Wszystko o 2023 Ford Super Duty

2023 Ford Super Duty

Ciężarówki Ford Super Duty serii F zawsze były połączeniem pracy i przyjemności, ponieważ są zdolne do holowania i ciągnięcia ogromnych ciężarów, ale także są wyposażone we wszystkie udogodnienia, których można oczekiwać od nowoczesnego samochodu. W związku z tym nowe ciężarówki Ford Super Duty 2023 są tylko przedłużeniem tej filozofii z pewną dodatkową funkcjonalnością.

W tym artykule powiemy Ci wszystko o 2023 Ford Super Duty trucks, co jest nowe i dlaczego powinieneś rozważyć jeden. Przede wszystkim, 2023 Ford Super Duty ciężarówki obejmują serię ciężarówek F250, serię ciężarówek F350 i serię ciężarówek F450. Wszystkie są oparte na tej samej platformie, ale różnią się, jeśli chodzi o konfiguracje holowania, ciągnięcia i ładunku.

Aktualizacja z 2023 roku to nowa stylizacja nadwozia, której towarzyszy odświeżona stylizacja wnętrza. Nowe silniki również debiutują w ciężarówkach Super Duty z 2023 roku, a także nowe technologie, takie jak system wspomagania przyczepy, generatory pokładowe, HUD oraz funkcja bezprzewodowej łączności internetowej 5G.

Teraz, idziemy dogłębnie o wszystko, co jest nowe dla 2023 Ford Super Duty lineup. Jeśli jest to coś, co Cię interesuje, koniecznie trzymaj się i czytaj ten artykuł!

2023 Ford Super Duty – nowe silniki

Seria ciężarówek Ford Super Duty zawsze była znana z niezawodnych i mocnych silników, które są w stanie wytrzymać ciągnięcie i holowanie poważnych ciężarów. Dla linii 2023, silnik benzynowy 6.8L V8 jest nowym standardem. Ford nie ujawnił, czy ten silnik jest mocniejszy od tych z linii 2022, ale dał wskazówkę, że nowy silnik będzie bardziej wydajny w całej linii.

  Ford Expedition Niezawodność

Silnik ten jest skojarzony z 10-biegową skrzynią biegów Forda, tak jak w przypadku wszystkich innych silników Super Duty. Gazowe V8 o pojemności 7,3 l otrzyma zupełnie nowy wlot powietrza oraz tuning ECU, aby nieco zwiększyć moc. Silnik Power Stroke diesel 6.7L V8 jest nadal gwiazdą linii i prawdopodobnie będzie najbardziej popularnym silnikiem z nich wszystkich, zwłaszcza, że również dostaje uderzenie mocy.

Silnik Power Stroke otrzyma nową turbosprężarkę, zmieniony kolektor wydechowy i zaktualizowane strojenie. Wszystkie modele XLT i wyższe otrzymują teraz AWD w standardzie, a Ford twierdzi, że warianty Super Duty serii F z silnikiem wysokoprężnym będą najpotężniejszymi ciężarówkami Super Duty z silnikiem wysokoprężnym w sprzedaży.

2023 Ford Super Duty – Technologia

Dawno już minęły czasy gołych ciężarówek serii F, ponieważ w 2022 roku są one dostępne ze wszystkim, czego można oczekiwać od samochodu osobowego. Ford naprawdę zrobił numer na linii 2023 Super Duty, ponieważ wszystkie ciężarówki Super Duty otrzymają teraz mnóstwo ulepszeń technologicznych, które sprawią, że te woły robocze poczują się jak promy kosmiczne.

Po pierwsze, wszystkie ciężarówki Super Duty otrzymują teraz połączenie sieciowe 5G, które zwiększa wydajność systemu infotainment i pozwala na połączenie 10 urządzeń poprzez hotspot WiFi. Wszystkie ciężarówki Super Duty otrzymują również przyzwoity generator pokładowy o mocy 2,0 kW, a także wyświetlacz head-up, który nie był obecny w żadnych ciężarówkach Super Duty aż do linii 2023.

  Ford Focus Niezawodność

Otrzymasz również całą masę funkcji wspomagających, takich jak nowy system wspomagania przyczepy, adaptacyjny tempomat z funkcją stop-and-go, wspomaganie utrzymania pasa ruchu, tylne i przednie hamowanie awaryjne, pokładową wagę łóżkową, monitorowanie martwego pola, kamerę 360 stopni oraz garść rozwiązań programowych, które mają pomóc Ci we wszystkim, do czego używasz swojego Super Duty.

2023 Ford Super Duty – wygląd wewnętrzny i zewnętrzny

Linia 2023 Forda Super Duty aktualizuje również wygląd zewnętrzny, który teraz charakteryzuje się znacznie czystszym wyglądem, który stara się być jak najbardziej spójny. Najbardziej oczywistą zmianą jest projekt reflektorów, które są teraz smuklejsze i bardziej eleganckie. Przednia krata została uproszczona dzięki czystym liniom, podczas gdy tył również został uaktualniony o bardziej minimalistyczne podejście do projektowania.

We wnętrzu również zaszło kilka istotnych zmian, takich jak dodanie HUD, znacznie większego 12-calowego centralnego ekranu infotainment oraz konfigurowalnego 12-calowego wyświetlacza zestawu wskaźników. Cztery porty USB i dostępna bezprzewodowa podkładka ładująca zadbają o wszystkie Twoje potrzeby związane z ładowaniem w serii Super Duty.

Nowe fotele z funkcją max recline są lepiej obite i wygodniejsze do spania, brzęczący system dźwięku przestrzennego Bang & Olufsen o mocy 640W oraz wbudowany asystent Alexa z bezpłatną subskrypcją przez pierwsze trzy lata użytkowania.

Sekcja FAQ

Czy ciężarówki Ford Super Duty z linii 2023 są lepsze od ciężarówek Super Duty z linii 2022?

Linia 2023 Super Duty prezentuje cały szereg ulepszeń, które sprawiają, że cała gama wydaje się bardziej spójna i obiektywnie lepsza niż linia 2022. Dzięki tym wszystkim dodatkowym funkcjom, gama Super Duty jest o wiele bardziej wydajna i przyjemna do życia, co jest dobrą rzeczą dla tych, którzy robią w nich dużo kilometrów.

  Czy Ford Focus Ecoboost to dobry samochód?

Jest to o wiele łatwiejsze do życia z przyczepą teraz jako nowy asystent przyczepy i kamera 360 stopni pomaga duży czas. W sumie, linia 2023 Super Duty jest rzeczywiście lepsza niż linia 2022.

Ile powinny kosztować ciężarówki 2023 Ford Super Duty?

Powinieneś spodziewać się zapłacić około 43 500 dolarów za podstawowy trim XL i prawie 100 000 dolarów za top-end Super Duty Limited trim. Lariat będzie kosztował około 56 000 dolarów, King Ranch około 73 000 dolarów, a XLT około 49 000 dolarów. F250 jest najtańszy, natomiast F450 jest ze zrozumiałych względów najdroższym modelem.

Kiedy można zamówić Forda Super Duty z 2023 roku?

Ford ujawnił, że możesz zamówić nową serię ciężarówek Ford Super Duty 27 października 2022 roku, podczas gdy większość klientów dostanie swoje ręce na tych nowych ciężarówkach na początku 2023 roku. Możesz spodziewać się zapłacić ogromny narzut na te raz trafiają do dealerów, jak używane przykłady będą naprawdę rzadkie i wysoki popyt.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z