Wszystko o 2023 Hyundai Tucson

2023 Hyundai Tucson

2023 Hyundai Tucson to w większości model przeniesiony z istniejącego Tucsona z kilkoma wyraźnymi zmianami. Niektóre funkcje, takie jak adaptacyjny tempomat są teraz standardem we wszystkich modelach i poziomach wykończenia, podczas gdy panoramiczny szyberdach i bezprzewodowa ładowarka telefonu są teraz standardem w modelach „N-line”.

Bądź co bądź, mamy zamiar powiedzieć wszystko o 2023 Hyundai Tucson i powiedzieć, dlaczego powinieneś iść na jeden. Na początek, Tucson dostaje imponujące opcje silnika, z których wszystkie są zarówno wyrafinowane i wydajne. Projekt jest bardzo podobny do modelu 2022, co nie jest złą rzeczą, ponieważ nowy Tucson wygląda naprawdę fajnie wewnątrz i na zewnątrz.

Niezawodność jest doskonała, ponieważ Tucsonowi udaje się być jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w swoim segmencie, a model 2023 może tylko to poprawić. Wartość, można oczekiwać, że Tucson będzie kosztować kilka tysięcy dolarów więcej niż wcześniej, co jest do przewidzenia, biorąc pod uwagę wyżej wymienione modernizacje i jak globalna inflacja idzie.

Praktyczność jest również bardzo dobra, ponieważ Tucson może wygodnie usiąść do czterech pełnoletnich osób z pokaźną przestrzenią w bagażniku. Widoczność jest naprawdę dobra wokół samochodu, a przestrzeń bagażnika jest doskonała jak na swój segment.

Hyundai Tucson – Układ napędowy

Hyundai Tucson jest dostępny w formie benzynowej lub hybrydowej, co oznacza, że nie ma już opcji diesla. Silnik o którym mowa to dobrze znany 4-cylindrowy silnik 1.6L o mocy 150KM i 184lb-ft momentu obrotowego co powinno być więcej niż wystarczające dla większości osób. Można również oczekiwać, że ten silnik zwróci około 40MPG, co jest naprawdę dobrą liczbą dla SUV-a napędzanego benzyną.

  Niezawodność Audi vs Hyundai - które rozwiązanie jest lepsze

Tucson jest dostępny w formie hybrydowej plug-in, gdzie silnik 1,6L jest połączony z silnikiem elektrycznym dla łącznej mocy 265 KM i 260lb-ft momentu obrotowego. Osoby, które nie mogą sobie poradzić z ciągłym podłączaniem samochodu do prądu, mogą zdecydować się na konwencjonalny model hybrydowy, w którym jednostka 1.6L jest połączona z akumulatorem nieładowalnym, co daje łączną moc 230 KM i 265lb-ft momentu obrotowego.

FWD jest standardem dla wszystkich modeli Tucson i nie ma opcji AWD w tej chwili. Jedyną opcją skrzyni biegów jest 6-biegowy automat, który naprawdę dobrze pasuje do charakteru tego samochodu.

Hyundai Tucson – Design i prowadzenie

Kiedy pojawił się nowy Tucson, ludzie byli naprawdę mile zaskoczeni, ponieważ Hyundai w końcu zaczął robić zapadające w pamięć samochody. Dzięki rozpoznawalnej przedniej fasadzie, łatwo można zauważyć Tucsona po reflektorach i pełnowymiarowej belce tylnej. W wykończeniu N-Line, Tucson wygląda znacznie lepiej niż modele podstawowe, ponieważ te otrzymują małe koła i zdecydowanie za dużo plastiku na zewnątrz.

Historia wnętrza jest bardzo podobna, ponieważ należy wyposażyć Tucsona, jeśli chcemy, aby wyglądał naprawdę dobrze. Wrażenia z jazdy nie ma się czym chwalić, ponieważ Tucson prowadzi się jak każdy inny kompaktowy SUV. Jest wygodny, stosunkowo dobrze izolowany i przyjemny.

Hyundai Tucson – niezawodność i typowe problemy

Hyundai Tucson jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w swoim segmencie, co ma miejsce w przypadku Tucsona od dłuższego czasu. Naprawdę nie ma zbyt wielu powodów do zmartwień, ponieważ Tucsonowi udaje się pozostać bezproblemowym przez większość czasu.

  Hyundai Ioniq hybrid Niezawodność

Najczęstsze problemy z Hyundai Tucson są związane z 6-biegową automatyczną, klimatyzacją, silnikiem, niektórymi elementami wyposażenia i elektryką. Hyundai przeprowadził jednak kilka akcji ratunkowych dla modelu Tucson, z których większość rozwiązała te problemy.

Hyundai Tucson – wartość i praktyczność

Ceny Tucsona z 2023 roku będą prawdopodobnie zaczynać się w okolicach 25 000 dolarów za modele o niższej specyfikacji. Dobrze wyselekcjonowane, wysokotematyczne modele PHEV będą kosztować w granicach 35 000 dolarów, co nadal jest dobrą ceną biorąc pod uwagę to, co dostajemy. Modele z drugiej ręki również udaje się utrzymać ich wartość naprawdę dobrze, dlatego Tucson jest dobry zakup bez względu na to, jak.

Praktyczność jest również bardzo dobry, jak Tucson oferuje wygodne siedzenia dla maksymalnie czterech osób, ale 5 może być trochę ścisku na dłuższe podróże. Przestrzeń bagażnika jest wystarczająco duża, a widoczność jest naprawdę dobra. Tucson to świetny samochód rodzinny, który ma wszystkie niezbędne cechy, aby się wyróżniać i dobrze wykonywać swoją pracę.

Sekcja FAQ.

Czy Hyundai Tucson jest lepszy od Kia Sportage?

Zarówno Hyundai Tucson, jak i Kia Sportage to ogólnie świetne samochody, ale dzielą ze sobą większość części. Ja dałbym przewagę Sportage, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, podczas gdy Tucson jest lepszy wewnątrz.

To jest naprawdę blisko, ponieważ oba są naprawdę dobre ogólnie. Rzeczywistość jest taka, że na Twoją decyzję o zakupie prawdopodobnie wpłynie lojalność wobec marki. Tak czy inaczej, nie można tu podjąć złej decyzji, ponieważ zarówno Tucson, jak i Sportage są trafione.

  Czy Hyundai H1 to dobry samochód?

Czy Tucson z 2023 roku różni się od modelu z 2022 roku?

Nie bardzo. Mówiliśmy już o tym, że Tucson 2023 jest przeniesieniem z modelu 2022 z dodatkiem kilku cech, które są teraz standardem we wszystkich modelach. W związku z tym, model bazowy 2023 Tucson jest taki sam jak model bazowy 2022 Tucson z dodatkiem kilku elementów, które stały się teraz standardem.

Oznacza to, że nie ma absolutnie żadnej potrzeby, aby przejść na model 2023 z modelu 2022, ponieważ nie dostaniesz nic wartego uwagi.

Czy powinienem kupić Hyundai Tucson 2023?

Jeśli jesteś na rynku dla rodziny SUV, który może zaoferować dużo miejsca, dużo technologii i jest nieugięcie bezpieczny, Tucson jest twój wybór. Ponadto, Tucson jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w swoim segmencie, co oznacza, że nie pozostawi Cię nigdzie na pastwę losu.

Ogólnie rzecz biorąc, Hyundai nie zrobił zbyt wielu zmian w modelu 2023, ponieważ nie musiał. Po co naprawiać coś, jeśli jeszcze nie jest zepsute?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z