Wszystko o 2023 Hyundai Kona

2023 Hyundai Kona

Hyundai Kona 2022 nie różni się zbytnio od nowego Hyundai Kona 2023, ponieważ model 2023 jest przede wszystkim modelem przejściowym z kilkoma małymi zmianami, z których najbardziej godną uwagi jest to, że model 2023 jest teraz w stanie otrzymywać aktualizacje over-the-air. Jasne, cena idzie w górę o kilka tysięcy dolarów, ale wszystko inne pozostaje takie samo.

W tym artykule powiemy Ci wszystko o 2023 Hyundai Kona, dlaczego należy rozważyć, a potencjalnie nawet kupić. Ten mały Hyundai hatchback/crossover oferuje dobrze zaokrąglone doświadczenie z przyzwoitą przestrzenią i przyzwoitą technologią. Jest to również naprawdę niezawodny samochód, jak w przypadku większości modeli Hyundai w tych dniach, co powinno być również dużym powodem do rozważenia go.

Design-wise, 2023 Hyundai Kona pozostał niezmieniony od modelu 2022, ale to nie jest zła rzecz, ponieważ poprzednia Kona wyglądała naprawdę świeżo jak na swoje czasy. Wnętrze jest również ładnie rozplanowane z łatwymi w użyciu elementami sterującymi oraz intuicyjnym i responsywnym ekranem infotainment.

Przestrzeń w ofercie jest wystarczająca dla samochodu tej wielkości, podczas gdy ceny są bardzo podobne do swoich konkurentów. Podsumowując, Hyundai Kona jest z pewnością samochodem, który powinieneś rozważyć, jeśli szukasz małego hatchbacka/crossovera, który oferuje wiele wartości za swoje pieniądze i udaje się pozostać bezproblemowym przez większość czasu.

2023 Hyundai Kona – Układ napędowy

2023 Hyundai Kona dostaje 1,6L rzędowy 4-cylindrowy silnik benzynowy przeniesiony z poprzedniego modelu, który oferuje 177 KM i 195lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik jest skojarzony z trwałym systemem AWD i powinien zwrócić około 35-40MPG maksymalnie. Jest również skojarzony z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów, która powinna idealnie pasować do Kony.

  Hyundai i30 vs Toyota Corolla - który jest lepszy?

Możesz również uzyskać silnik hybrydowy 1,6L i w pełni elektryczny model z baterią 39kWh lub większą baterią 64kWh. W górnej części spektrum, można również przejść do wysokiej wydajności modelu Hyundai Kona N, który oferuje 2,0L rzędowy silnik 4-cylindrowy z ponad 400 KM i stały AWD, który z pewnością sprawi, że mały Kona dużo więcej radości z jazdy.

W sumie opcje układu napędowego w modelu 2023 Kona są naprawdę dobre, ponieważ łączą wydajność, moc i wyrafinowanie w jednym pakiecie.

2023 Hyundai Kona – Design i prowadzenie

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Kona 2023 jest rozpoznawalna głównie ze względu na futurystycznie wyglądający przód z dużą ilością otworów i wyborów projektowych. Może nie jest to najlepiej wyglądający samochód w swoim segmencie, ale też nie zamierza nikogo urazić. Wnętrze jest ładnie rozplanowane, łatwe w obsłudze i powinno wystarczyć dla 99% osób.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, co oznacza, że Kona prowadzi się tak, jak można by się spodziewać po małym crossoverze. Z wyjątkiem najwyższej wersji Kona N, która otrzymuje sztywniejsze zawieszenie, mniejszy przechył nadwozia, nieco niższą wysokość jazdy i większe koła – wszystko to prowadzi do bardziej skoncentrowanych i zwinnych wrażeń z jazdy.

2023 Hyundai Kona – niezawodność i typowe problemy

Ponieważ Hyundai Kona z 2023 roku nie jest jeszcze dostępny, nie możemy ocenić jego niezawodności. Jednakże, ponieważ model 2023 jest w większości modelem z 2022 roku, możemy powiedzieć, że będzie to naprawdę niezawodny samochód, ponieważ J.D. Power przyznał modelowi z 2022 roku świetny wynik 81/100.

  Hyundai Azera Niezawodność

Jednak żaden samochód nie jest idealny, co oznacza, że musimy również wspomnieć o najczęstszych usterkach obecnej Kony. Te związane są z hamulcami, układem elektrycznym, ADAS, silnikiem, a potencjalnie nawet baterią wysokiego napięcia w elektrycznych modelach Hyundai Kona.

2023 Hyundai Kona – wartość i praktyczność

Value-wise, można oczekiwać, że 2023 Kona zacząć od około 25.000 dolarów lub więcej w zależności od rynku, dostępności i jak globalna inflacja idzie. Elektryczne modele 2023 Kona kosztują grubo ponad 30 000 dolarów, czego należy się spodziewać w przypadku EV. Top end 2023 Kona N model wysokiej wydajności jest prawdopodobnie będzie ustawić cię z powrotem 36.000 dolarów.

Praktyczność jest w porządku dla samochodu tej wielkości, co oznacza, że można zapakować do czterech pasażerów w tym samym czasie bez żadnych problemów. Przestrzeń bagażowa również jest naprawdę dobra, jedna z najlepszych w swoim segmencie.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Hyundai Kona z 2022 roku czy Hyundai Kona z 2023 roku?

Jeśli możesz uzyskać dobrą ofertę na jeden z istniejących modeli 2022 Hyundai Kona nadal siedzi na różnych działkach dealerów na całym świecie, poszedłbym na model 2022 w bicie serca. Powodem jest cena, jak te 2022 nowe lub nieco używane modele Hyundai Kona są zauważalnie tańsze niż modele 2023, nie będąc wszystko, co różni.

Jako takie, jesteś w zasadzie uzyskanie tego samego samochodu za nieco niższą cenę, która może być lepiej wydana na opcjonalne wyposażenie i lepsze opony. Jeśli jednak bierzesz leasing/finansujesz swojego następnego Hyundai Kona, warto rozważyć model 2023, ponieważ ceny leasingu/premium nie powinny się wiele różnić.

  Hyundai i30 vs Mazda 3 - który jest lepszy?

Czy Hyundai Kona jest mały?

Tak, jest. Hyundai Kona to samochód kompaktowy na wskroś, co oznacza, że większość osób uzna go za zbyt mały jak na ich gust. To nie znaczy, że Kona nie może zmieścić większych dorosłych, ponieważ może, to jest bardziej o uczucie masz podczas za kierownicą Kona.

Nie możesz być tak wygodny w Kona, jak możesz być w czymś większym, dlatego Kona jest świetnym samochodem na ulice miasta, ale nie najlepszym, jeśli chodzi o długodystansowe podróże, gdzie rozmiar i przestrzeń mogą zrobić różnicę.

Czy Hyundai Kona N jest przyjemny w prowadzeniu?

Niektórzy wysoko postawieni dziennikarze stwierdzili ostatnio, że Hyundai Kona N jest jednym z najbardziej rozrywkowych samochodów do prowadzenia. Tak, dobrze słyszeliście, niektórzy dziennikarze stwierdzają, że Kona N daje więcej radości z jazdy niż wiele samochodów sportowych, a nawet supersamochodów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z