Wszystko o 2023 Ford Ranger Wildtrak

2023 Ford Ranger Wildtrak

Ford Ranger został po raz pierwszy ujawniony jeszcze w 1983 roku, kiedy to na nowo zdefiniował segment i stał się najpopularniejszym kompaktowym pick-upem. Jednak od tego czasu Ranger stawał się coraz większy i nie jest najmniejszym pickupem w linii Forda, gdyż ten zaszczyt przypada niedrogiemu Fordowi Maverick. W roku modelowym 2023 Ford Ranger Wildtrak przechodzi gruntowną modernizację.

W tym artykule powiemy Ci wszystko o 2023 Ford Ranger Wildtrak, na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać po tym nowym bestsellerowym pickupie Forda. Silnik pozostaje taki sam, co jest dobrą rzeczą, ponieważ silnik znaleziony w 2022 Ranger Wildtrak jest nadal naprawdę dobrym układem napędowym. Ta sama historia dotyczy skrzyni biegów.

Jednak niektórzy twierdzą, że Ranger może dostać V6 i hybrydę w odpowiednim czasie. Najbardziej oczywiste zmiany to rozmiar i technologia, ponieważ nowy Ranger uaktualnia nad starym dość dużo w obu kategoriach.

Nowy ekran infotainment, większy wyświetlacz i cyfrowy wyświetlacz kierowcy są wszystkie do chwytania. Praktyczność faktycznie poprawi się w stosunku do odchodzącego modelu, ponieważ Ranger jest teraz wyższy, szerszy i dłuższy z większym łóżkiem i większą ilością miejsca we wnętrzu.

2023 Ford Ranger Wildtrak – Układ napędowy

Z jego 2,3L 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem, Ranger Wildtrak wypycha 270 KM i 310lb-ft momentu obrotowego, który jest więcej niż dużo dla większości ludzi. Ten silnik może zwrócić do około 23MPG łącznie, co nie jest złe dla ciężarówki, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy to rzeczywiście będzie.

  Najczęstsze problemy z Ford Ranger

Niektóre źródła mówią, że do linii dołączą dwa nowe silniki. Pierwszy z nich to najmocniejszy Ford Ranger w historii z konfiguracją V6 i mocą ponad 300 KM. Drugi z nich to hybrydowy Ranger, który jest również pierwszym w historii, w którym silnik elektryczny znajdzie się w Rangerze.

10-biegowa skrzynia biegów pozostanie na swoim miejscu. Możesz wybierać pomiędzy modelami Ranger z napędem FWD i AWD w zależności od tego, czego potrzebujesz i na jaki model się zdecydujesz. Tak czy inaczej, jeśli Ranger otrzyma V6 i hybrydę, będzie miał jedną z najlepszych palet silników w całej linii ciężarówek Forda.

2023 Ford Ranger Wildtrak – wygląd i prowadzenie

Ford Ranger Wildtrak to model o najwyższej specyfikacji, co oznacza, że będzie wyposażony w najlepsze cechy, jakie można uzyskać od Rangera. Najważniejszym elementem nowego Rangera jest nowa konstrukcja reflektorów, które wyposażono w wąskie diody Matrix LED z technologią samopoziomowania i adaptacji. Tylne światła LED są dostępne we wszystkich modelach, natomiast przednia krata jest teraz szersza i bardziej zbliżona do niektórych ciężarówek serii F.

Ranger jest teraz większy w każdym wymiarze, z dłuższym rozstawem osi, co sprawia, że ma większe możliwości w terenie i jest bardziej stabilny na drodze. Wnętrze dostanie ogromny remont z nowymi ekranami cyfrowymi, które są dużo większe, jaśniejsze i bardziej responsywne.

2023 Ford Ranger Wildtrak – Technologia

Nowy Ford Ranger Wildtrak otrzyma cały szereg unowocześnień technologicznych, takich jak nowa funkcja wspomagania kierowcy 360 Ford CoPilot z nowym systemem informacyjno-rozrywkowym Sync 3 oraz aplikacją Forda FordPass, dzięki której będziesz w stałym kontakcie ze swoim samochodem w każdej chwili.

  Ford Fiesta ST Niezawodność

Ranger Wildtrak otrzymuje również technologię BLIS, asystenta utrzymania pasa ruchu, unikanie kolizji, wszelkiego rodzaju kamery oraz nowe połączenie 5G zarówno z Apple CarPlay, jak i Android Auto poprzez swój znacznie większy standardowy 10-calowy ekran. Dostępny jest również system dźwiękowy B&O, a także system rozpoznawania głosu i poleceń.

2023 Ford Ranger Wildtrak – ceny i poziomy wykończenia

Ranger 2023 XL kosztuje około 25 000 dolarów, XLT to około 30 000 dolarów, Lariat to około 35 000 dolarów, a Wildtrak prawdopodobnie będzie kosztował około 40 000 dolarów. Jest to model Forda Ranger o najwyższym standardzie, co oznacza, że dostaniesz całkiem sporo wszystkiego, co chcesz z nim.

Można się spodziewać, że Ranger Wildtrak pojawi się przed końcem 2022 roku, podczas gdy sprzedaż nie rozpocznie się przed 2023 rokiem. Tak czy inaczej, Wildtrak z 2023 roku będzie miał wiele ulepszeń i z pewnością warto na niego poczekać.

Sekcja FAQ

Czy Ford Ranger Wildtrak 2023 jest lepszy od Rangera Wildtrak 2022?

Tak, jest. Ranger Wildtrak 2023 oferuje po prostu zbyt wiele wspaniałych modernizacji, aby nie był lepszy od roku modelowego 2022. Będziemy musieli poczekać, aż będziemy mogli w 100% potwierdzić wszystko, co jest teraz na zewnątrz, ale Ranger Wildtrak 2023 jest z pewnością ogromną aktualizacją w stosunku do poprzedniego modelu.

Jedną z rzeczy, która nie jest zbyt ekscytująca, jest potencjalna lista oczekujących i wszystkie marże dealerów mogą pobierać opłaty, gdy nowy 2023 Ranger Wildtrak nie przybywa. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak to się skończy, ale jeśli Bronco jest przykładem, zobaczymy marże galore.

  Czy Ford B Max to dobry samochód?

Czy Ford Ranger Wildtrak jest pakietem off-road?

Mimo że Ford Ranger Wildtrak jest naprawdę zdolnym samochodem w terenie, nie jest to pakiet terenowy. Ten zaszczyt przypada Rangerowi FX2 i FX4, które zostały zaprojektowane specjalnie do jazdy w terenie i są w tym znacznie lepsze od Wildtraka.

Musimy również wspomnieć o Fordzie Rangerze Tremor, który wygląda najlepiej ze wszystkich modeli terenowych Rangera, a ponadto jest wyposażony w solidne opony General Grabber, zmodernizowane zawieszenie i wiele specjalnych trybów jazdy terenowej, które sprawią, że wrażenia z jazdy będą o wiele bardziej ekscytujące.

Czym jest model Ford Ranger o najwyższej specyfikacji?

Top-specjalny model Forda Ranger to Ranger Raptor, który kosztuje aż 56 000 dolarów i jest dwa razy droższy od Rangera klasy podstawowej. Za taką cenę otrzymujesz 3.0L V6 o mocy 400 KM i 430lb-ft momentu obrotowego, mnóstwo ulepszeń stylistycznych oraz lepsze zawieszenie i ustawienie opon.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z