samochodów. Niemniej jednak, są one dość znane z ich funkcji bezpieczeństwa. Nawet ich najbardziej zawodny samochód został uznany przez IIHS za jeden z najbezpieczniejszych samochodów.

  Audi RS5 niezawodność

Problemy z Volvo

Volvo ciągle ma problemy z układem przeniesienia napędu i układem hamulcowym. Najbardziej skarżącym się samochodem jest duży SUV XC90. XC90 miał wiele problemów, co obniżyło ogólną wiarygodność marki. XC90 doświadczył kilku dodatkowych problemów z przedwczesnym zużyciem opon.

Najbardziej niezawodnym modelem Volvo jest XC40, ale on również borykał się z drobnymi problemami z układem przeniesienia napędu. Inne najbardziej zawodne samochody Volvo to V70, XC60 i S60. W modelu S60 wystąpiły problemy z silnikiem, a w XC60 z klimatyzacją i modułem sterującym wentylatorem silnika. W modelu V70 również wystąpiły problemy z silnikiem.
Jednak nawet z tymi wszystkimi problemami Volvo jest nadal lepsze niż wielu innych dużych producentów samochodów luksusowych. Są one nadal na szczycie w ich bezpieczeństwa zderzenia i innych funkcji bezpieczeństwa. Luksus i komfort, który zapewniają jest również jednym z najlepszych.

Lexus bije Volvo pod względem niezawodności

Wyniki niezawodności i listy wyraźnie mówią, że Lexus jest o wiele lepszy niż Volvo, jeśli chodzi o niezawodność. Obie są luksusowymi markami z dobrymi funkcjami bezpieczeństwa i innymi, ale Lexus jest tańszy i bardziej niezawodny niż Volvo. Volvo nadal wygrywa pod względem bezpieczeństwa. Jednak Lexus zapewnia lepszy luksus, ocenę niezawodności i niezawodność za jeszcze niższą cenę.

FAQ

Dlaczego Lexus jest tak niezawodny?

Lexus zawsze był najbardziej niezawodną marką samochodową na świecie. Duża część ich niezawodności pochodzi od Toyoty. Toyota wprowadziła markę Lexus w celu zapewnienia jeszcze większej niezawodności i pełnego luksusu. Od dziesięcioleci Lexus jest oceniany jako najbardziej niezawodna marka.

  Czy istnieje sportowe Volvo?

Doskonałość Lexusa ma miejsce w ich konstrukcji. Pracownicy przechodzą przez rygorystyczne procedury szkoleniowe, aby opanować pewne umiejętności. Nowi członkowie otrzymują tylko podstawowe zadania, takie jak malowanie lub dokręcanie. Po pewnym czasie i zdobyciu doświadczenia, przechodzą oni do innych zespołów i pracują pod nadzorem kierowników, aby doskonalić swoje umiejętności.

Czy samochody Lexus są takie same jak samochody Toyota?

Toyota uczyniła Lexusa swoją luksusową marką, ale Lexus ma swoją główną siedzibę w innym mieście niż Toyota. Lexus i Toyota mają różne zakłady produkcyjne, ponieważ Lexus koncentruje się bardziej na samochodach klasy premium. Mają też inne różnice w rzemiośle i mechanice. Lexus ma zalety, poza tym, że jest marką luksusową, wysoką niezawodność, lepszy wygląd zewnętrzny i wyjątkowe osiągi.

Czy Lexus jest luksusową marką samochodową?

Toyota uczyniła Lexusa producentem samochodów premium i luksusowych. Ma on najciekawsze projekty z doskonałą wydajnością. Wnętrze ma wszystkie luksusowe funkcje, takie jak miękka skóra, podgrzewane fotele, wentylowana skóra i drewniane inkrustacje. Wszystko to jest połączone z najlepszą niezawodnością i niezawodnością czynników Toyota.

Dlaczego Toyota jest uważana za jedną z najbardziej niezawodnych firm samochodowych?

Toyoty trwają najdłużej spośród wszystkich marek samochodów. Jakość wykonania Toyoty jest często najlepsza i bardzo rzadko zdarzają się jakiekolwiek problemy. Oferują one najwyższy komfort i nie psują się zbyt często. Mają nawet niskie koszty napraw, co czyni je jednymi z ulubionych przez ludzi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z