Wspólne problemy z Peugeot 2008

2023 Peugeot 2008

Peugeot 2008 jest francuski subkompaktowy crossover SUV, który został po raz pierwszy ujawniony w 2013 roku i to slots pod Peugeot 2008 jako najmniejszy crossover SUV w linii Peugeot. 2008 jest Peugeot wziąć na co ma być najbardziej popularny segment crossover w Europie, co oznacza, że 2008 jest zaprojektowany, aby sprzedać naprawdę dobrze.

Rzeczywiście, Peugeot 2008 jest raking up sprzedaży w całej Europie, ponieważ oferuje naprawdę atrakcyjny pakiet ogólnie za stosunkowo przystępną cenę. Jednak w tym artykule, mamy zamiar skupić się na wszystkich wspólnych problemów z Peugeot 2008 i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę, jeśli jesteś na rynku subkompaktowy crossover Peugeot SUV.

Należą do nich problemy ze skrzynią biegów, problemy z filtrem cząstek stałych (DPF), problemy z silnikiem i problemy z zawieszeniem. 2008 cierpi również z powodu pewnych problemów elektrycznych, które również wymagają dokładnego rozwiązania.

Podsumowując, 2008 nie jest najbardziej niezawodnym samochodem w swoim segmencie, ale jest wystarczająco niezawodny dla większości ludzi. Jeśli odpowiednio się o niego zatroszczysz i będziesz go konserwować, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, powinien służyć Ci przez wiele lat bez żadnych poważnych problemów, przynajmniej w przeważającej części.

Problemy z przekładnią

Jednym z najbardziej rozczarowujących aspektów 2008 jest jego zautomatyzowana manualna skrzynia biegów, która po prostu nie jest na równi z większością innych opcji w tym segmencie. Pre-facelift obecna generacja 2008 ma skrzynię biegów, która nie jest najbardziej gładka w normalnych operacjach, ale może stać się naprawdę szarpany i szorstki stosunkowo często, co jest oczywiste ze względu na to, że ma wiele skarg przez lata.

  Peugeot nie chce zapalić - przyczyny i jak to naprawić

Model po faceliftingu wydaje się być nieco lepszy, ale doświadcza problemów z siłownikiem, gdzie skrzynia biegów czasami odmawia włączenia biegów w sposób spójny lub w ogóle. Aby to naprawić, potrzebny jest nowy siłownik, który jest daleki od ideału.

Problemy z DPF

Nawet jeśli diesel staje się dziwny człowiek paliwo ostatnio, ludzie są nadal zainteresowani kupnem silników wysokoprężnych dla wielu różnych korzyści, ale nie tak bardzo z 2008 jak to cierpi z problemów DPF więcej niż inne podobne samochody. Modele 2013-2018 wydają się doświadczać tych najbardziej i mogą one prowadzić do całkowitej awarii silnika, jeśli nie są adresowane w odpowiednim czasie.

Problemem jest to, że niektóre tworzywa sztuczne mogą ulec uszkodzeniu z powodu zbyt bliskiej odległości od spalin, co będzie wymagało wymiany filtrów dość często. Co więcej, wszelkie poważniejsze problemy z filtrem DPF będą wymagały od Ciebie zapłacenia dużej ilości pieniędzy za naprawy, ponieważ systemy te są notorycznie drogie.

Problemy z silnikiem

Jeśli wyczuwasz, że Twojemu 2008 brakuje mocy lub zacina się, może być coś nie tak z silnikiem. Wydaje się, że roczniki 2017 2008 doświadczają najwięcej problemów związanych z silnikiem, a niektóre z nich mogą nawet doprowadzić do całkowitej awarii silnika. Inne problemy związane z silnikiem obejmują problemy z wyciekami oleju i problemy z turbosprężarką.

Pamiętaj, aby sprawdzić układ napędowy swojego 2008 roku, gdy tylko zauważysz jakiekolwiek rozbieżności w sposobie dostarczania mocy, ponieważ całkowita utrata silnika może być szkodliwa dla wartości samochodu, a także dla Twojego konta bankowego.

  Wszystko o nowych modelach Peugeot 2023

Problemy z zawieszeniem

System zawieszenia w 2008 był powodem, dla którego Peugeot zrobił kilka oddzielnych przypomnień, ponieważ niektóre z tych problemów są dość poważne. Wahacze przedniego zawieszenia są znane jako kruche, ponieważ śruby mocujące mogą oderwać się bez wyraźnego powodu. 2013-2014 2008 wydaje się być najbardziej dotknięte przez problemy z zawieszeniem, więc upewnij się, aby sprawdzić te, jeśli jesteś w rynku na 2008.

Mówi się, że problem polega na tym, że Peugeot nie użył odpowiednich śrub lub nie dokręcił ich fabrycznie w sposób, w jaki powinny.

Electrical Issues

Aby zakończyć tę listę, musimy również wspomnieć o kilku problemach elektrycznych, które często mogą być naprawdę frustrujące. Rozrusznik służący do uruchamiania silnika jest podatny na awarie w niektórych modelach z 2008 roku, gdzie silnik może się przegrzać, a nawet zapalić w ekstremalnych sytuacjach. Jako takie, przekaźnik musi być pod opieką i wymienić, jeśli to rzeczywiście się dzieje.
Inne problemy elektryczne obejmują potencjalne problemy z akumulatorem, problemy z systemem infotainment nie reaguje, a niektóre problemy z ADAS, gdzie samochód może wyczuć przeszkody, nawet jeśli nie są one tam.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Peugeot 2008?

Peugeot 2008 z pewnością jest naprawdę kuszącym pakietem, ponieważ wygląda naprawdę dobrze wewnątrz i na zewnątrz oraz oferuje przyzwoitą ilość miejsca. Jest również wyposażony w wiele funkcji, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i rozrywkę podczas długich podróży. Najlepszą rzeczą w 2008 roku jest jego wartość, ponieważ nie kosztuje zbyt wiele pieniędzy na początek, ale oferuje wiele rzeczy w procesie.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-2008

Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do jazdy luksusowymi samochodami i większymi SUV-ami, nie spodoba ci się 2008. Ponadto, jeśli często przewozisz wielu pasażerów, 2008 nie jest najlepszy w swojej klasie. Wreszcie, 2008 nie jest też najbardziej niezawodnym ani dającym najwięcej radości z jazdy samochodem w swoim segmencie.

Jakie samochody rywalizują z Peugeotem 2008?

Peugeot 2008 staje do walki z takimi samochodami jak równie popularny Renault Captur, dziwaczny Citroen, Mini Countryman, Dacia Duster, Nissan Juke, VW T-Cross i Skoda Yeti. Spośród nich wszystkich, VW ma najlepsze odwołania do odznaki, Dacia jest wartość pick z grupy, podczas gdy Skoda Yeti oferuje najwięcej miejsca.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie są ściśle dopasowane i mają tendencję do jednego-up siebie w różnych kategoriach cały czas.

Kiedy pojawi się nowy Peugeot 2008?

Peugeot niedawno zaktualizował 2008, aby uczynić go bardziej nowoczesnym i zgodnym z resztą segmentu, co oznacza, że powinniśmy spodziewać się kolejnej generacji 2008 w ciągu najbliższych 2-4 lat. Peugeot prawdopodobnie skupi się na elektryfikacji next-gen 2008 i uczyni go bardziej nowoczesnym, bardziej pudełkowym i ogólnie lepszym samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z