Wspólne problemy z Fordem Mondeo Hybrid

Ford Mondeo

Ford Mondeo był kiedyś numerem jeden sedan Forda, zanim został przerwany w 2022 roku po prawie 3 dekadach ciągłej produkcji. Powodem, dla którego Ford zwolnił Mondeo jest to, że chce dobrze skupić swoje wysiłki na SUV-ach, crossoverach i samochodach elektrycznych.

Mondeo nie został zwolniony, ponieważ był zły, niewiarygodny lub niepopularny, ale raczej dlatego, że Ford postanowił całkowicie odejść od sedanów. Ford jest głównie zainteresowany w tworzeniu crossoverów, SUV-ów i ciężarówek, które zawsze były plonem zakresu Forda. Jednak używanych Mondeosów jest cała masa i zakup może być dobrym pomysłem.

Przed podjęciem decyzji o hybrydowym, należy zdawać sobie sprawę ze wszystkich wspólnych problemów Ford Mondeo Hybrid, które mogą znacznie wpłynąć na swoje doświadczenie własności. Obejmują one fakt, że tylko garstka z nich została sprzedana w Europie, co oznacza, że trudno jest uchwycić, jak niezawodne lub zawodne są te samochody.

Niektórzy właściciele zgłaszali problemy z akumulatorem 12V umierającym przedwcześnie, a niektórzy zgłaszali również problemy z automatyczną skrzynią biegów. Inne problemy obejmują wadliwe wejście bez kluczyka i funkcjonalność go i cały szereg potencjalnych problemów elektrycznych, które wynikają z tego.

Low Production Numbers

Jak wspomniano na wstępie, tylko bardzo ograniczona liczba tych samochodów została kiedykolwiek sprzedana w Europie, co oznacza, że jest prawie niemożliwe, aby uzyskać odpowiednią ocenę, jak niezawodne lub zawodne są te samochody rzeczywiście. Co więcej, nawet ci, którzy kupili Mondeo, często nie trzymają go na tyle długo, by warto było go ocenić.

  Ford Fiesta Niezawodność

Jako takie, nie możemy nawet zacząć mówić, czy te samochody są niezawodne lub zawodne, co oznacza, że wszystko sprowadza się do konkretnego samochodu, na który patrzysz. Jeśli tak jest w istocie, upewnij się, że idziesz tylko dla używanego przykładu, który był utrzymywany w dobrym stanie z wszystkich niezbędnych usług i okresów konserwacji wykonane poprawnie.

Problemy z automatyczną skrzynią biegów

W hybrydowym Mondeo zastosowano zastrzeżoną przez Forda dwusprzęgłową skrzynię biegów Powershift, która jest podatna na różne problemy i wymaga terminowych wymian oleju, aby nie miały one miejsca. Mówi się, że najlepiej jest wymienić płyn do automatycznej skrzyni biegów w tych bardzo 35.000 mil lub tak, jeśli chcesz, aby trwały tak długo, jak to możliwe.

Najczęstsze problemy z Powershift box są wycieki, sprzęgło przeciąganie, poślizg biegów, dziwne dźwięki, gdy samochód jest w neutralnym, opóźnione zmiany lub skrzynia biegów przesuwa się do neutralnego bez wyraźnego powodu. Problemy te mają tendencję do sumowania się, jeśli nie działasz szybko, więc upewnij się, że jesteś ostrożny, jeśli zdecydujesz się na hybrydowe Mondeo.

Problem z akumulatorem 12V

Nawet jeśli Ford Mondeo hybrydowy jest hybrydą, to nadal używa 12-woltowego akumulatora z większości tych samych powodów, dla których robią to samochody niehybrydowe. Oznacza to, że samochód jest uruchamiany za pośrednictwem napięcia dostarczanego przez ten akumulator 12V i że wiele akcesoriów samochodu jest zasilanych przez ten akumulator. Jeśli zawiedzie, prawdopodobnie nie będziesz w stanie uruchomić samochodu lub uruchomić większości jego akcesoriów.

  Czy Ford B Max to dobry samochód?

Problemem jest tutaj to, że akumulator może umrzeć bez wyraźnego powodu i dość szybko. Kilku właścicieli zgłosiło, że akumulator umiera po tym, jak samochód był trzymany do siedzenia przez tydzień lub dwa. Powodem, dla którego te problemy mają miejsce, jest prawdopodobnie to, że coś pobiera moc z akumulatora, gdy samochód jest zaparkowany, więc upewnij się, że testujesz wyjście akumulatora, gdy samochód po prostu siedzi.

Problemy elektryczne

Problemy elektryczne są również rzeczą dla Mondeo, co oznacza, że prawdopodobnie wkrótce je napotkasz. Wiele osób zgłaszało problemy z funkcjonalnością keyless entry i że samochód odmawia wpuszczenia Cię do środka, a czasem nawet nie rozpoznaje, że klucz jest w pobliżu samochodu. Może to być spowodowane niską baterią w kluczu, ale niektórzy zgłosili te problemy nawet z nową baterią.

Po drugie, tempomat może się wyłączyć bez wcześniejszych ostrzeżeń, a bezpiecznik spryskiwacza reflektorów może wybuchnąć, zwłaszcza jeśli mieszkasz w zimniejszym klimacie. Światła wewnętrzne mogą zawieść, diody LED świateł bocznych mogą zawieść, a problemy z żarówkami świateł tylnych również wydają się być rzeczą w Mondeo.

Sekcja FAQ

Czy Ford Mondeo jest dobrym samochodem?

Ford Mondeo zawsze był jednym z najlepszych rodzinnych sedanów, odkąd tylko się pojawił. Powodem, dla którego Mondeo jest tak dobry jest to, że naprawdę dobrze równoważy koszty i użyteczność. Kiedyś rywalizować z takimi jak VW Passat, który został również zwolniony z tych samych powodów, jak Mondeo był. Oba te samochody były bardziej niż dobre i to jest smutne, że musieli iść.

  Ford Fiesta ST Niezawodność

Hybrydowy Mondeo jest trudniejsze do sprzedaży, ponieważ nie oferuje wszystkie, że dobre numery gospodarki, co oznacza, że cały hybrydowy męki nie jest używany do jego pełnego potencjału.

Czy Ford Mondeo powróci?

Tak, wygląda na to, że Ford Mondeo rzeczywiście wraca, ale nie w sposób, w jaki myślisz. Mondeo nie przychodzi do USA, Europy, Wielkiej Brytanii, a jedynie raczej do Chin, które wciąż są tak ogromnym rynkiem dla sedanów. Niektórzy co prawda spekulowali, że nowe Mondeo trafi w końcu także na rynki zachodnie, ale to wciąż nie jest do końca jasne.

Rzeczywistość jest taka, że sedany stale tracą popularność na Zachodzie, ponieważ ludzie z biegiem czasu coraz bardziej chcą SUV-ów i crossoverów.

Jakie samochody rywalizują z Fordem Mondeo?

Głównym konkurentem dla Mondeo był VW Passat, ale Mondeo handluje również ciosami z Peugeotem 508 i Skodą Octavią. Z tych wszystkich, 508 i Octavia są nadal na zewnątrz, i wydaje się, że nowa Octavia udaje się mistrzem tego segmentu rynku, przynajmniej jeśli chodzi o Europę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z