Wszystko o 2023 Hyundai IONIQ 6

2023 Hyundai IONIQ 6

Hyundai jest jednym z najbardziej ekscytujących producentów samochodów ELEKTRYCZNYCH te dni, ponieważ ich zakres Ioniq kształtuje się zarówno naprawdę dobrze wyglądające i niezwykle użyteczne. Hyundai twierdzi, że jest gotów zainwestować ponad 60 miliardów dolarów w elektryfikację swoich samochodów, co z pewnością zaowocuje powstaniem kilku naprawdę niesamowitych samochodów elektrycznych.

Następna duża rzecz z Hyundai odznaki jest nadchodzący 2023 Hyundai Ioniq 6. Ten elegancko wyglądający sportowy coupe grand tourer z pewnością zrobi furorę, gdy w końcu pojawi się na ulicach. W tym artykule, powiemy Ci wszystko o 2023 Hyundai Ioniq 6, który obejmuje carerything elektryczny o układ napędowy, projekt, doświadczenie jazdy, potencjalna niezawodność, praktyczność i wartość między innymi.

Ioniq 6 będzie dzielić swoje podwaliny z istniejącym Ioniq 5 z kilkoma tweakami, aby uczynić go bardziej konkurencyjnym i specjalnym. Przy tak wspaniałym wyglądzie, Hyundai nie tylko osiągnął imponujący wygląd, ale także niesamowicie śliski profil aerodynamiczny, który sprawia, że Ioniq 6 jest jednym z najbardziej aerodynamicznych samochodów w istnieniu.

Korzysta to z zasięgu, izolacji dźwięku i wydajności, z których wszystkie są ważne dla sportowego grand tourera. Będzie kosztował więcej niż Ioniq 5 i nie będzie tak praktyczny, ale jest to cena, którą trzeba zapłacić za tak dobrze wyglądające nadwozie.

Hyundai Ioniq 6 – Układ napędowy

Ioniq 6 ma dwie różne wielkości baterii, mniejsza to 53kWh bateria, podczas gdy większa jest oceniana na 77kWh. Mniejszy model baterii jest dobry dla około 225 mil na pełnym ładowaniu, podczas gdy model 77kWh powinien być w stanie zrobić bliżej 370 mil, co jest niesamowitą liczbą na pewno. Możesz dostać Ioniq 6 jako albo FWD lub AWD samochód, podczas gdy moc jest oceniana do 325 KM dla modelu top-spec.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Elantra

Howelectric carer, wydaje się, że Ioniq 6 będzie również dostępny w sportowej formie Hyundai „N”, który powinien dać mu układ napędowy, który jest teraz dostępny z Kia ELECTRIC CAR6 GT z upwards of 500hp. Szybkie ładowanie DC jest oceniane na 350kW, co wystarczy, aby uzupełnić baterię z 29% do 80% w mniej niż 20 minut. W ten sposób można oczekiwać, że po 10 minutach ładowania uda się przejechać ponad 100 mil.

Wolne ładowanie AC trwa od 6 do 9 godzin. W sumie, Ioniq 6 będzie z pewnością naprawdę konkurencyjny samochód, ponieważ dostaje naprawdę konkurencyjną platformę w całym.

Hyundai Ioniq 6 – Design i prowadzenie

Najbardziej atrakcyjny aspekt Hyundai Ioniq 6 jest prawdopodobnie jego projekt, który pożycza swoje wskazówki zarówno z przyszłości i przeszłości. Z niesamowitą pochyłą linią dachu, która przypomina oryginalnego Mercedesa CLS, Ioniq 6 tchnie elegancją, futuryzmem i przeszłością w jeden produkt, który wygląda doskonale. Wnętrze jest minimalistyczne, ale naprawdę dobrze zaprojektowane, z doskonałą ergonomią i dużą ilością technologii.

Wrażenia z jazdy znacznie różnią się od Ioniqa 5, na którym został oparty. Niżej położony środek ciężkości w połączeniu z niesamowitym współczynnikiem oporu powietrza wynoszącym zaledwie 0,21 oznacza, że Ioniq 6 przecina powietrze jak nóż przez masło. Model N będzie prawdopodobnie najbardziej dynamicznym modelem Hyundaia, jaki można kupić.

Hyundai Ioniq 6 – Niezawodność i typowe problemy

Hyundai Ioniq 6 nie wyszedł jeszcze na rynek, co oznacza, że nie możemy właściwie ocenić, czy jest to niezawodny samochód, czy nie. Jeśli chodzi o Ioniq 5, to Ioniq 6 może mieć problemy z hamulcami i układem kierowniczym.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Veracruz

Po prostu nie ma żadnych doniesień na temat Hyundai Ioniq 6 w tym czasie. Będziemy musieli poczekać rok lub dwa zanim będziemy mogli ocenić czy Ioniq jest niezawodnym samochodem czy nie.

Hyundai Ioniq 6 – wartość i praktyczność

Cena startowa Ioniq 6 będzie prawdopodobnie gdzieś pomiędzy 45 000 a 55 000 dolarów, co jest wysoką ceną za Hyundaia, ale to nie jest zwykły Hyundai. Ioniq 6 wydaje się zebrać wiele zainteresowania, dlatego jest prawdopodobne, że będzie trzymać swoją wartość naprawdę dobrze, przynajmniej przed rynku staje się w pełni nasycony, który nie jest prawdopodobne, aby zdarzyć się przez kilka lat.

Praktyczność może być trochę znak zapytania ze względu na jego agresywnie nachylonej linii dachu, który jest zobowiązany do jedzenia w tylnej przestrzeni głowy. Hyundai twierdzi, że dołożył wszelkich starań, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń wewnętrzną, więc nie powinno być źle.

FAQ Section

Kiedy Hyundai Ioniq 6 wejdzie do sprzedaży?

Ioniq 6 ma wejść do sprzedaży na początku 2023 roku, co oznacza, że powinniśmy zobaczyć je na drogach przed końcem I kwartału 2023 roku. Jasne, premiera rynkowa Ioniqa 6 była opóźniona kilka razy z powodu wszelkiego rodzaju zakłóceń, które pustoszą światową gospodarkę w tych dniach, ale początek 2023 roku to prawdopodobnie ten czas.

Możemy się spodziewać, że Ioniq 6 będzie się naprawdę dobrze sprzedawał, ponieważ naprawdę oferuje coś nowego i coś specjalnego na rynku samochodów elektrycznych w taki sam sposób, jak zrobił to Ioniq 5. Z tak fajnie wyglądającym nadwoziem i ekscytującą dynamiką jazdy, Ioniq 6 z pewnością stanie się hitem.

  Czy Hyundai Veracruz to dobry samochód?

Jakie samochody konkurują z Hyundai Ioniq 6?

Hyundai Ioniq 6 będzie prawdopodobnie konkurował z takimi autami jak BMW i4, Tesla Model 3, Volkswagen ID. AERO, a także Polestar 2. BMW i4 powinno być jego głównym konkurentem, jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, podczas gdy Model 3 powinien być jego głównym konkurentem, jeśli chodzi o popularność, zasięg i technologię.

ID. AERO zawsze niedawno miał premierę i jest to również naprawdę imponujący samochód. Polestar 2 jest już od dłuższego czasu, co oznacza, że prawdopodobnie zobaczymy go odświeżonego w najbliższych latach.

Czy Hyundai Ioniq 6 jest lepszy od Ioniq 5?

Hyundai Ioniq 6 jest z pewnością inny niż Ioniq 5, ponieważ oferuje zupełnie inne podejście do projektowania i prowadzenia. Ioniq 5 mógłby nadal pozostać lepszym samochodem rodzinnym między tymi dwoma, ale Ioniq 5 ma większy zasięg, jest lepiej wyglądający, ma nowsze technologie i jest bardziej komfortowy z tych dwóch.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z