Wszystko o 2023 Ford Explorer

2023 Ford Explorer

Ford Explorer jest jednym z najpopularniejszych SUV-ów Forda na rynku i został po raz pierwszy ujawniony jeszcze w 1990 roku. Po raz pierwszy został wprowadzony jako zamiennik dla Forda Bronco, ale poszedł dalej, aby stać się najlepiej sprzedającym się kompaktowym / średniej wielkości SUV-em rodziny Forda. Na rok modelowy 2023 Ford zamierza odświeżyć Explorera, ale zmiany są bardziej ewolucyjne niż rewolucyjne.

W tym artykule powiemy Wam wszystko o Fordzie Explorerze z 2023 roku, na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać. Paleta silników prawdopodobnie pozostanie niezmieniona, co nie jest złą rzeczą, ponieważ wszystkie silniki, które są dostarczane z Explorerem są wyrafinowane, wydajne i odpowiednio mocne.

Nowy Explorer posiada szerszą przednią kratę, reflektory LED o zmienionym kształcie, 21-calowe nowe stopy, szersze światła tylne i nowy napis Explorer. Wewnątrz, nowy Explorer otrzymał ogromny 27-calowy ekran infotainment, który rozciąga się na całą deskę rozdzielczą od jednej do drugiej strony i jest prawdopodobnie największym ekranem w jakimkolwiek samochodzie w dzisiejszych czasach.

W sumie reszta Explorera pozostaje bez zmian, co oznacza, że 2023 Explorer został przeprojektowany, aby być bardziej nowoczesny, bardziej funkcjonalny i dużo bardziej zorientowany na technologię.

2023 Ford Explorer – Układ napędowy

Linia silników Forda Explorera rozpoczyna się od 4-cylindrowego silnika 2.3L EcoBoost, który oferuje 300 KM i 310lb-ft momentu obrotowego. Kolejnym silnikiem w ofercie jest podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3,0 l, który w modelu Explorer ST oferuje moc 400 KM i moment obrotowy 415 lb-ft. Oba te silniki współpracują ze znaną 10-biegową skrzynią biegów, która płynnie zmienia biegi.

  Ford Mustang Mach-E Niezawodność

Można się spodziewać, że 4-cylindrowy Explorer EcoBoost osiągnie 20MPG w mieście, 27MPG na autostradzie i 23MPG łącznie. Explorer ST może zwrócić 18MPG w mieście, 24MPG na autostradzie i 20MPG łącznie. Możesz również uzyskać Explorer 3.0L V6 Hybrid z silnikiem V6 skojarzonym z silnikiem elektrycznym, który oferuje 457 KM łącznie i 608lb-ft momentu obrotowego.

Wersja PHEV może zwrócić do 81MPG połączone, co jest dość dużo dla SUV tak duży jak ten. Podsumowując, Ford Explorer oferuje odpowiednie silniki z więcej niż wystarczającą mocą i z relatywnie przyzwoitymi wynikami MPG.

2023 Ford Explorer – wygląd i prowadzenie

Jak wspomniano na początku, 2023 Explorer różni się od 2022 Explorera przede wszystkim w dziale designu, ponieważ teraz otrzymuje nowe reflektory i światła tylne, bardziej dowodzący grill oraz nowy napis Ford Explorer z tyłu. Ogromny 27-calowy ekran infotainment mieści w sobie wszystko, co jest zarówno dobrą, jak i złą rzeczą, w zależności od osobistych preferencji.

Wrażenia z jazdy Explorerem zawsze były więcej niż wystarczające. Explorer jest również stosunkowo dobrze prowadzącym się SUV-em, co jest częściowo powodem, dla którego amerykańska policja już od dłuższego czasu polega na używaniu modeli Explorer. Podsumowując, Explorer jest wygodnym i relaksującym samochodem do podróżowania, bez względu na silnik.

2023 Ford Explorer – Niezawodność i częste problemy

Ford Explorer to przyzwoicie niezawodny SUV, dlatego też J.D. Power przyznał mu ocenę 81/100, która jest uważana za świetną. Jednak wiele osób twierdzi, że Explorer może cierpieć z powodu wielu problemów, zwłaszcza jeśli nie utrzymujesz go wystarczająco dobrze.

  Częste problemy z 10-biegową skrzynią biegów Forda

Linia Explorer ma tendencję do cierpienia z powodu pewnych problemów związanych ze skrzynią biegów, takich jak wstrząsanie i przeciąganie się, problemy z wyglądem zewnętrznym, takie jak farba, problemy z nagrzewnicą, wycieki podciśnienia i problemy z plastikowym kolektorem dolotowym.

2023 Ford Explorer – wartość i praktyczność

Ceny nie zostały jeszcze w pełni ujawnione dla 2023 Explorera, ale mówi się, że nowy Explorer prawdopodobnie zacznie się gdzieś w okolicach 35 000 dolarów za model podstawowy. Model ST powinien kosztować około 55 000 dolarów, podczas gdy model PHEV powinien kosztować około 50 000 dolarów.

Praktyczność jest doskonała, ponieważ Explorer może siedzieć do 7 osób na raz, a jednocześnie oferuje przyzwoitą przestrzeń ładunkową z tyłu. Dzięki świetnej widoczności, łatwemu wejściu i wielu funkcjom pomocy, nowy 2023 Explorer jest tak łatwy do życia jak nigdy dotąd, dlatego zawsze był tak popularny wśród wielu rodzin w całych Stanach Zjednoczonych.

Sekcja FAQ.

Czy Ford Explorer 2023 jest lepszy niż Explorer 2022?

Jeśli chcesz kupić Explorera 2023, będziesz musiał trochę poczekać, ponieważ są one naprawdę popularne. Z drugiej strony, jeśli chcesz 2022 Explorer, będziesz musiał iść na używany przykład, który często może być lepszym wyborem, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy w procesie. Różnice między 2023 i 2022 Explorer są marginalne, ale wystarczająco, aby dokonać aktualizacji.

Nowy ekran i przeprojektowane światła zrobić Explorer dużo bardziej nowoczesny, co jest to, co większość ludzi chce z zupełnie nowych samochodów w tych dniach. Jednak 2022 jest również świetnym samochodem i prawdopodobnie będzie o wiele tańszy w każdej iteracji.

  Wszystko o 2023 Ford Bronco Sport

Czy Ford Explorer 2023 jest już w sprzedaży?

Ford Explorer 2023 nie jest jeszcze oficjalnie w sprzedaży, ale Ford pozwala zamówić go w przedsprzedaży u każdego ze swoich dealerów. Trzeba będzie dać depozyt, który później stanie się m.in.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z