Wszystko o 2023 Mercedes-Benz EQS SUV

2023 Mercedes-Benz EQS SUV

2023 Mercedes-Benz EQS SUV reprezentuje to, czym według Mercedesa powinien być luksusowy, pełnowymiarowy rodzinny SUV. EQS plasuje się na samym szczycie gamy SUV-ów Mercedes EQ i jest najbardziej podobny do flagowego sedana Mercedes EQS. W tym artykule, powiemy Ci wszystko o 2023 Mercedes-Benz EQS SUV i dlaczego należy potencjalnie rozważyć jeden w przyszłości.

Jak wspomniano na początku, EQS SUV jest luźno oparty na EQS sedan. Oznacza to, że te dwa dzielą większość części ze sobą, ale EQS SUV jest siedmiomiejscowy i ma więcej przestrzeni wewnętrznej w ogóle. Jest też wyżej osadzony, co pozwala mu na łagodny lub umiarkowany off-roading.

Gama obejmuje model EQS 450+ i mocniejszy EQS 580, przy czym oba korzystają z tego samego układu napędowego co EQS sedan. Stylistycznie SUV EQS przypomina kompaktowego EQC, ale jego wymiary są znacznie większe. Wnętrze jest obłożone materiałami z wyższej półki i znanymi, imponującymi wyświetlaczami panoramicznymi Mercedesa.

Wrażenia z jazdy są raczej chłodne i komfortowe, ale nisko położony środek ciężkości sprawia, że EQS SUV jest bardziej dynamiczny niż GLS SUV. Może być drogi, a jego wygląd nie każdemu przypadnie do gustu, ale EQS SUV to z pewnością pełnowymiarowy luksusowy elektryczny SUV.

2023 Mercedes-Benz EQS SUV – Układ napędowy

EQS450+ oferuje pojedynczy silnik elektryczny o mocy 335 KM, który napędza tylne koła i sprawia, że EQS SUV ma napęd na tylne koła. Mocniejszy EQS580 zwiększa tę moc do 536 KM i 630lb-ft momentu obrotowego dzięki dodatkowemu silnikowi, który napędza przednie koła, czyniąc EQS580 SUV-em AWD.

  Czy Mercedesy rdzewieją?

Obie wersje wyposażone są w dość dobrze znaną baterię o pojemności 108 kWh, ale dzięki dodatkowej masie i większym oporom powietrza, EQS SUV nie jest tak wydajny jak EQS sedan. Dlatego można oczekiwać, że EQS450+ wytrzyma około 305 mil na pełnym ładowaniu, podczas gdy potężniejszy EQS580 jest dobry tylko dla około 285 mil na pełnym ładowaniu.

Dobrą rzeczą jest to, że obie wersje obsługują maksymalne tempo szybkiego ładowania DC 200kW, co oznacza, że można naładować baterię z 10% do 80% w około 30 minut. 0-60mph zajmuje EQS580 około 4,5 sekundy, co jest więcej niż wystarczające dla tak dużego pojazdu.

2023 Mercedes-Benz EQS SUV – Design i prowadzenie

Jest raczej oczywiste, że EQS sedan i EQS SUV dzielą ze sobą większość części w chwili, gdy tylko położysz na nich oczy. EQS SUV jest wyraźnie wyższy, szerszy i siedzi znacznie wyżej od ziemi, co daje mu standardową postawę SUV-a, podczas gdy EQS sedan jest jeszcze bardziej opływowy i wygląda jak sedan.

Model EQS SUV można wyposażyć w elementy charakterystyczne dla SUV-ów, takie jak listwy ochronne, plastikowe osłony wokół kół i inne mniejsze akcesoria. Wnętrze jest bardzo podobne, ale to dobrze, ponieważ „Hyperscreen” ma sens w tak przestronnym samochodzie jak ten. Wszystko jest wykończone w ładnej skórze, aluminium, drewnie lub czarnym, fortepianowym plastiku.

Jeśli chodzi o jazdę, to w EQS SUV wcale nie czuć dynamiki, to wyluzowany SUV z niesamowitą izolacją akustyczną i naprawdę komfortową jazdą. Ma być przyjemnym miejscem do przebywania, co oznacza, że w żadnym wypadku nie próbuje być wyczynowym elektrycznym SUV-em.

  Jaki jest najlepszy Mercedes dla rodziny?

2023 Mercedes-Benz EQS SUV – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, to tak naprawdę nie możemy jeszcze nic powiedzieć o EQS SUV, ponieważ nie ma go jeszcze na drogach. Musimy jednak wspomnieć, że EQS sedan, na którym oparty jest ten SUV, został wycofany z powodu problemów z układem kierowniczym, co może potencjalnie powodować problemy również z EQS SUV.

Niektórzy skarżyli się również na pewne elementy konstrukcyjne, systemy antykolizyjne czy centralny ekran infotainment. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy któryś z tych problemów przełoży się na SUV-a EQS.

2023 Mercedes-Benz EQS SUV – wartość i praktyczność

Ceny 2023 Mercedes-Benz EQS SUV powinny zaczynać się od około 105 000 dolarów za podstawowy model 450+. Najtańszy EQS 580 kosztuje 127 100 dolarów, czyli o 13 000 dolarów więcej niż w pełni wyposażony model EQS450+ Pinnacle trim. Na samym szczycie stoi model EQS580 Pinnacle trim, który zaczyna się od 134 000 dolarów i jest wyposażony we wszystko.

Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ w SUV-ie EQS jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu osób, co jest idealne dla większych rodzin. Przestrzeń bagażnika jest również duża i wynosi 31 stóp sześciennych za drugim rzędem siedzeń, a przestrzeń ta zmniejsza się o 7 stóp sześciennych, gdy ktoś korzysta z trzeciego rzędu siedzeń.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes-Benz EQS SUV jest tego wart?

Cena wyjściowa na poziomie 100 000 dolarów to coś, czego nie trzeba przedstawiać, ale nie wszystkim podoba się to, jak SUV EQS wygląda zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Maksymalny zasięg 305 mil również nie jest czymś idealnym. Jednakże, jeśli podoba Ci się projekt Mercedes EQ-Series i chcesz luksusowy EV SUV, EQS SUV może być najlepszym wyborem.

  Częste problemy z Mercedesem W126

Z drugiej strony, jeśli nie potrzebujesz 3. rzędu siedzeń, poszedłbym z EQS sedan, ponieważ wygląda nieco bardziej akceptowalnie i oferuje większy zasięg.

Czy Mercedes EQS SUV jest już dostępny?

Tak, Mercedes EQS SUV jest w pełni out teraz z wszystkich jego opcji powertrain i opcje trim. Oznacza to, że możesz zamówić wstępnie EQS SUV dzisiaj, a większość klientów dostanie swoje ręce na EQS SUV na przełomie 2022 i 2023 roku.

Czy Mercedes EQS SUV może prowadzić się sam?

Mercedes twierdzi, że wszystkie modele EQS pochodzą z autonomiczną jazdą na poziomie 3 i Mercedes oferuje je w Niemczech w cenie około 7000 euro. Jako takie, EQS rzeczywiście może prowadzić się bardzo podobnie jak Tesla może, ale żaden samochód tam jest w pełni zautomatyzowany, ponieważ jest to nielegalne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z