Wszystko o 2023 Peugeot e-308

2023 Peugeot e-308

Peugeot 308 jest jednym z, jeśli nie najbardziej udanym hatchbackiem Peugeot kiedykolwiek oferowanym, dlatego zależy im na utrzymaniu go nawet w świecie samochodów elektrycznych i hybryd. Dlatego Peugeot e-308 prowadzi drogę w nowej erze Peugeot, który ma na celu stać się całkowicie elektryczne lub hybrydowe począwszy od 2023 roku.

Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Peugeot e-308, czego się spodziewać i powinieneś dostać jeden, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Na początek, 2023 Peugeot e-308 nadal ma nadzieję zwabić klientów konkurencyjną ceną, dobrym wyglądem, naprawdę dobrym wnętrzem i wystarczającą ilością miejsca dla przyzwoitej wielkości rodziny.

Projekt e-308 nie różni się zbytnio od zwykłego 308, ale niektóre elementy odróżniają go od jego nieelektrycznych odpowiedników. Na przykład, przednia krata jest teraz całkowicie zamknięta, a wokół samochodu znajdują się specjalne, niebieskie plakietki, które mają świadczyć o tym, że e-308 jest nieco bardziej wyjątkowy.

Niezawodność będzie prawdopodobnie znacznie lepsza niż w przypadku zwykłego 308, ponieważ samochody elektryczne z natury są bardziej niezawodne. Praktyczność będzie mniej więcej taka sama, co oznacza, że w e-308 znajdzie się wystarczająco dużo miejsca dla rodziny, podczas gdy cena wzrośnie w porównaniu z normalnym 308.

2023 Peugeot e-308 – Układ napędowy

Jeśli chodzi o układ napędowy, e-308 wyposażony jest w pojedynczy silnik elektryczny umieszczony na szczycie przednich kół, który oferuje 154 KM i 192lb-ft momentu obrotowego. To wystarczy, aby napędzać e-308 od 0-60mph w około 9 sekund, co jest imponującą liczbą dla małego hatchbacka Peugeot entry-level. Jest to możliwe dzięki baterii o pojemności 51 kWh, która jest w stanie zaoferować zasięg do 240 mil.

  Peugeot nie chce zapalić - przyczyny i jak to naprawić

Jednak testy w warunkach rzeczywistych wykazały, że e-308 będzie prawdopodobnie dobry na około 190 mil, co nie jest niczym szczególnym ani lepszym od większości samochodów. Powodem, dla którego e-308 nie jest lepszy jest to, że nie został zaprojektowany jako samochód elektryczny od samego początku.

Możesz naładować e-308 za pomocą szybkiej ładowarki 100kW od 20% do 80% w około 25 minut, co rzeczywiście jest wystarczająco szybkie. W sumie, zasięg nie jest niczym szczególnym, ale jest wystarczający dla codziennego kierowcy. Jeśli naładujesz e-308 na noc, powinieneś być wystarczająco dobry w większości sytuacji, z wyjątkiem niektórych długodystansowych podróży, kiedy zatrzymywanie się, aby doładować będzie dość częste.

2023 Peugeot e-308 – Design i jazda

Pod względem designu nowy e-308 wygląda ostro, nowocześnie i charakterystycznie, co ma miejsce w przypadku całkiem sporej części nowszych modeli Peugeota. e-308 różni się od zwykłego 308 kilkoma specjalnymi akcentami stylistycznymi, takimi jak inne koła, czarne detale, wygaszona krata, brak rur wydechowych i kilka bezczelnych plakietek „e” wokół samochodu.

Wnętrze nowego 308 jest naprawdę ładne, do tego stopnia, że z łatwością mogłoby przejść za coś w rodzaju Audi A3, ponieważ te dwa samochody dzielą dość podobną filozofię projektowania wnętrz. Wrażenia z jazdy są mniej więcej takie same jak w normalnym 308, ale na zakrętach czuć większą masę. Tak czy inaczej, większość ludzi nie będzie prowadzić e-308 w sposób dynamiczny.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-208

2023 Peugeot e-308 – Niezawodność i częste problemy

Peugeot e-308 nie jest jeszcze dostępny na rynku, co oznacza, że nie możemy powiedzieć nic o jego niezawodności, ale możemy powiedzieć, że powinien być bardziej niezawodny niż zwykły 308, ponieważ samochody elektryczne są z natury bardziej niezawodne niż samochody z silnikiem spalinowym. Posiadają mniej ruchomych części, co oznacza, że nie ma zbyt wielu rzeczy, które mogą pójść nie tak z e-308.

2023 Peugeot e-308 – Wartość i praktyczność

Peugeot e-308 powinien kosztować około *37,000£, co obejmuje wszystkie zachęty, które wchodzą w skład ceny wywoławczej. Model SW kombi powinien kosztować o tysiąc więcej i powinien być całkiem identyczny z normalnym e-308, z tym że oferuje więcej miejsca na tylnych siedzeniach i w bagażniku.

To prowadzi nas do praktyczności, gdzie e-308 jest znacznie lepszy niż mniejszy e-208, ale nie może zbliżyć się do Peugeot 508 sedan. Oznacza to, że mniejsza rodzina ma więcej niż wystarczająco miejsca w e-308, podczas gdy cztery dorosłe osoby mogłyby walczyć o miejsce na dłuższych trasach.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot e-308 2023?

Jeśli interesuje Cię zakup rodzinnego hatchbacka, który nie emituje CO2 i jest niedrogi, e-308 jest naprawdę dobrym wyborem. e-308 wydaje się być znacznie lepszym zakupem w porównaniu do e-208, który jest po prostu zbyt mały dla tych, którzy spędzają przyzwoitą ilość czasu wewnątrz swoich samochodów.

  Wszystko o nowych modelach Peugeot 2023

Prawdą jest, że zasięg mógłby być nieco lepszy, ale Peugeot wierzy, że większość osób, które w końcu kupią e-208, będzie go ładować przez noc, co ma sens. Jednak nie wszyscy są w stanie ładować swoje samochody przez noc, ponieważ większość ludzi nadal parkuje na ulicy.

Jakie samochody rywalizują z Peugeotem e-308?

Peugeot e-308 konkuruje z takimi autami jak VW ID.3, który plasuje się gdzieś pomiędzy e-208 a e-308, oraz Cupra Born. Spośród nich wszystkich, ID.3 oferuje największą baterię o największym zasięgu, ale Peugeot e-308 wygląda fajniej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. VW ID.3 nie jest na równi z e-308, jeśli chodzi o jakość wnętrza, jak również.

To może być zaskoczeniem dla wielu, ale VW obniżył niektóre ze swoich samochodów, jeśli chodzi o jakość i materiały budowlane, tak bardzo, że nie wydają się już mostem między segmentem premium a segmentem średniej ceny.

Czy mogę kupić Peugeot e-308?

Mimo że Peugeot e-308 został oficjalnie wydany we wrześniu 2022 roku, nie będziesz mógł go kupić przed 2023 rokiem. W pierwszym i drugim kwartale 2023 roku wiele z nich pojawi się na drogach. Możesz zamówić jeden teraz za pośrednictwem jednego z dealerów Peugeot, aby uzyskać go tak wcześnie, jak to możliwe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z