Wszystko o 2023 Mercedes-Benz AMG C63

2023 Mercedes-Benz AMG C63

Mercedes Benz AMG odznaka zawsze była zarezerwowana dla najbardziej zdolnych i pożądanych modeli Mercedes, które łączą wydajność i luksus jak żaden inny. C63 po raz pierwszy pojawił się na powrót w 2007 roku i posiada gromkie 6,2L V8, które produkowało około 450 KM i jest powszechnie uważane za jeden z najlepiej brzmiących modeli Mercedesa wszech czasów.

To stało się przepisem dla wszystkich przyszłych modeli C63, ale każda generacja poprawiła się nad ostatnim. Poprzednia generacja C63 wykorzystuje 4.0L BiTurbo V8 o mocy 500 KM+, ale najnowszy C63 to zupełnie inny typ samochodu. Więc jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Mercedes-Benz AMG C63, koniecznie trzymaj się i dowiedz się!

Na początek, nowy C63 AMG wyposażony jest w zmodyfikowaną wersję silnika, który zazwyczaj znajduje się w podstawowym modelu AMG, czyli A45. W C63 zastosowano również elektryczny układ napędowy, który znacznie zwiększa moc, ale nie powoduje hałasu, który wszyscy znamy i kochamy. C63 waży teraz znacznie więcej i jest samochodem z napędem na cztery koła.

Zachowuje wszystkie luksusy, jest większy i bardziej zaawansowany niż kiedykolwiek. Jednak puryści AMG nie są przekonani do idei downsizingu z V8 do 4-cylindrowej hybrydy, ponieważ czyni to C63 zupełnie inną propozycją jako całość.

2023 Mercedes-Benz AMG C63 – Układ napędowy

Jak wspomniano na początku, nowy C63 posiada 2.0L 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który wywołał wiele kontrowersji w sieci. Silnik ten oferuje 476 KM, co jest raczej szaleństwem jak na 4 cylindrowy silnik o pojemności 2.0 l, ale to nie wszystko, ponieważ nowy C63 AMG posiada również silnik elektryczny pochodzący z niedorzecznego 4-drzwiowego AMG GT, który dodaje dodatkowe 204 KM, co daje całkowitą moc do 680 KM i 752 lb-ft.

  Dlaczego Mercedesy są tak ciężkie?

To aż 170 KM więcej niż jego główny rywal, BMW M3, czyli całkiem sporo. Czas 0-60mph wynosi poniżej 3,5 sekundy, co jest zasługą nowego napędu 4MATIC+ AWD zapożyczonego z 4-drzwiowego GT 63 AMG. Jedną z oczywistych zalet 4-cylindrowej hybrydy w porównaniu do V8 jest to, że może zwrócić do 33MPG, co jest również szalone dla 680 KM samochodu AMG.

Możesz również jeździć nowym C63 AMG w trybie elektrycznym sam do 8 mil, co jest również dość przydatne. Ten układ napędowy jest sparowany z dobrze znaną przekładnią Mercedes AMG Speedshift. W sumie V8 jest tym, co czyni C63, ale Mercedes ma nadzieję, że 680 KM wystarczy, abyście całkowicie zapomnieli o dźwięku V8.

2023 Mercedes-Benz AMG C63 – Design i jazda

Pod względem stylistycznym nowy C63 wygląda tak samo jak wszystkie inne dzisiejsze modele AMG, co oznacza, że posiada duży przedni grill Panamericana, duże wloty z przodu, lekko poszerzone przednie nadkola i kilka dodatkowych akcentów, takich jak poczwórny układ wydechowy, duże felgi, duże zaciski hamulcowe i zupełnie nowy czerpak na masce. Wnętrze jest tak samo bogate jak w zwykłej Klasie C, ale teraz jest wyłożone karbonem i Alcantarą.

Wrażenia z jazdy są wystarczająco zwinne, ale z pewnością czuć dodatkową masę w stosunku do poprzedniego C63. AMG starało się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zamaskować tę masę i udało im się to, ale szybko pokonywane zakręty są prawdziwym znakiem rozpoznawczym. Poza tym C63 jest wyposażony w stosunkowo przyjazne zawieszenie do codziennej jazdy.

  Jakie są najlepsze modele Mercedesa wszech czasów?

2023 Mercedes-Benz AMG C63 – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, nie możemy jeszcze nic powiedzieć o nowym C63 AMG, ponieważ dopiero co się ukazał i jest zbyt świeży, aby go właściwie ocenić. Możemy powiedzieć, że C63 jest teraz dużo bardziej złożony niż wcześniej, co może być furtką dla pewnych problemów.

Tak czy inaczej, będziemy musieli poczekać i zobaczyć. Musimy wspomnieć, że Mercedes miał niewiele lub żadnych poważnych problemów z tym układem napędowym w A45AMG, ale dodane silniki elektryczne mogą odegrać różnicę.

2023 Mercedes-Benz AMG C63 – wartość i praktyczność

Możemy się spodziewać, że ceny C63 AMG będą zaczynać się od około 85 000 dolarów, czyli około 5 000 dolarów więcej niż podstawowy model M3 i prawie 10 000 dolarów więcej niż Audi RS5 Sportback. Wyższe modele E-Performance o mocy 680 KM będą zaczynać się jeszcze wyżej.

Praktyczność jest w większości przypadków taka sama jak w przypadku zwykłej Klasy C, co oznacza, że C63 jest przestronny zarówno z przodu, jak i z tyłu, z pojemnym bagażnikiem. Dzięki wszystkim funkcjom bezpieczeństwa i systemom wspomagającym, C63 AMG E-Performance z pewnością będzie naprawdę łatwy w prowadzeniu i życiu.

Sekcja FAQ.

Czy nowy 2023 Mercedes C63 AMG jest lepszy od C63 z 2022 roku?

Mercedes C63 AMG z 2023 roku jest z pewnością dużo mocniejszy i zdolniejszy, ale jeśli chodzi o emocje kierowcy, to nie jesteśmy jeszcze w stanie tego stwierdzić. Czasy okrążeń będą znacznie lepsze, 0-60mph będzie dużo lepsze, a technologia jest znacznie lepsza, ale czy to wystarczy, aby usprawiedliwić downsizing do dosłownie połowy poprzedniego silnika?

  Mercedes S-Class lata, których należy unikać

Jeśli jesteś w szybkich samochodach i chcesz najlepsze czasy ćwierć mili, nowy C63 jest lepszy, ale jeśli chcesz ekscytującej jazdy z grzmiącym dźwiękiem V8, poprzednie generacje C63 są lepsze.

Kiedy mogę kupić C63 AMG z 2023 roku?

Model 2024 C63 AMG będzie dostępny w sprzedaży pod koniec 2022 roku, podczas gdy większość klientów otrzyma swoje samochody w 2023 roku. Warto poczekać, ponieważ nowy C63 będzie dostępny także w pakiecie Mercedes AMG Edition 1, w który wyposażone są tylko pierwsze modele C63 AMG wyjeżdżające z fabryki.

Czy Mercedes C63 AMG z 2023 roku jest lepszy od BMW M3 z 2023 roku?

W BMW M3 zastosowano dobrze znany z BMW M rzędowy silnik V6, który może nie jest tak mocny jak silnik C63, ale z pewnością jest dużo bardziej emocjonujący. Jednak oba te samochody są doskonałe, a Twoja decyzja o zakupie prawdopodobnie zostanie podjęta w zależności od Twojej lojalności wobec odznaki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z