Wszystko o 2023 Fiat Strada

2023 Fiat Strada

Fiat Strada należy do nielicznych kompaktowych pickupów na rynku. Nie tylko jest stylowy, praktyczny, użyteczny i niezawodny, ale także znacznie dobrze się sprawuje. Niemniej jednak, przed nabyciem tego kompaktowego pickupa, należy koniecznie wiedzieć o nim wszystko, aby nie być rozczarowanym.

Historia Fiata Strada

Fiat Strada to mały pickup lub supermini coupe utility wyprodukowany przez Fiata. Ta ciężarówka jest w produkcji od 1998 roku do chwili obecnej. Ponadto, jest on oparty na światowym samochodzie Fiata „projekt 178”, czyli Palio. Należy zauważyć, że ten samochód nie jest produkowany we Włoszech, ale w Brazylii przez Fiat Automoveis.

Fiat Strada jest również sprzedawany wszędzie na świecie, oprócz USA i Kanady. W Meksyku jest on sprzedawany jako Ram 700. Poza tym Fiat Strada został stworzony, aby zastąpić Fiata City, który był wersją pickupową modelu Fiorino.

Cechy Fiata Strada

Wygląd

Pod względem wyglądu, Fiat Strada jest dobrze zaprojektowany i wygląda podobnie do Ram 700. Jedyną różnicą jest przedni obszar wokół kratki. Fiat Strada jest bardzo atrakcyjny i posiada wyjątkowe cechy. Niektóre z godnych uwagi cech to 15-calowe koła ze stopu, fotele z tapicerką skórzaną, elektryczne zamki i okna, technologia oświetlenia follow-me-home i wiele innych.

Wydajność

Fiat umożliwia zainteresowanym nabywcom wybór spośród szerokiej gamy wariantów. Fiat Strada z 2023 roku posiada łącznie sześć wariantów. Są to Endurance Cabine Plus 1.4 Flex MT, Freedom Cabine Plus 1.3 Flex MT, Freedom Cabine Dupla 1.3 Flex MT, Volcano Cabine Dupla 1.3 Flex MT, Volcano Cabine Dupla 1.3 Flex AT oraz Ranch Cabine Dupla 1.3 Flex AT.

  Samochody podobne do Fiat Tipo

Bazowy Fiat Strada wyposażony jest w silnik Firefly 1.3/1.4, który dostarcza do 109 KM. Jeśli jednak zależy Ci na wariancie o najlepszych osiągach, rozważ pozyskanie wariantu Fiat Ranch Cabine Dupla 1.3 Flex AT.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Fiat Strada 2023 jest dość wygodny i może przewozić do pięciu pasażerów. Dodatkowo posiada przyzwoitą przestrzeń ładunkową o łącznej pojemności 844 litrów. To wystarczy do przewiezienia kilku walizek, a nawet towarów. Poza tym, dzięki możliwości holowania ponad 800 i prześwitowi 212 mm, jest to niezłe auto do holowania.

Wydajność paliwowa

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, Fiat Strada jest bardzo wydajnym samochodem. W związku z tym użytkownik będzie miał okazję zaoszczędzić trochę gotówki. To dlatego, że Fiat Strada zużywa 9,9 litra etanolu na km na drodze i 8,8 litra etanolu na km w mieście. Przeciwnie, zużywa 13,9 litra benzyny na km na drodze i 12,4 litra benzyny na km w mieście.

Bezpieczeństwo

Fiat Strada to ładna i kompaktowa ciężarówka, która okazała się bardzo użyteczna. Jednak w tym samochodzie stale brakowało najwyższych parametrów bezpieczeństwa, które sprawiają, że dla niektórych osób jest on niepożądany. Podczas gdy ma cztery poduszki powietrzne i kilka funkcji bezpieczeństwa, brakuje najbardziej podstawowych funkcji wspomagających kierowcę, takich jak systemy wsparcia pasa ruchu, autonomiczne hamowanie awaryjne i monitorowanie martwego pola.

W rezultacie nie jest to jedna z najlepszych małych ciężarówek dla osób ceniących bezpieczeństwo. Istnieją bardziej pewne i bezpieczne ciężarówki niż Fiat Strada.

Cena

W przeciwieństwie do wielu kompaktowych pickupów na rynku, Fiat Strada z 2023 roku będzie w pewnym sensie przystępny, ponieważ jego cena będzie się wahać od BR95 290 do BR125 990, czyli od 17 646 do 23 332 dolarów. To całkiem przystępna cena w porównaniu z konkurencyjnymi pickupami, takimi jak Toyota Tacoma czy Nissan Frontier.

  Najczęstsze problemy z Fiatem Scudo

Gwarancja

Jak większość modeli Fiata, spodziewaj się, że 2023 Fiat Strada będzie posiadał podstawową ograniczoną gwarancję na cztery lata lub 50 000 mil. Gwarancja powinna pokryć wszystkie naprawy potrzebne w Twoim samochodzie Fiat, aby naprawić problemy z wykonaniem, wady materiałowe lub inne problemy związane z fabrycznie zainstalowanymi częściami w samochodzie.

Jakie samochody są podobne do Fiata Strada 2023?

Fiat Strada 2023 to wyjątkowy pickup z mnóstwem niesamowitych funkcji. Ma jednak sztywną konkurencję na rynku, a nabywcy mają kilka alternatyw. Niektóre z samochodów, które są podobne do 2023 Fiata Strada to RAM 700, Hyundai Santa Cruz, Chevrolet Colorado, Nissan Frontier, FGMC Canyon i Toyota Tacoma.

Plusy:

  • Jest dość przystępny cenowo
  • Ten pickup radzi sobie całkiem dobrze
  • Jest bardzo praktyczny
  • Jest bardzo wydajny

Wady:

  • Ma niską zdolność holowania w porównaniu do podobnych pickupów
  • Nie jest zbyt mocny

FAQ

Czy Fiat Strada jest niezawodny?

Fiat Strada jest dość niezawodnym samochodem. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych modeli Fiata na rynku. Poza tym jego części są tanie, co oznacza, że koszt naprawy i konserwacji również będzie tani. Niemniej jednak, ich obsługa klienta nie jest najlepsza. Ponadto, znalezienie części zamiennych może być dość trudne.

Jakie są najczęstsze problemy z Fiatem Strada?

Fiat Strada jest jednym z najlepszych małych pickupów na rynku. Jest zgrabny, praktyczny i użyteczny. Niemniej jednak ma również kilka problemów, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z tych problemów to problemy z silnikiem, niedziałający filtr DPF, problemy z układem kierowniczym, problemy elektryczne, szarpanie silnika i problemy z rozruchem.

  Czy Fiat e-Ulysee to dobry samochód?

Ile mil wytrzymuje Fiat Strada?

Jak większość modeli Fiata, Fiat Strada nie jest bardzo niezawodnym samochodem. Niemniej jednak, przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, Fiat Strada może wytrzymać ponad 200 000 mil. Niektórzy użytkownicy zgłosili nawet przekroczenie 250 000 mil.

Czy Fiat Strada jest taki sam jak Ram 700?

Tak, Fiat Strada jest taki sam jak Ram 700. Mają tę samą platformę, zawieszenie, silnik i wiele więcej. Jedyną różnicą jest ich odznaka. Podczas gdy Fiat Strada jest sprzedawany jako Strada w Brazylii lub Ameryce Południowej, ten sam samochód został rebadged w Meksyku i sprzedawany jako Ram 700.

Dlaczego małe ciężarówki nie są popularne w Ameryce Północnej?

Małe ciężarówki lub pickupy nie są popularne w Ameryce Północnej, ponieważ ludzie tam zwykle chcą więcej przestrzeni, której małe ciężarówki nie zapewniają. Dlatego małe ciężarówki, takie jak Fiat Strada czy Ram 700 nie są popularne, a nawet sprzedawane w Ameryce Północnej.

Wnioski

Duże i średnie pickupy przez lata dominowały na rynku. Jednak Fiat Strada pokazał, że małe pickupy są tutaj, aby pozostać, a niektóre rynki dobrze je przyjęły. Ogólnie rzecz biorąc, Fiat Strada jest wspaniałym samochodem dla ludzi, którzy chcą mieć małą ciężarówkę z doskonałą wydajnością i przyzwoitą zdolnością holowania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z