VW vs. Mercedes: Niezawodność

Volkswagen i Mercedes to jedni z największych producentów samochodów na świecie. Mercedes specjalizuje się w budowaniu samochodów luksusowych, podczas gdy VW tworzy głównie pojazdy w przystępnych cenach. Która niemiecka marka jest więc lepsza, jeśli chodzi o niezawodność?

Mercedes-Benz jest bardziej niezawodny niż Volkswagen. Według najnowszej listy Consumer Reports najmniej niezawodnych marek samochodów, Volkswagen zajął trzecie miejsce z wynikiem 36 na 100, podczas gdy Mercedes zajął siódme miejsce z wynikiem 40 na 100.

Najmniej niezawodne modele Volkswagena to Volkswagen Atlas i Volkswagen Tiguan. Natomiast najmniej niezawodne modele Mercedesa to Mercedes-Benz Klasy C i Mercedes-Benz Klasy CLA. Z drugiej strony, najbardziej niezawodnym Mercedesem jest Klasa E, a najbardziej niezawodnym Volkswagenem jest VW Passat.

Jak jednak Mercedes wypada w porównaniu z niektórymi modelami Volkswagena z wyższej półki? Oprócz niezawodności, ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak bezpieczeństwo, komfort i wydajność. Oto jak różne modele Mercedesa i Volkswagena wypadają na tle siebie.

Mercedes-Benz Klasy A vs. Volkswagen Jetta

Volkswagen i Mercedes-Benz mogą zajmować niższe pozycje na liście niezawodności, ale ich modele samochodów są jednymi z najlepszych na rynku. Weźmy na przykład podstawowe modele Mercedes-Benz Klasy A i Volkswagen Jetta. Oba te samochody to małe sedany z wysokiej klasy wyposażeniem i doskonałymi osiągami.

Mercedes-Benz Klasy A jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik turbo z chłodzeniem wewnętrznym i 7-biegową automatyczną skrzynią biegów. Z drugiej strony, Volkswagen Jetta jest wyposażony w 1,4-litrowy, chłodzony wewnętrznie silnik turbo z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Oba te pojazdy mają napęd na przednie koła.

Jeśli chodzi o osiągi, Mercedes Klasy A jest o wiele lepszy niż Volkswagen Jetta, ponieważ dostarcza maksymalnie 188 KM przy 5800 obr/min, podczas gdy Jetta produkuje do 147 KM przy 5000 obr/min. Mercedes może być jednak jeszcze mocniejszy, w zależności od modelu Klasy A, który wybierzemy.

  Jaki jest najlepszy czas na zakup Mercedesa?

Zarówno Klasa A jak i Jetta mogą pomieścić pięć osób, co czyni je idealnymi samochodami rodzinnymi. Klasa A sedan jest nieco większa niż Jetta, ale Jetta ma więcej miejsca na ładunek. Pod względem cenowym Mercedes-Benz Klasy A jest znacznie droższy, ponieważ kosztuje około 34 700 dolarów, podczas gdy VW Jetta kosztuje około 23 800 dolarów.

Jeśli chodzi o niezawodność, Mercedes-Benz Klasy A jest bardziej niezawodny niż VW Jetta. Volkswagen odwołał ponad 210.000 sedanów Jetta wykonanych od 2016 do 2018 roku. Mieli problem ze śrubami luzującymi się w silniku i powodującymi wyciek paliwa. Z kolei Mercedes nigdy nie wycofał swojego modelu Klasy A.

Mercedes-Benz Klasy C vs. Volkswagen Passat

Mercedes-Benz Klasy C, którego cena bazowa wynosi 42 650 dolarów, jest bardziej luksusowym i mocniejszym pojazdem niż Volkswagen Passat, którego cena wynosi 27 900 dolarów. Ale nawet przy tak wysokiej cenie Mercedes-Benz Klasy C nie jest tak niezawodny jak VW Passat.

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes jako marka jest bardziej niezawodny niż Volkswagen, ale VW Passat jest bardziej niezawodny niż niektóre modele Mercedesa, takie jak Klasa C. To, co sprawia, że VW Passat jest niezawodny, to mniejsza liczba zarejestrowanych problemów. Właściciele Passatów spędzą mniej czasu w garażu, czego nie można powiedzieć o innych modelach Volkswagena.

Mercedes-Benz Klasy C i Volkswagen Passat są podobne pod tym względem, że oba są średniej wielkości sedanami. Jednak Klasa C ma bardziej zaawansowane funkcje niż Passat, co jest widoczne w ich cenach początkowych. Klasa C jest również mocna, ponieważ wyposażona jest w 2,0-litrowy silnik turbo z chłodzeniem wewnętrznym, który osiąga maksymalną moc 255 KM.

  Czy ślusarz może dorobić klucz do Mercedesa?

Po przeciwnej stronie, Volkswagen Passat ma 2,0-litrowy silnik turbo z chłodzeniem wewnętrznym, który dostarcza do 174 KM. Klasa C posiada napęd na przednie koła, podczas gdy Passat ma napęd na tylne koła. Dodatkowo, Klasa C ma bardziej luksusowe wnętrze niż Passat. Ogólnie rzecz biorąc, Klasa C jest lepszym samochodem, minusem jest niezawodność.

FAQ

Która niemiecka marka samochodów jest najbardziej niezawodna?

Pięć najlepszych niemieckich marek to Mercedes-Benz, Audi, BMW, Volkswagen i Porsche. Wśród tych marek najbardziej niezawodne jest Porsche, a zaraz za nim Mercedes-Benz. Volkswagen jest następny w kolejności, następnie Audi, a BMW plasuje się na ostatniej pozycji.
Powodem, dla którego Mercedes-Benz i Porsche zajmują wysokie pozycje w rankingu niezawodności, jest fakt, że zgłaszają one mniej problemów, a koszt ich naprawy jest również niższy. Jednak te dwie marki samochodów mają jedne z najdroższych części zamiennych wśród pięciu niemieckich marek.

Która marka samochodu jest lepsza, Mercedes czy VW?

To zależy od tego, czego Państwo szukają. Jeśli oczekują Państwo najwyższej klasy inżynierii, luksusu, komfortu i bezpieczeństwa, Mercedes-Benz jest zdecydowanie lepszą opcją. Ale jeśli chcesz niedrogi samochód, który jest również tańszy w utrzymaniu, to Volkswagen jest doskonałym wyborem.

Który samochód jest droższy w utrzymaniu, BMW, Audi, Mercedes czy VW?

BMW jest najdroższą niemiecką marką w utrzymaniu. Mimo że Audi i VW są produkowane przez tę samą firmę macierzystą, Audi jest nieco droższe w utrzymaniu niż VW. Na trzecim miejscu jest Mercedes-Benz, a na końcu VW. Należy pamiętać, że koszt utrzymania VW zależy od modelu.

  Najlepsze samochody hybrydowe Mercedes

Które samochody wytrzymują dłużej, Mercedes, BMW, Audi czy VW?

Jeśli chodzi o trwałość, Volkswagen bije na głowę wszystkie inne duże niemieckie marki. Nawet jeśli większość modeli Mercedesa wytrzymuje dość długo, Volkswagen wciąż jest liderem. Modele samochodów VW, takie jak Jetta, Beetle i Passat są znane z bardzo długiej żywotności.
Mercedes zajmuje drugie miejsce pod względem trwałości, podczas gdy BMW i Audi zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Jednak BMW serii 5 okazało się być bardziej trwałe niż większość modeli Mercedesa, a nawet VW. Audi jest najmniej niezawodną marką samochodową na tej liście, ale niektóre modele, takie jak Q7, plasują się wyżej.

Czy Volkswagen jest na tym samym poziomie co Mercedes, Audi i BMW?

Nie, nie jest. Nawet jeśli Volkswagen jest firmą macierzystą Audi, modele Volkswagena nie są na tym samym poziomie, co trzy główne niemieckie marki samochodów luksusowych. Volkswagen sprawia, że jakość samochodów, które są zwykle klasy nieco wyższa niż Toyota, Nissan i Honda, ale nie są na równi z Mercedes, Audi, czy BMW.
Trzy główne niemieckie marki samochodów luksusowych nie tylko wyrobiły sobie markę na przestrzeni lat, ale również posiadają wysokiej klasy funkcje i najwyższej klasy inżynierię. Ponadto, posiadają one jedne z najbardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które czynią je bezpieczniejszymi niż wiele marek samochodów.

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Jeśli niezawodność jest tym, czego szukasz, to Mercedes-Benz jest bardziej niezawodny niż Volkswagen. Ale jeśli chcesz niedrogi niemiecki samochód z dobrymi funkcjami, które przewyższają standardowy pojazd, to Volkswagen jest dobrą alternatywą. Ogólnie rzecz biorąc, oba te samochody doskonałe i bardzo trwałe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z