Wszystko o 2023 Volvo V40

Volvo V40

Volvo V40 to rodzinny hatchback, który po raz pierwszy został ujawniony jeszcze w 2012 roku i był w produkcji do 2019 roku. Jego głównymi rywalami były Audi A3, BMW serii 1 i Mercedes klasy A. Mimo że V40 był dość popularnym hatchbackiem, który fetował przyzwoite liczby sprzedaży, Volvo postanawia zaprzestać jego produkcji w 2019 roku, aby skupić się na crossoverach i SUV-ach.

Volvo XC40 jest mniej więcej tym, co Volvo miało na myśli myśląc o modelu, który mógłby zastąpić V40. Jednak ostatnio krążą plotki, że Volvo nie zamierza wycofać nazwy V40 w najbliższym czasie, ponieważ prawdopodobnie wykorzysta ją do swojego następnego w pełni elektrycznego samochodu, który prawdopodobnie będzie wyglądał jak mieszanka między sedanem a SUV-em, coś jak Polestar 2.

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Volvo V40, koniecznie przeczytaj ten artykuł, ponieważ zamierzamy połączyć wszystkie dostępne w sieci dane na temat tego potencjalnego nowego modelu Volvo. Jeszcze w 2020 roku firma nawet oficjalnie potwierdziła, że tabliczka znamionowa V40 nie odchodzi i że spodziewają się wypuścić nowe V40 w 2023 roku.

Volvo dało nam wskazówkę, jak może wyglądać V40, ponieważ ma czerpać inspirację z projektów Volvo 40.1 i 40.2. Tak czy inaczej, dopiero czas pokaże, jak będzie wyglądało V40 i jak poradzi sobie ze współczesnym crossoverem/hatchbackiem.

2023 Volvo V40 – Układ napędowy

Nie ma zbyt wielu informacji na temat układu napędowego Volvo V40 w 2023 roku, ale ponieważ V40 będzie zbudowane na istniejącej platformie CMA, są szanse, że będzie wyposażone zarówno w silniki spalinowe, jak i elektryczne. Volvo stosunkowo świeży 1,5L PHEV jest więcej niż prawdopodobne, że będzie oferowany z nadchodzącym V40.

  Najczęstsze problemy z Volvo S90

Silnik ten wypycha 211 KM w połączeniu z silnikami elektrycznymi. Ten silnik jest używany z XC40 SUV i pozwala XC40 uruchomić od 0 do 60mph w zaledwie 8,5 sekundy, co jest rzeczywiście dobry numer dla małego silnika benzynowego 1,5L.

Istnieje również sporo plotek sugerujących, że next-gen V40 będzie również korzystać ze znanego 2,0L 4-cylindrowego turbodoładowanego silnika benzynowego o mocy 250 KM. Ponadto możemy spodziewać się w pełni elektrycznej wersji V40, która powinna korzystać ze znanej firmie baterii 75kWh i powinna mieć około 250-300 mil zasięgu.
Napęd na wszystkie koła będzie prawdopodobnie opcją dla niższych modeli, natomiast wyższe modele powinny mieć go w standardzie.

2023 Volvo V40 – Design i prowadzenie

Pod względem designu, V40 prawdopodobnie będzie czerpać inspirację z kilku istniejących modeli Volvo oraz wspomnianych wcześniej samochodów koncepcyjnych 40.1 i 40.2. Volvo twierdzi, że ideą stojącą za V40 nie jest uczynienie z niego hatchbacka, a raczej bardziej nowoczesnej interpretacji crossovera/sedana. Oznacza to, że V40 powinno wyglądać raczej podobnie do Polestar 2.

XC40 i C40 Recharge to również inspiracje, z których zapożyczony zostanie design V40. Volvo twierdzi, że V40 będzie miało większą wysokość, ale nie będzie to pełnoprawny SUV, bo ten zaszczyt przypada C40 i XC40.

Miejmy nadzieję, że wnętrze V40 będzie wyglądało podobnie do wnętrza nowego Volvo EX90, w przeciwieństwie do istniejących wnętrz XC40 i C40, które zaczynają wyglądać na nieco przestarzałe, ale nadal mają niesamowity wygląd.

  Jakie samochody mają taki sam układ śrub jak Volvo?

2023 Volvo V40 – Technologia

Jeśli chodzi o technologię, V40 będzie polegać na istniejącej palecie technologii Volvo, które można zobaczyć w XC40 i C40. Oznacza to, że będzie wyposażony w nowy system infotainment wspierany przez Google, który z pewnością sprawi, że samochód będzie bardziej kontrolowany.

Można również oczekiwać, że znajdzie wszystkie najnowsze i największe dobrodziejstwa ADAS, dźwięki przestrzenne klasy premium, zaawansowane HUD-y i wszystkie inne luksusowe funkcje z najwyższej półki, których można się spodziewać w tym segmencie.

2023 Volvo V40 – wartość i praktyczność

Volvo C40 Recharge kosztuje około 59 000 dolarów, ale możemy spodziewać się, że V40 będzie zaczynać się od kilku tysięcy dolarów więcej, ponieważ prawdopodobnie jest to bardziej zaawansowany samochód w ogóle. Volvo będzie również dostępne w nowych poziomach wykończenia Core, Plus i Ultimate, które podniosą cenę do 70 000 lub nawet 80 000 dolarów.

Praktyczność jest tajemnicą, ponieważ samochód nie został jeszcze ujawniony, ale możemy się spodziewać, że będzie podobny do Polestar 2, ponieważ Polestar 2 jest prawdopodobnie samochodem, który wygląda jak nadchodzący V40.

Sekcja FAQ.

Kiedy pojawi się nowe Volvo V40 z 2023 roku?

Nie ma oficjalnych wypowiedzi na temat tego, kiedy V40 może ujrzeć światło dzienne, ale możemy się spodziewać, że spadnie przed II kwartałem 2023 roku. Volvo może opóźnić V40 trochę, co jest zrozumiałe, ponieważ jest to niestety powszechne w całej branży motoryzacyjnej w tych dniach.

  Wszystko o Volvo XC90 z 2023 r.

Z drugiej strony, być może zrobili to celowo, aby stworzyć trochę miejsca pomiędzy nowym C40 a nadchodzącym V40.

Czy Volvo V40 rzeczywiście się pojawi?

Niektórzy twierdzili, że nowe C40 to tak naprawdę nowe V40, ale prawdopodobnie tak nie jest, ponieważ C40 w żaden sposób nie przypomina sedana. C40 ma niepowtarzalną formę SUV-a coupe, która nie dzieli nic z tym, jak ma rzekomo wyglądać V40.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak to się rozegra, ale Volvo oficjalnie potwierdziło, że rzeczywiście zamierza wskrzesić nazwę V40.

Czy Volvo robi dobre samochody?

Volvo to prawdziwy luksusowy producent samochodów, który przede wszystkim konkuruje z niemiecką trójką, aby robić najlepsze samochody premium w Europie. Już sama możliwość konkurowania z Audi, BMW i Mercedesem wiele mówi, a Volvo produkuje naprawdę dobre samochody i SUV-y.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z