Wszystko o 2023 Hyundai Santa Fe

2023 Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe z 2023 roku to w większości model przeniesiony z modelu Santa Fe z 2022 roku, co oznacza, że pozostaje w przeważającej części niezmieniony. Na rok modelowy 2023, Hyundai postanowił włączyć pewne cechy do wszystkich modeli. Należą do nich 10,25-calowy wyświetlacz panoramiczny, aktualizacje over-the-air, dynamiczne rozpoznawanie głosu oraz Highway Driving Assist.

Poza nimi Santa Fe z 2023 roku kosztuje nieco więcej pieniędzy od nowego, czego należy się spodziewać, biorąc pod uwagę obecny stan światowej gospodarki. W tym artykule, powiemy Ci wszystko o 2023 Hyundai Santa Fe, aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz go kupić, czy nie. Mamy zamiar przejść dogłębnie o wszystkich głównych aspektów Santa Fe, które powinny dać Ci dobry pomysł Santa Fe.

Engine-wise, Santa Fe oferuje silniki benzynowe i hybrydowe, z których wszystkie są stosunkowo mocne, wydajne i przyzwoicie wyrafinowane. Projekt zewnętrzny widział wielką poprawę w stosunku do poprzedniej generacji Santa Fe, dlatego Hyundai nie ma potrzeby, aby zmienić go w najbliższym czasie. To jest bardzo dużo tej samej historii, jak projekt wnętrza.

Niezawodność jest naprawdę dobry, jak w przypadku większości nowych modeli Hyundai te dni. Jest to również dość dobrze wyceniony SUV, który może być kupiony przez większość gospodarstw domowych w USA. Praktyczność jest doskonała, ponieważ Santa Fe oferuje aż siedem miejsc siedzących i dużą przestrzeń bagażnika.

Hyundai Santa Fe – Układ napędowy

Jak wspomniano na początku, Santa Fe występuje z silnikami hybrydowymi lub benzynowymi, ponieważ Hyundai zdecydował się porzucić wszystkie modele z silnikami wysokoprężnymi ze swojej linii kilka lat temu. Jedynym dostępnym silnikiem benzynowym jest 4-cylindrowy silnik 2,5L w dwóch stopniach zestrojenia. Słabsza iteracja silnika oferuje 194 KM i 182lb-ft momentu obrotowego, podczas gdy mocniejsza oferuje 281 KM i 311lb-ft momentu obrotowego.

  Czy Hyundai Kona to dobry samochód?

Jeśli chodzi o hybrydowe układy napędowe, Santa Fe dostaje dwa. Obie wykorzystują 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l jako podstawowy, ale łączą go z silnikami elektrycznymi, aby uzyskać łączną moc 230 KM-260 KM w zależności od tego, czy jest to PHEV czy konwencjonalna hybryda. Automatyczna skrzynia biegów jest standardem we wszystkich wersjach Santa Fe.

Możesz wybrać między FWD i AWD, ale zdecydowanie radzę wybrać model AWD, ponieważ jest to duży samochód rodzinny, który z pewnością skorzysta z bezpieczeństwa AWD. Możesz spodziewać się około 25-30 MPG z silnikami benzynowymi i do 141MPG z najbardziej wydajnym modelem PHEV.

Hyundai Santa Fe – wygląd i prowadzenie

Najnowszy model Santa Fe jest znacznie lepiej wyglądającym samochodem w porównaniu do poprzedniej generacji, ponieważ teraz wygląda autentycznie i raczej dostojnie. Wnętrze jest bardzo podobne, ponieważ jest to naprawdę przyjemne miejsce z wysokiej jakości materiałami, świetną ergonomią i fajnymi akcentami stylistycznymi, kolorami i materiałami.

Pod względem prowadzenia, Santa Fe prowadzi się jak każdy inny SUV w swojej klasie. Oznacza to, że nie jest to w żadnym wypadku dynamiczny SUV i nie można go porównywać z niektórymi SUV-ami o wysokich osiągach w swoim segmencie. Tak czy inaczej, odczuwamy dodatkowe bezpieczeństwo i pewność siebie, wynikające z prowadzenia samochodu, który jest wysoko od ziemi i tak dobrze izolowany.

Hyundai Santa Fe – Niezawodność i częste problemy

Hyundai Santa Fe jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych samochodów typu SUV na rynku, dlatego też Santa Fe jest oceniany jako „jeden z najbardziej niezawodnych samochodów typu SUV w swojej klasie” przez renomowane źródła takie jak J.D. Power, Consumer Reports i RepairPal. To przychodzi z ulgą dla tych, którzy zastanawiają się, jak drogie jest prowadzenie tak dużego SUV-a w dzisiejszych czasach.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Venue

Jednak żaden samochód nie jest idealny i Santa Fe cierpi z powodu pewnych problemów, o których warto wspomnieć. Na początek można spodziewać się problemów z niektórymi układami elektrycznymi, ewentualnie z silnikiem, wysokim zużyciem oleju, a może i systemem infotainment.

Hyundai Santa Fe – wartość i praktyczność

Cena Santa Fe z 2023 roku zaczyna się od około 30 000 dolarów za model podstawowy, natomiast modele z wyższej półki mogą kosztować znacznie więcej. Używane modele 2021 i 2022 są znane z tego, że zachowują wartość naprawdę dobrze, co oznacza, że 2023 prawdopodobnie będzie taki sam.

Praktyczność jest doskonała, ponieważ można usiąść do 7 osób w Santa Fe, ale najbardziej tylne siedzenia są zarezerwowane tylko dla dzieci. Większość ludzi używa Santa Fe jako 5-miejscowego, co oznacza, że z tyłu jest dużo miejsca na bagażnik.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Santa Fe z 2023 roku?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowego rodzinnego SUV-a, który jest niezawodny, bezpieczny, osiągalny i dobrze wyglądający, Hyundai Santa Fe z 2023 roku jest naprawdę dobrą opcją. Z miejscami do 7, 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa, doskonałą niezawodnością, niskimi kosztami eksploatacji i mocnymi, ale wydajnymi silnikami, Santa Fe to świetny wybór.

Z drugiej strony, jeśli jesteś przyzwyczajony do jazdy luksusowych SUV-ów średniej wielkości, Santa Fe może czuć się nieco rozczarowująco, ale to jest do przewidzenia, jeśli obniżasz poziom z dużo droższych SUV-ów.

Czy 2023 Hyundai Santa Fe jest wyposażony w pełnowymiarowy zapas?

Naciskany przez większość klientów w tych dniach, wielu producentów samochodów wrócił do oferowania zapasowych opon, z wyjątkiem tych zestawów naprawczych / kompresorów. Jednak Hyundai nie zrobił ten ruch jeszcze, przynajmniej nie z Santa Fe. W związku z tym, 2023 Santa Fe nie dostanie pełnowymiarowej lub nawet oszczędzającej miejsce opony zapasowej na rzecz przerażającego zestawu do przemieszczania opon.

  Hyundai Tucson vs Honda HR-V - który jest lepszy?

Zestaw ten zawiera uszczelniacz do opon i kompresor powietrza, który jest zarówno kłopotliwy i powolny w użyciu i prawdopodobnie zostanie wyrzucony z powodu frustracji związanej z brakiem prawdziwej opony zapasowej.

Czy 2023 Hyundai Santa Fe jest dobrym samochodem rodzinnym?

2023 Hyundai Santa Fe jest w rzeczywistości naprawdę dobrym samochodem rodzinnym, ponieważ oferuje mnóstwo przestrzeni wewnętrznej i wszystko, co masz nadzieję uzyskać od doskonałego samochodu rodzinnego. W związku z tym naprawdę nie ma powodu, dla którego nie należałoby rozważyć zakupu modelu 2023 Santa Fe, jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie, bezpieczeństwie i przyjemności z jazdy dla maksymalnie 7 członków rodziny i ewentualnie nawet psa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z