Wszystko o 2023 Ford Escape

2023 Ford Escape

Ford Escape był jednym z najpopularniejszych SUV-ów Forda kilka lat temu, kiedy Fordowi udało się przesunąć w górę 300 000 sztuk modelu Escape. Jednak przez dwa ostatnie lata, Escape był na ciągłej spirali spadkowej, ponieważ stał się nieco datowany i nie jest konkurencyjny z większością swoich konkurentów.

Wraz z pojawieniem się nowego Bronco Sport, Escape zanurkuje jeszcze bardziej. Tak więc, aby ożywić gamę Forda Escape, Ford zamierza odświeżyć Escape na rok modelowy 2023. W tym artykule powiemy Ci wszystko o 2023 Ford Escape, dlaczego powinieneś rozważyć jeden i co dostaniesz.

Escape 2023 nie będzie zupełnie nowym modelem, a raczej modernizacją, dzięki której Ford zamierza uatrakcyjnić Escape. Obejmuje to nowy szerszy grill, nowe reflektory z pełnowymiarową listwą świetlną, nowe światła tylne, nowy ekran infotainment i kilka dodatkowych akcentów tu i tam, które wszystkie składają się na nowe doświadczenie.

Gama jednostek napędowych pozostaje niezmieniona, podobnie jak większość innych układów. Niektórzy twierdzą, że nowy Escape dostanie również nowe nazwy, nowe wykończenia, a potencjalnie nawet nowe modele, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone przez nikogo z firmy.

2023 Ford Escape – Układ napędowy

Podstawową opcją silnikową będzie znany już 3-cylindrowy silnik 1.5L o mocy 191 KM i 190lb-ft momentu obrotowego. Ta wersja Escape może być opcjonalnie wyposażona w system FWD lub nawet AWD. Model 2.0L jest dostępny tylko z napędem AWD i oferuje moc 250 KM oraz zdrowy moment obrotowy 280lb-ft. Escape zachowuje również swoje dwa modele hybrydowe, jeden oferujący 162 KM, a drugi 203 KM.

  Problemy z hybrydą Forda Escape

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, można oczekiwać, że Ford Escape zwróci 28MPG w mieście i 34MPG na autostradzie z 1,5L, podczas gdy 2,0L może zrobić 26MPG w mieście i 31MPG na autostradzie. Model hybrydowy FWD jest najbardziej wydajnym modelem Escape, który można kupić, ponieważ może zwrócić do 44MPG na autostradzie i 37MPG w mieście.

W sumie, wszystkie opcje napędowe w Escape są przyzwoicie mocne i są wyposażone w znaną 10-biegową skrzynię biegów Forda, która płynnie zmienia biegi i nie powinna robić nic, czego byś nie chciał.

2023 Ford Escape – Design i prowadzenie

Design-wise, 2023 Escape oferuje kilka nowych akcentów w stosunku do ustępującego modelu, takich jak nowy przedni grill, nowe reflektory, nowe światła tylne, nowe koła i kilka dodatkowych szczegółów w całym samochodzie. Wnętrze jest teraz wyposażone w większy ekran infotainment mieszczący interfejs multimedialny, podczas gdy deska rozdzielcza kierowcy może być teraz również wyposażona w cyfrowy ekran.

Jeśli chodzi o jazdę, Escape pozostaje w zasadzie bez zmian, co nie jest złe, ponieważ Escape jest wygodny i stosunkowo zwinny jak na swój segment. Komfort jazdy jest dobry, hałas wiatru jest dobry, a Escape nie roluje się w zakrętach dość mocno jak niektórzy z jego japońskich konkurentów.

2023 Ford Escape – Niezawodność i częste problemy

Ta generacja Forda Escape była dość kłopotliwa, gdy pojawiła się po raz pierwszy, ale późniejsze modele były znacznie lepsze. Ponieważ Escape z 2023 roku nie będzie się zbytnio różnił mechanicznie, prawdopodobnie przyjmie istniejącą platformę Escape, która powinna być wsparta wszystkimi doświadczeniami z poprzedniej generacji Escape.

  Ford Focus Niezawodność

Potencjalne problemy mogą jednak dotyczyć skrzyni biegów, układu zapłonowego, silnika i potencjalnie układu wspomagania kierownicy. Jeśli odpowiednio o niego zadbasz, Twój 2023 Escape będzie służył przez długi czas, ale jeśli nie zrobisz wszystkiego, co trzeba, Twój Escape ucierpi.

2023 Ford Escape – wartość i praktyczność

Podstawowy Ford Escape będzie kosztował około 36 000 dolarów za model FWD, podczas gdy modele Ford Escape ST PHEV z najwyższej półki będą zaczynać się od ponad 54 000 dolarów. Ceny te są sporo wyższe niż w przypadku modelu 2022, kiedy się pojawił, ale należy się tego spodziewać, ponieważ inflacja jest tu raczej na miejscu.

Praktyczność jest w porządku i pozostaje bez zmian w stosunku do poprzedniego roku modelowego. Jeśli więc jesteście przyzwyczajeni do Forda Escape, możecie spodziewać się całkiem sporej ilości miejsca.

Sekcja FAQ.

Czy Ford Escape z 2023 roku jest lepszy niż Escape z 2022 roku?

Ford Escape 2023 nie różni się zbytnio od Escape 2022, co jest oczywiste. Jeśli jednak chcesz mieć nowocześnie wyglądającego Escape’a, będziesz musiał zdecydować się na model 2023, ponieważ model 2022 zaczyna nieco pokazywać swój wiek zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jeśli jednak interesuje Cię tylko to, aby mieć takie same wrażenia z jazdy, 2022 Escape jest więcej niż wystarczająco dobry. Co więcej, zaoszczędzisz również sporo pieniędzy, jeśli wybierzesz używany model 2022, zwłaszcza że unikniesz wszystkich potencjalnych narzutów dealerów, które prawdopodobnie pojawią się wraz z modelem 2023 Escape.

  Wszystko o problemach z dźwignią zmiany biegów Forda F150

Kiedy mogę kupić Forda Escape 2023?

Ford otworzył proces składania zamówień na Forda Escape, co oznacza, że można go już zamówić w przedsprzedaży. Pierwsze modele Forda Escape z 2022 roku będą dostępne pod koniec roku, natomiast większość klientów otrzyma swoje samochody na początku 2023 roku.

Trzeba będzie uiścić niewielką opłatę depozytową u dealera, a depozyt ten zostanie później wliczony do ostatecznej ceny zakupu.

Gdzie będzie produkowany Ford Escape z 2023 roku?

Nowy Ford Escape będzie budowany w znanej fabryce Forda w Louisville w stanie Kentucky. Fabryka ta została po raz pierwszy otwarta w 1955 roku i jest jedną z największych fabryk, jakie obecnie prowadzi Ford, ponieważ zatrudnia ponad 4 000 osób.

W zakładzie tym powstają wszystkie modele Forda Escape przeznaczone na rynek amerykański, ale także produkowany jest Expedition, pickupy F-250 Super Duty, F550 oraz luksusowy Lincoln Navigator.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z