VW Arteon Problemy z przekładnią

Volkswagen Arteon Problemy

Volkswagen Arteon jest bardziej stylową, młodzieńczą i sportową wersją ustępującego Volkswagena Passata i jest obecnie najlepszym sedanem, jaki robi VW. VW Arteon idzie w ślady wycofanego VW CC, który wziął Passata i uczynił go bardziej interesującym. Ten trend można zauważyć w całym przemyśle motoryzacyjnym z Audi A6/A7, BMW serii 5/6 i Mercedes E/CLS-Class.

Mimo, że moglibyśmy spędzić przyzwoitą ilość czasu rozmawiając o 4-drzwiowych coupe, to tak naprawdę zamierzamy skupić się na problemach ze skrzynią biegów VW Arteon, które czasami mogą sprawić, że nie ma znaczenia, czy samochód wygląda dobrze, czy nie. VW Arteon wykorzystuje znaną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG, którą zwykle można znaleźć w większości modeli VW w tych dniach.

Pierwszym problemem, o którym wspomnimy, jest to, że skrzynia DSG odmawia włączenia biegu wstecznego/końcowego. Inne problemy to problemy ze sprzęgłem, problemy z mechatroniką lub gdy skrzynia staje się leniwa/twarda do zmiany biegów. Należy pamiętać, że dobrze utrzymana skrzynia DSG jest w stanie przetrwać długi czas, ale jeśli nie utrzymasz jej odpowiednio, to zawiedzie.

Dlatego też, jeśli jesteś na rynku używanego Arteona, upewnij się, że wykonasz inspekcję przed zakupem, ponieważ prawdopodobnie powie Ci ona o stanie skrzyni biegów.

Skrzynia biegów nie chce włączyć biegu wstecznego/dziesiątego

Większość automatycznych skrzyń biegów nie jest obca problemom z przesunięciem, ponieważ są one powszechne w automatycznych skrzyniach biegów od dziesięcioleci. Problem w tym, że powody, dla których się one zdarzają, są różne. W przypadku skrzyni biegów VW DSG, główne powody, dla których skrzynia nie chce włączyć biegu wstecznego lub szóstego, wynikają z problemów z wybierakiem wstecznym lub suwakiem/widelcem.

  Volkswagen Phaeton vs Volkswagen Phaeton D2

Objawy obejmują dźwięki szlifowania podczas próby włączenia wstecznego lub kody usterek czytanie 06293, lub 01851. Aby je rozwiązać, trzeba będzie rozebrać skrzynię biegów i wymienić albo łożysko lub widelec. Niektórzy twierdzą, że te problemy mogą być spowodowane przez małe kawałki metalu utknęły w selektorze, jeśli tak jest, łatwo będzie można rozwiązać go po otwarciu transmisji.

Problemy ze sprzęgłem

Sprzęgło jest centralnym punktem każdej skrzyni biegów, co oznacza, że wadliwe sprzęgło oznacza wadliwą skrzynię biegów. Sprzęgło DSG jest zbudowane z dwóch tarcz, które są połączone w jedną całość. Jednostki DSG są często notorycznie szarpane w ruchu stop-and-go, co zwykle powoduje dodatkowe obciążenie sprzęgła.

Sprzęgła mogą się również ślizgać i walczyć o utrzymanie przyczepności, co prowadzi do utraty mocy. Najgorsze problemy ze sprzęgłem DSG wiążą się z głośnym hukiem i zgaśnięciem silnika. Aby to naprawić, najczęściej trzeba wymienić sprzęgła na nowe, ponieważ jest to najbardziej niezawodny sposób na długoterminową naprawę.

Problemy z układem mechatronicznym

Dwa poprzednie problemy z VW Arteon transmisji są powszechne, ale problemy Mechatronic często wziąć tort jako najczęstszych problemów DSG można spotkać. Obejmują one wycieki transmisji, które są prawdopodobnie będzie wymagać całkowitej przebudowy lub wymiany mechatronicznych. Jednostka sterująca skrzynią biegów może również zawieść i również będzie wymagać wymiany.

Wycieki niskiego ciśnienia są tak samo powszechne jak wycieki wysokiego ciśnienia, z których oba są rzeczywiście problemem. Najlepszym sposobem podejścia do naprawy tego problemu jest przeskanowanie ECU samochodu pod kątem potencjalnego kodu błędu przed zdjęciem skrzyni biegów, ponieważ istnieje wiele możliwych winowajców tego problemu.

  Najczęstsze problemy z Volkswagenem T6

Transmission Is Lazy And Harsh To Shift

Ostatnia grupa problemów, o których będziemy wspominać jest związana z tym, jak szorstka jednostka DSG ma tendencję do działania. Problemy takie jak szarpanie podczas wykonywania trzypunktowych skrętów lub podczas jazdy w ruchu stop-and-go są powszechne w Arteonie, podobnie jak problemy, gdy skrzynia biegów jest naprawdę szorstka do zmiany biegów.

Zużyte pakiety sprzęgła są prawdopodobnie powodem, dla którego samochód jest nerwowy, podczas gdy przerywane lenistwo DSG jest w większości przypadków normalnym zjawiskiem. Jeśli jednak problemy te utrzymują się, należy sprawdzić poziom płynu lub stan cewki, ponieważ zanieczyszczenie oleju przekładniowego jest znane jako przyczyna tych problemów.

Sekcja FAQ

Czy VW DSG to dobra skrzynia biegów?

Skrzynia biegów DSG Volkswagena jest jedną z najlepszych skrzyń biegów, jakie można dostać w nowoczesnym samochodzie. DSG jest zazwyczaj naprawdę szybka w reakcji, wydajna i spójna w całym zakresie obrotów samochodu. Jest to skrzynia biegów stosowana w wielu różnych produktach VAG, które obejmują VW, Audi, Seat, Skoda i różne inne marki.

Złe rzeczy to prawdopodobnie to, że transmisja jest znana z tego, że jest z natury szarpana przy manewrowaniu z niską prędkością i że czasami może czuć się nieco leniwie, gdy angażuje się kopnięcie w dół. Dobre rzeczy o DSG są takie, że jest to dość solidna jednostka dla DCT i że jest szybki do zmiany i pomaga w ogólnej wydajności samochodu.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Passat

Czy VW Arteon jest dobrym samochodem?

Volkswagen Arteon jest rzeczywiście dobry samochód, ponieważ łączy praktyczność i użyteczność VW Passat z pakietem, który jest o wiele bardziej kuszący na więcej sposobów niż jeden. Oferuje stosunkowo mocne i wyrafinowane silniki, podczas gdy ogólny projekt jest niesamowite zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Może nie czuć się tak sportowo, jak wygląda, ale VW zrobił to celowo, ponieważ wie, że większość ludzi kupujących VW Arteon chce spokojnego, wygodnego i przyjemnego doświadczenia z jazdy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego Arteon jest tak dobrym samochodem, kliknij tutaj.

Czy VW Arteon jest niezawodny?

VW Arteon jest dość niezawodnym samochodem, ponieważ udaje mu się być jeszcze lepszym z najnowszym modelem po faceliftingu. Mimo to, Arteon cierpi z powodu kilku godnych uwagi problemów, które mogą wpłynąć na ogólne doświadczenie posiadania.

Jeśli jednak odpowiednio zadbasz o Arteona i wykonasz wszystkie czynności serwisowe i konserwacyjne zgodnie z przeznaczeniem, nie ma powodu, dla którego Arteon nie miałby wytrzymać przez dłuższy czas.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z