Wszystko o 2023 Mercedes-AMG E 53

2023 Mercedes-AMG E 53

2023 Mercedes Klasy E stanowi kontynuację jednego z najbardziej udanych i najlepszych sedanów Mercedesa wszech czasów. Nowy 2023 E 53 AMG reprezentuje 2. najpotężniejszy i prawdopodobnie najbardziej pożądana wersja z całego zakresu klasy E, tylko nieśmiały E3 AMG. Jednak E53 AMG jest również dostępny jako coupe i kabriolet i jest najpotężniejszym i najdroższym Coupe / kabriolet klasy E pieniądze mogą kupić.

W tym artykule mamy zamiar powiedzieć wszystko o 2023 Mercedes-AMG E 53, dlaczego powinieneś rozważyć jeden i dlaczego jest tak dobry, jak wszyscy mówią, że jest. Może nie pochodzi z Mercedes top-end 4.0L BiTurbo V8 silnika, ale to jest naprawdę trudno narzekać na istniejącego silnika V6, który z pewnością będzie wystarczająco dla większości ludzi.

Pod względem stylistycznym E 53 AMG dostępny jest w formie sedana, kabrioletu i coupe. Sedan to rydwan dla biznesmenów, natomiast coupe jest preferowane przez młodsze osoby. Wnętrze wygląda świetnie, jak w przypadku wszystkich najnowszych sedanów Mercedesa na rynku. Klasa E nie otrzymała jeszcze najnowszej technologii Mercedesa, ale jest tak dobra, że nawet jej nie brakuje.

Niezawodność wydaje się być w porządku w przeważającej części, ale są pewne kwestie, które warto omówić bardziej szczegółowo. Wartość, E53 AMG kosztuje dużo, ale to jest również w przypadku Audi S6 i BMW M550i. Jeśli zależy Ci na praktyczności na dniach, musisz wybrać wersję sedan, ponieważ oferuje ona czworo drzwi i duży bagażnik.

2023 Mercedes-AMG E53 – Układ napędowy

Mercedes-AMG E 53 dostaje znany silnik 3.0L V6 o mocy 430 KM i 384lb-ft momentu obrotowego, który wystarczy, aby napędzić E53 od 0mph do 60mph w zaledwie 4 sekundy i osiągnąć ograniczoną prędkość maksymalną około 155mph. Moc jest wysyłana do wszystkich czterech kół przez Mercedes 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

  Czy Mercedes produkuje kombi?

Napęd AWD jest standardem dla wszystkich modeli E 53 AMG, ponieważ 4MATIC+ stał się obecnie jedynym wyborem dla wielu sedanów Mercedes AMG. Choć V6 nie jest tak ekscytujące jak jednostka 4.0L BiTurbo, którą znajdziemy w E63 AMG, to w kwestii osiągów naprawdę nie ma na co narzekać.

MPG jest oceniane na 21MPG w mieście i 28MPG na autostradzie, co jest wyraźną korzyścią z V6 zamiast V8. Trochę szkoda, że top-end E63 AMG nie występuje w formie Coupe, ale dla większości osób wystarczy E53 AMG.

2023 Mercedes-AMG E53 – wygląd i prowadzenie

Jak wspomniałem na początku, E53 AMG jest dostępny jako coupe lub sedan, w zależności od tego, na czym bardziej nam zależy. Wersja sedan jest większa, cięższa, bardziej przestronna i z lepszą widocznością. Jednak model Coupe/convertible prawdopodobnie wygląda lepiej i jest rzadszą i bardziej stylową wersją. Wnętrze jest takie samo w obu przypadkach i jest jednym z najlepszych projektów wnętrz w swojej klasie, nawet po kilku latach na rynku.

Wrażenia z jazdy to świetne połączenie komfortu, stabilności i mocy, co czyni E 53 AMG doskonałym samochodem dla tych, którzy większość czasu spędzają na długich trasach szybkiego ruchu. Zawieszenie nie jest tak sztywne, jak w E63 AMG, które prawdopodobnie jest nieco zbyt szorstkie jak na sedana z trzyramienną gwiazdą z przodu.

2023 Mercedes-AMG E53 – Niezawodność i częste problemy

Mercedes-AMG E53 to przyzwoicie niezawodny samochód, jeśli odpowiednio o niego zadbasz, co zwykle ma miejsce w przypadku luksusowych niemieckich sedanów z wyższej półki. Jednak wielu właścicieli skarży się na różne problemy elektryczne, które obejmują problemy z asystentem świateł drogowych i niektórymi zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy, takimi jak asystent utrzymania pasa ruchu lub adaptacyjny tempomat.

  Jaki jest najlepszy Mercedes dla właścicieli psów?

Niektórzy skarżyli się na problemy z przegrzaniem lub problemy z wyciekiem oleju. W sumie, upewnij się, aby zrobić inspekcję przed zakupem, jeśli jesteś zainteresowany kupnem jednego używanego, ponieważ jest to naprawdę skomplikowany samochód i wymaga odpowiedniej konserwacji, aby trwać.

2023 Mercedes-AMG E53 – Wartość i praktyczność

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wersji sedan modelu E53 AMG, będziesz musiał zapłacić około 83 000 dolarów, podczas gdy coupe kosztuje 84 000 dolarów, a kabriolet 90 000 dolarów. Ceny samochodów używanych są znacznie niższe, ponieważ E53 AMG ma tendencję do zanurzenia się w wartości dużo po 3-5 latach użytkowania.

Praktyczność jest najlepsza z sedanem, następnie coupe, a na końcu z kabrioletem, ponieważ oferuje najmniej miejsca z tyłu i najmniejszą przestrzeń bagażnika, zwłaszcza z dachem w dół.

Sekcja FAQ.

Który Mercedes E53 AMG powinienem kupić?

Cóż, to zależy od tego, czego potrzebujesz. Jeśli jesteś rodzinnym człowiekiem, wybierz wersję sedan, ponieważ ogólnie ma ona najwięcej sensu. Jeśli chcesz najbardziej dynamicznego i ekscytującego doświadczenia, wybrałbym coupe. Wreszcie, pominąłbym zakup kabrioletu całkowicie, ponieważ nie jest tak dobry w prowadzeniu jak dwa pozostałe. Brakuje mu sztywności konstrukcji i jest o wiele cięższy.

Co więcej, kosztuje również 10 000 dolarów od początku, co moim zdaniem po prostu nie jest tego warte. Sedan jest najlepszy dla większości ludzi, podczas gdy niektórzy mogą preferować coupe ze względu na jego stylizację i wrażenia z jazdy.

  Mercedes-Benz GLK Class Niezawodność

Czy Mercedes AMG E53 to prawdziwe AMG?

Istnieje ciągła dyskusja na temat tego, czy modele AMG 53 są prawdziwymi modelami AMG, ponieważ nie dostają wszystkiego, co AMG zwykle robi, zwłaszcza silnik. Jednak w dzisiejszych czasach odznaka AMG nie jest tak silna i wyjątkowa jak kiedyś, a już na pewno nie oznacza silnika V8.

Nowy C63 to „63” AMG, ale oferuje silnik 4-cylindrowy. W związku z tym E 53 AMG jest prawdziwym AMG, ponieważ jest w nim coś więcej niż tylko silnik i para wydechów po każdej stronie.

Czy Mercedes AMG E53 jest lepszy od E63 AMG?

E53 AMG jest tańszy, wygodniejszy i bardziej wydajny, podczas gdy E63 jest o wiele bardziej ekscytujący, o wiele szybszy i o wiele droższy. Jeśli jesteś fanem Mercedesa, wybierz E53 AMG i zaoszczędź sobie trochę pieniędzy.

Jednak jeśli jesteś fanem AMG, nie ma zamiennika dla wyporności, ponieważ E63 AMG jest znacznie bardziej wyjątkowym samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z