Wszystko o 2023 Ford F-150 Raptor R

2023 Ford F-150 Raptor R

Wyczynowe ciężarówki jeszcze kilka lat temu wydawały się mało prawdopodobne, ale dziś możemy kupić nawet potwory z V8 o mocy 700 KM+, które w wyścigu 0-60mph mogą nawet pokonać całą rzeszę supersamochodów. To niedorzeczne jak na pickupa, ale wygląda na to, że rynek amerykański tak bardzo kocha pickupy, że chce je mieć we wszystkich możliwych wariantach.

Nadchodzący Ford F-150 Raptor R z 2023 roku będzie wersją wyczynową Forda F150 Raptor, która ma teraz dostroić F150 do 11. F150 Raptor używać do funkcji silnika V8, ale został zastąpiony przez jednostkę EcoBoost dla kilku poprzednich pokoleń, które nigdy nie były naprawdę akceptowane przez wielu entuzjastów Forda.

To tylko pogorszyło się, gdy Dodge wyszedł z TRX, który posiada V8 i dużo więcej mocy niż Raptor. TRX posiada nawet grafikę na konsoli środkowej, na której widnieje t-rex zjadający raptora. Ford nie był pod wrażeniem tego, że Dodge rzuca cień na Raptora, dlatego też nowy 2023 Raptor R został zaprojektowany tak, aby zjeść TRX.

W tym artykule powiemy ci wszystko o 2023 Ford F150 Raptor R, niesamowitym silniku V8, który dostaje, i wszystkich innych cechach, które są z nim związane. Więc jeśli jest to coś, co Cię interesuje, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

2023 Ford F-150 Raptor R – Układ napędowy

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nigdy nie zdołały zaakceptować faktu, że Raptor posiada mały silnik EcoBoost, możesz odpocząć, ponieważ Raptor R dostanie silnik Shelby GT500 „Predator”, który przywróci ukochane brzmienie V8 z mocą 700 KM i 640lb-ft momentu obrotowego, co stanowi 250 KM więcej i 140lb-ft więcej niż w standardowym Raptorze.

  Ford Maverick - problemy

Ford wprowadził również znacznie większy wlot powietrza, który jest teraz w stanie wdychać 66% więcej powietrza do silnika, co pozwoli utrzymać niskie temperatury i umożliwi silnikowi wytrzymanie tak ciężkiej ciężarówki. Nowe chłodnice oleju, unikalne kolektory wydechowe, głębsza miska olejowa, przekalibrowana jednostka doładowująca, koło pasowe o małej średnicy… wszystko to wskazuje, że jest to całkiem nowy silnik.

Ford twierdzi, że Raptor R może osiągnąć 112mph, co jest dużo jak na ciężarówkę z 37-calowymi oponami. Raptor R posiada 10-biegową automatyczną skrzynię biegów z konwerterem momentu obrotowego z gamy SelectShift. Najlepszą rzeczą w nowym Fordzie Raptor R z 2023 roku jest ścieżka dźwiękowa, ponieważ nowe V8 brzmi chwalebnie i pokazuje, że EcoBoost w Raptorze po prostu nie wystarczy.

2023 Ford F-150 Raptor R – Design i prowadzenie

Pod względem designu, Raptor R różni się od F150 Raptor, ale nie za bardzo. Przednia maska, lub jak Ford lubi ją nazywać, „kopuła mocy”, jest teraz umieszczona o cal wyżej, dzięki czemu może swobodniej zmieścić silnik V8. Ciężarówka posiada również całą masę kalkomanii Raptor R, które mają odstraszyć właścicieli Dodge’a TRX.

We wszystkich wersjach Raptora R montowane są nowe 37-calowe opony typu grabby, a wnętrze wyłożono włóknem węglowym, mikrozamszem zamiast skóry i nowymi sportowymi fotelami Recaro z nowymi logo R. Wrażenia z jazdy nie różnią się zbytnio od Raptora V6, ponieważ Raptor R posiada dość podobne zawieszenie z takim samym prześwitem.

  Czy Ford Fiesta Ecoboost to dobry samochód?

Te ciężarówki zostały zaprojektowane do szybkiej jazdy po liniach prostych, co oznacza, że nie będziesz się nimi ścigał na torze. Ogromne 37-calowe opony są większe od wszystkich fabrycznych opon TRX, co czyni tę ciężarówkę idealną do jazdy po Baja i pustyni.

2023 Ford F-150 Raptor R – ceny i rynek

2023 Ford Raptor R będzie zaczynał się od 109 145 dolarów z wliczoną opłatą za miejsce przeznaczenia w wysokości 1 795 dolarów. Do dealerów trafi pod koniec tego roku, ale Ford twierdzi, że jest już otwarty na przyjmowanie zamówień. Ford nie powiedział, czy Raptor R będzie limitowany w produkcji, co oznacza, że prawdopodobnie nie będzie.

Być może zobaczymy Forda próbującego sprzedać jak najwięcej modeli Raptor R w ciągu kilku lat dostępnych produktów i w ten sposób ograniczyć model. Tak czy inaczej, kiedy Ford F150 Raptor R trafi na drogi, są szanse, że wartości wkrótce gwałtownie wzrosną, co skusi wielu właścicieli F150 Raptor R do przerzucenia swoich samochodów z dużym zyskiem.

Sekcja FAQ

Czy Ford F-150 Raptor R jest lepszy od Dodge RAM TRX?

Jedną z najbardziej ekscytujących rywalizacji na rynku ciężarówek wszech czasów jest ta pomiędzy nadchodzącym Fordem F150 Raptor R a istniejącym Dodge RAM TRX. TRX jest nieco mocniejszy, ale prawdopodobnie jest około 500-1000lbs cięższy niż Raptor R, co oznacza, że jego stosunek mocy do masy nie jest tak dobry jak w przypadku Raptora R.

  Ford Bronco Sport Niezawodność

Możemy powiedzieć, że obie te ciężarówki są wręcz szalone i Twoja decyzja o zakupie będzie zależała od tego, którą z tych dwóch marek lubisz bardziej i czy wolisz „Predatora” Shelby V8 od kultowego „Hellcat” V8.

Jak mogę zamówić Forda F150 Raptor R?

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Forda Raptor R z 2033 roku, powinieneś po prostu przejść się do lokalnego dealera Forda i poprosić o przydział. Oznacza to, że oficjalnie zarezerwujesz swoje miejsce do budowy, wpłacając depozyt w salonie Forda. Depozyt ten zostanie później zaliczony na poczet ceny zakupu pojazdu.

Problemem jest to, że wielu dealerów będzie żądać dużych marż na Raptora R. Jest kilka przypadków, w których dealerzy żądają aż 25 000 dolarów od ceny zakupu F150 Raptor R, co jest po prostu głupie.

Czy Ford F150 Raptor R to ciężarówka o wysokich osiągach?

Ford F150 Raptor R jest wyczynową ciężarówką, ponieważ oferuje ponad 700 KM ze swojego V8 pochodzącego z Shelby GT500. Mimo że te ciężarówki nie zostały zaprojektowane do jazdy po torze, są w stanie utrzymać się w zakrętach. Z pewnością są lepsze niż zwykłe ciężarówki serii F, ale jako całość, są one po prostu przeznaczone do zabawy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z