Wszystko o 2023 Peugeot e-Partner

2023 Peugeot e-Partner

Peugeot e-Partner z 2023 roku to elektryczny lekki samochód dostawczy, który został uznany za najlepszy międzynarodowy samochód dostawczy roku, co oznacza, że jest naprawdę konkurencyjny i naprawdę użyteczny. To slots między większym e-Boxer i mniejszy e-Rifter i różni się od e-Traveller, ponieważ e-Traveller jest przeznaczony do przewozu pasażerów, podczas gdy e-Partner jest przeznaczony do holowania ładunków i jest trochę mniejszy.

Platforma, na której się znajduje, jest wspólna dla wielu innych marek i modeli należących do Stellantis. Nie jest wyposażony w większą baterię o pojemności 75 kWh, co jest powodem do zmartwień, ponieważ jednostka 50 kWh w e-Partnerze nie jest zbyt dobra, jeśli chodzi o zasięg. Jednak Peugeotowi wciąż udało się sprzedać wiele z nich, ponieważ większość z nich jest wykorzystywana do jazdy po mieście.

Stylistyka e-Partnera nie różni się zbytnio od jego normalnego odpowiednika ICE i trudno będzie zauważyć różnice między modelem elektrycznym a ICE. Wnętrze wygląda naprawdę ładnie, jak w przypadku większości nowoczesnych vanów Peugeot. Jest nowoczesne, futurystyczne i dobrze rozplanowane.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, bo to w końcu furgonetka. Niezawodność i praktyczność są zarówno przyzwoite, ponieważ EV mają tendencję do być bardziej niezawodne niż samochody ICE i ponieważ Partner oferuje dużą przestrzeń przechowywania z tyłu. Wartości są również stosunkowo konkurencyjne, ale tylko jeśli chodzi o elektryczne vany, ponieważ normalne vany są znacznie tańsze.

2023 Peugeot e-Partner – Układ napędowy

Jak już wcześniej wspomniano, e-Partner korzysta z baterii o pojemności 50kWh, która jest sparowana z pojedynczym silnikiem elektrycznym napędzającym przednie koła. To wystarczy, aby dać e-Partner 136 KM i 192lb-ft momentu obrotowego, który jest przyzwoity numer dla furgonetki. Zakres jest oceniany na 171 mil, ale zasięg w świecie rzeczywistym jest bliżej 110 mil, co z pewnością nie jest najlepszym wynikiem.

  Wszystko o 2023 Peugeot 5008

Wiele osób ma nadzieję, że Peugeot zaoferuje e-Partnera z baterią 75kWh, która powinna zwiększyć zasięg do bardziej akceptowalnego poziomu. Jednak dział ładowania jest gdzie e-Partner nadrabia to, ponieważ oferuje 11kW wolną ładowarkę, która może naładować baterię w około 5 godzin, idealny dla tych, którzy ładują swoje samochody w nocy.

Ponadto, jeśli w pełni wykorzystasz możliwości szybkiego ładowania 100kW, będziesz w stanie naładować e-Partnera w około 30 minut, co jest naprawdę dobrą rzeczą. Peugeot ma nadzieję na unowocześnienie systemów zarządzania bateriami i energią w nadchodzącym e-Partnerze, co powinno dać mu lekkie zwiększenie zasięgu.

2023 Peugeot e-Partner – Design i prowadzenie

Wygląd zewnętrzny e-Partnera nie jest najnowocześniejszy, ale też nikogo nie urazi, bo nadal wygląda ładnie i ma wszystkie niezbędne cechy, aby dobrze wyglądać. Oczywiście, na wygląd zewnętrzny e-Partnera duży wpływ ma poziom wykończenia, ponieważ modele o niższym poziomie wyposażenia mogą wyglądać nieco tandetnie.

Wnętrze jest jednak naprawdę dobrze wyglądające i trudno się do niego przyczepić, ponieważ jest wyposażone w mikro kierownicę Peugeot i cyfrowy zestaw wskaźników. Wrażenia z jazdy są również naprawdę przyjemne, ale nie zachwycą nikogo, bo to w końcu tylko van.

2023 Peugeot e-Partner – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, to platforma Stellantis zastosowana w e-Partnerze jest stosunkowo bezproblemowa. Wystąpiły pewne problemy z baterią i ładowaniem, a niektórzy zgłosili również problemy z przewodami wysokiego napięcia. Tak czy inaczej, pojazdy elektryczne są z natury bardziej niezawodne niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi, co ma miejsce również w przypadku e-Partnera, który oferuje lepsze wyniki niezawodności niż jego warianty z silnikami spalinowymi.

  Wszystko o Peugeot e-Rifter 2023

2023 Peugeot e-Partner – wartość i praktyczność

Ceny zaczynają się od 34 082 funtów, podczas gdy modele w wyższej wersji wyposażenia mogą być znacznie droższe. Utrzymują one swoją wartość stosunkowo dobrze, co jest naprawdę dobrą rzeczą. W sumie kupno używanego egzemplarza może być nieco kłopotliwe, zwłaszcza takiego, którego stan baterii nie jest szczególnie dobry.

Praktyczność jest doskonała, ponieważ e-Partner oferuje pięć bardzo przestronnych miejsc i naprawdę dużą przestrzeń ładunkową, która powinna wystarczyć dla każdego. Widoczność jest naprawdę dobra, a schowki we wnętrzu są więcej niż hojne.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot e-Partner 2023?

Jeśli jesteś na rynku lekkiego samochodu dostawczego, ale chcesz również oszczędzać środowisko, e-Partner jest naprawdę dobrym wyborem. Fakt, że zdobył on nagrodę Best International Van of the Year, pokazuje tylko, jak dobrze przyjęty jest e-Partner na świecie.

Jeśli jednak nie potrzebujesz furgonetki do celów komercyjnych lub takiej, która często przewozi ładunki, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie bardziej potulny i rodzinny samochód. W związku z tym należy sprawdzić nowy model Peugeot e-306 SW lub niektóre z ich elektrycznych SUV-ów, jeśli chcesz mieć przyzwoity rodzinny model elektryczny Peugeot.

Jakie samochody konkurują z Peugeot e-Partner?

e-Partner konkuruje głównie z innymi markami należącymi do Stellantis, takimi jak Citroen, który oferuje e-Berlingo, Vauxhall ze swoim Combo-e oraz Toyota Proace City Electric. Wszystkie cztery z nich opierają się na tej samej platformie z tym samym zasięgiem, tym samym silnikiem, tą samą mocą i tymi samymi prędkościami ładowania.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-208

Twoja decyzja o zakupie będzie prawdopodobnie opierać się na tym, który z nich Twoim zdaniem wygląda najlepiej. Jednak powinniśmy również wspomnieć o Nissanie e-NV2000 i Renault Kangoo ZE, ponieważ są one również bardzo podobne do e-Partnera w większości aspektów.

Czy zakup elektrycznego samochodu dostawczego ma sens?

Na pierwszy rzut oka zakup elektrycznego samochodu dostawczego wydaje się nieco zbędny, ponieważ samochody dostawcze zwykle dość często dostarczają towary z jednego miejsca na drugie. Samochód z około 110-140 mil zasięgu będzie musiał być ładowany naprawdę często, co doda wiele cennego czasu do mieszanki.

Jeśli jednak kupisz je jako pojazdy flotowe i zrozumiesz, jak zarządzać zasięgiem i kiedy je ładować, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na obniżkach podatków, składkach leasingowych i innych powiązanych wydatkach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z