VW Bluetooth Problemy z parowaniem

VW problemy

Nowoczesne samochody są wyposażone w mnóstwo przydatnych funkcji, aby nasze codzienne doświadczenie zarówno bezpieczniejsze i bardziej zabawne. Samochodowa funkcjonalność Bluetooth istnieje od wczesnych lat 2000, ale później została uaktualniona do wielu różnych funkcji, które obejmują rozmowy w samochodzie, strumieniowe przesyłanie dźwięku, GPS, różne funkcje komfortu, a nawet niektóre funkcje bezpieczeństwa.

Wszystkie samochody VW w tych dniach pochodzą z funkcji Bluetooth, co jest oczekiwane, ponieważ samochody VW są nowoczesne i zgodne z czasem. Jednak czasami te systemy mogą doświadczać różnych problemów, z których niektóre są łatwe do naprawienia, podczas gdy inne wymagają wymiany oprogramowania lub nawet sprzętu / aktualizacji.

Najczęstsze problemy VW Bluetooth parowania obejmują centralny system infotainment nie sparować urządzenia lub odcina połączenie bez wyraźnego powodu, problemy z telefonu komórkowego w trybie głośnomówiącym, problemy z odtwarzaniem dźwięku i problemy z systemem nie rozpoznaje telefonu jest nawet tam.

Te problemy mają tendencję do podobnych / tych samych rozwiązań, które są dlaczego należy wykonać wszystkie te, jeśli nie można wydawać się zarządzać, aby system się i działa. Jeśli nie uda się rozwiązać problemów w ten sposób, to najlepiej odwołać się do doświadczonego technika VW / centrum serwisowego, ponieważ niektóre z nich mogą być spowodowane problemami z zasadniczych systemów elektrycznych samochodu.

Problemy z parowaniem lub system nie może utrzymać spójnego połączenia

Prawdopodobnie najczęstszym problemem z funkcjonalnością Bluetooth VW jest sytuacja, w której system odmawia sparowania nowego urządzenia lub przerywa połączenia. Oba te problemy są dość frustrujące, ponieważ wymagają zwrócenia uwagi na system, aby je rozwiązać, co oznacza, że nie powinieneś prowadzić samochodu, próbując je naprawić.

  Niezawodność BMW VS Volkswagen - co jest lepsze?

System VW MIB może wykazywać problemy z uszkodzonych plików systemowych i różnych błędów i usterek, które zazwyczaj mają tendencję do prowadzenia tych problemów. Aby je naprawić, najlepiej wykonać główny reset systemu lub zaktualizować system VW MIB do jego najnowszej iteracji. Jeśli to nie pomoże, należy skontaktować się z dealerem VW, ponieważ może to być również problem sprzętowy, który będzie wymagał profesjonalnej oceny.

Problemy z zestawem głośnomówiącym Bluetooth

Funkcja głośnomówiąca telefonu komórkowego Bluetooth umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń podczas jazdy w sposób, który nie jest nielegalny. Jest to jedyny sposób, w jaki powinieneś wykonywać i odbierać połączenia podczas jazdy za kierownicą, ponieważ zazwyczaj nie wymaga to wzięcia telefonu do ręki. Jednak wszystko to staje się trudne do raczej niemożliwe, jeśli system zawiedzie.

Aby to rozwiązać, najlepiej wejść do systemu infotainment MIB i zapomnieć o swoim urządzeniu Bluetooth i spróbować połączyć się ponownie. To ma tendencję do rozwiązania problemu w większości przypadków, ale jeśli nie, należy wyłączyć samochód i pozostawić go na 10-15 minut przed próbą ponownie. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie komunikatów bezpieczeństwa w telefonie, co oznacza, że zapomniałeś włączyć funkcję poprzez menu Bluetooth w telefonie.

Problemy z odtwarzaniem dźwięku przez Bluetooth

Większość ludzi w dzisiejszych czasach używa połączeń Bluetooth do przesyłania muzyki podczas jazdy za kierownicą, co może również stać się problemem, jeśli system odmówi wykonania tej czynności. Zanim zaczniesz naprawiać ten problem, możesz wyedukować się, jak strumieniować muzykę w swoim VW. Pierwszym punktem zainteresowania powinno być sprawdzenie, czy włączyłeś tę funkcję za pomocą telefonu.

  Który VW Golf jest najlepszy

Jeśli to nie rozwiązuje problemu, najlepiej jest ponownie uruchomić aplikację muzyczną w telefonie i ponownie połączyć się z systemem. Upewnij się, że podkręciłeś głośność w swojej aplikacji i włączyłeś odtwarzanie muzyki z nośników na centralnym ekranie infotainment.

VW Bluetooth nie rozpoznaje mojego telefonu

Ostatnim problemem, o którym będziemy wspominać jest ten, w którym system nie może nawet znaleźć Twojego telefonu. Po pierwsze, upewnij się, że włączyłeś widoczność Bluetooth w swoim telefonie podczas wyszukiwania urządzenia przez system infotainment samochodu. Najlepiej jest zmienić nazwę telefonu na coś, co łatwo będzie można zauważyć na ekranie infotainment samochodu.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć telefonu, spróbuj wyłączyć telefon i samochód i zostawić je na 10-15 minut przed próbą ponownie. Jeśli to nie rozwiązuje problemu, spróbuj zaktualizować swój telefon i w samochodzie systemu MIB do jego najnowszej iteracji przed próbą ponownie. Na koniec, jeśli problem nie ustąpi, najlepiej skontaktować się z VW.

Sekcja FAQ

Czy korzystanie z funkcji Bluetooth podczas jazdy jest bezpieczne?

Jedną z głównych korzyści, jakie oferuje Bluetooth jest możliwość korzystania/kontroli urządzeń podczas jazdy. Jako takie, jest to rzeczywiście bezpieczne, jeśli robisz to w sposób zalecany przez producenta samochodu. Ponadto, jeśli twój system Bluetooth jest glitching lub sprawiają, że skupić swoją uwagę na rozwiązywaniu go podczas drogi, to najlepiej zostawić wszystko, aż dojdziesz do całkowitego zatrzymania.

Czasami te systemy mogą zrobić więcej szkody niż pożytku, ponieważ kalibracja niektórych z nich może być problemem. Tak czy inaczej, jeśli wszystko jest tak, jak powinno być i jeśli używasz systemu zgodnie z przeznaczeniem producenta, to jest to bezpieczne podczas jazdy za kierownicą.

  Wszystko o modelach sedanów VW z 2023 r.

Czy VW oferuje Bluetooth 5.0?

Bluetooth 5.0 przynosi wiele ulepszeń w stosunku do starszych systemów, ponieważ umożliwia podłączenie wielu urządzeń jednocześnie, co jest przydatne dla osób używających oddzielnych urządzeń do wykonywania połączeń i odtwarzania muzyki/ustawiania nawigacji. Kolejną zaletą systemu Bluetooth 5.0 jest to, że zazwyczaj oferuje on lepsze połączenie.

Na szczęście wszystkie nowoczesne modele VW są wyposażone w Bluetooth 5.0, podczas gdy starsze (10 lat lub tak) modele VW są wyposażone w starsze wersje Bluetooth.

Czy VW oferuje bezprzewodową obsługę Apple CarPlay i Android Auto?

Tylko bardzo najnowsze modele 2021+ VW są wyposażone w bezprzewodowe CarPlay i Android Auto, co oznacza, że musisz użyć kabla, jeśli chcesz korzystać z tych funkcji w starszych modelach VW. Bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto wykorzystują Bluetooth zamiast połączenia przewodowego, co sprawia, że proces łączenia jest o wiele bardziej płynny i sprawia wrażenie premium.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z