W którym miesiącu kupić używanego Mercedesa

W którym miesiącu kupić używanego Mercedesa

Jeśli kochasz Mercedes-Benz, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić nowy samochód, możesz poczekać i kupić używanego Mercedesa w doskonałej cenie. Ale który miesiąc jest najlepszy na zakup używanego Mercedesa?
Najlepszym okresem na zakup używanego Mercedesa jest styczeń. Zaraz za nim plasują się luty i grudzień. Z kolei czerwiec i lipiec to najgorsze miesiące na zakup używanego Mercedesa-Benz. Styczeń jest najlepszym miesiącem na zakup używanego samochodu, ponieważ popyt na niego jest wyjątkowo niski.

Dlaczego styczeń jest najlepszym miesiącem na zakup używanego Mercedesa?

Niski popyt

Ponieważ wiele osób wydaje dużo w okresie świątecznym, w pierwszych tygodniach stycznia na rynku jest mniej nabywców. W związku z tym dealerzy starają się być bardziej konkurencyjni cenowo, aby przyciągnąć klientów.

Więcej zapasów

Innym powodem, dla którego używane samochody Mercedes są tańsze w styczniu i grudniu, jest większa ilość zapasów. Mercedes zazwyczaj rozwija nowe modele pod koniec roku. Tak więc, aby stworzyć miejsce dla nowych modeli, dealerzy sprzedają używane samochody z dużym rabatem.

Kiedy jeszcze powinienem kupić używanego Mercedesa?

Oprócz stycznia, są różne okresy w roku, w których można uzyskać doskonałe oferty na używane Mercedesy-Benz.

Najlepsze święta na zakup używanego samochodu

Dzień Martina Luthera Kinga Jr.
Mogą być Państwo zaskoczeni, że Czarny Piątek nie jest dniem z najlepszą ofertą na używane samochody. Raczej jest to Martin Luther King Jr. Day, który ma najlepsze oferty. Według badań przeprowadzonych przez iSeeCars, MLK Jr. Day zapewnił 39% więcej ofert niż przeciętnie. To może mieć mniej do czynienia z konkretnym wakacje, ale raczej, że przypada w styczniu.
W badaniach uwzględniono 32 miliony sprzedaży używanych samochodów z lat 2018 i 2019, a szczególnie skupiono się na ofertach, w których kupujący zaoszczędzili co najmniej 1000 USD i 22 000 USD w cenie za wysokiej jakości używane samochody. Tak więc, jeśli chcesz uzyskać najlepszą ofertę na Mercedes-Benz, powinieneś poczekać do tego dnia, aby dokonać transakcji.
Oprócz Martin Luther King Jr Day, istnieje również kilka innych popularnych świąt, aby kupić jakości używane Benz. Należą do nich Sylwester, Wigilia, Dzień Weterana i Czarny Piątek. Wszystkie te święta oferują doskonałe oferty powyżej średniej.

  Który Mercedes ma aktywny tylny spojler?

Najlepszy dzień tygodnia na zakup używanego samochodu

Najlepszym dniem tygodnia na zakup używanego pojazdu jest poniedziałek. Ogólnie rzecz biorąc, dni powszednie są lepsze niż weekendy, ponieważ liczba kupujących jest zazwyczaj niższa. Ponadto, sprzedawcy oferują dobre oferty w poniedziałki, ponieważ nie wiedzą, czego się spodziewać w ciągu tygodnia.

Jakie są korzyści z kupna używanego Mercedesa?

Możesz się wahać, czy kupić używanego Mercedesa, ale nie powinno tak być. Ta luksusowa marka z trzygwiazdkowym emblematem żyje zgodnie ze swoim mottem „najlepsze albo nic”. Mimo że Mercedes miał swój własny udział w kłopotach, nadal pozostawia do swojego hype nawet z używanym samochodem. Wystarczy upewnić się, że konkretny samochód jest w dobrym stanie.
Niezależnie od tego, czy rozważasz zakup wozu klasy E z 2018 roku, czy sedana klasy S z 2012 roku, nadal otrzymasz samochód z zaawansowaną technologią, klasycznym wyglądem, komfortową jazdą, doskonałymi osiągami i trwałością. Chociaż być może można dostać nowy samochód od marki z mniej wyrafinowanych pojazdów w tej samej cenie, nie będzie miał te korzyści Mercedes-Benz:

 • Mają na swoim koncie osiągnięcia w zakresie jakości wykonania
 • Niższa cena z uwagi na wyższą wartość amortyzacji
 • Zaawansowane funkcje, których nie ma w większości samochodów używanych
 • Znakomita reputacja w zakresie bezpieczeństwa
 • Klasyczny i luksusowy wygląd i charakter
 • Komfortowa i niezawodna jazda

Jaka jest właściwa procedura zakupu używanego Mercedesa?

Jeśli chcesz mieć wysokiej jakości używany samochód Mercedes-Benz, nie powinieneś po prostu wybierać najtańszego z nich. Zamiast tego powinieneś dołożyć należytej staranności i znaleźć najlepszą możliwą ofertę. Oto kroki, które należy wykonać, aby wylądować najlepszą ofertę możliwe:

 1. Sprawdź opinie i oceny w Internecie.
 2. Przejrzyj historię pojazdu
 3. Przeprowadź skanowanie systemu
 4. Wykonać niezależne skanowanie przed zakupem, wynajmując doświadczonego mechanika Mercedesa
  Najlepsze samochodowe odświeżacze powietrza dla Mercedesa

Pytania, które należy zadać przed zakupem używanego Benza

Jaki jest najgorszy czas na zakup używanego samochodu?

Najgorszym okresem na zakup używanego samochodu jest późna wiosna i wczesne lato. Obejmuje to miesiące maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Głównym powodem jest to, że właściciele samochodów trzymają się swoich samochodów, czekając na następny rok modelowy.

Jakie są wady zakupu używanego samochodu Mercedes-Benz?

Używany Mercedes-Benz jest wprawdzie lepszy niż wiele innych pojazdów na rynku, ale wiąże się to z pewnymi problemami. Głównymi wadami używanego Mercedesa są wysokie koszty utrzymania i napraw. Oddanie Mercedesa do mechanika jest bardzo kosztowne, ponieważ musi się tym zajmować autoryzowany dealer.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem używanego Mercedesa?

Przed zakupem używanego Mercedesa należy wiedzieć o kilku rzeczach, aby uzyskać jak najlepszą ofertę. Po pierwsze i najważniejsze, należy wziąć pod uwagę trend amortyzacji samochodu, który zamierzają Państwo kupić. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę koszty utrzymania i ubezpieczenia samochodu. Wreszcie, przed zapłaceniem za samochód powinni Państwo odbyć jazdę próbną.

Czy używane samochody Mercedes-Benz są drogie w utrzymaniu?

Tak, są. Jeśli kupią Państwo używanego Mercedesa z wygasłą gwarancją, jego utrzymanie będzie jeszcze droższe. Wynika to z faktu, że części zamienne Mercedesa są drogie, a gwarancja pozwala zrekompensować część kosztów. Ponadto dealerzy Mercedesa pobierają wysokie opłaty, ponieważ zazwyczaj używają specjalistycznych narzędzi do naprawy i konserwacji Państwa samochodu.

  Które modele Mercedesa mają kamery 360°?

Jakie są najlepsze używane modele Mercedes-Benz do kupienia?

Zanim kupią Państwo jakikolwiek używany model Mercedes-Benz, muszą Państwo poznać trochę jego historię i wiedzieć, czego można się po nim spodziewać w dłuższej perspektywie. Wynika to z faktu, że niektóre modele miały więcej problemów niż inne. Niektóre z najlepszych używanych modeli Mercedesa to:

 • 2009 E-Class
 • 2009 SLK-Class
 • 2012 CLS-klasa
 • 2010 Klasa C
 • 2008 Klasa E

Końcowe przemyślenia

Jeśli szukasz wysokiej jakości używanego Mercedesa, poczekaj do stycznia, aby kupić wybrany samochód. W styczniu jest mniejszy ruch pieszych, ale więcej zapasów. W rezultacie można łatwo uzyskać świetną ofertę. Warto jednak rozważyć również miesiące luty i grudzień, ponieważ w tych miesiącach również można znaleźć wyjątkowe oferty.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z