Wszystko o 2023 Volvo V60 facelift

2023 Volvo V60

Volvo V60 to kompaktowy luksusowy samochód kombi, który został po raz pierwszy wprowadzony jeszcze w 2010 roku, a następnie został zastąpiony przez drugą generację w 2018 roku. W roku modelowym 2023 Volvo daje V60 subtelne odświeżenie, które ma na celu uczynienie samochodu nieco bardziej konkurencyjnym w tym dość zatłoczonym segmencie, który jest w większości zdominowany przez niemieckich producentów samochodów.

Zmiany w modelu V60 na rok 2023 obejmują silniki hybrydowe typu mild, które są teraz standardem w całej gamie, większy zasięg modelu Recharge, nieco zaktualizowaną stylizację, ukryte końcówki wydechu, nowy system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Google, zmianę nazwy poziomu wykończenia na Core, Plus i Ultimate, nowe wzory kół, zaktualizowane kolory nadwozia i niewielkie zmiany we wnętrzu.

Poza tymi zmianami V60 pozostaje taki sam jak model z 2022 roku, co nie jest złą rzeczą, ponieważ V60 to naprawdę elegancko wyglądające kombi. Wszystkie silniki bazują na znanym, 4-cylindrowym silniku Volvo o pojemności 2,0 l, ale dostępne są zarówno w formie mild hybrid, jak i PHEV.

Design jest prawie taki sam jak w przypadku V60 z 2022 roku, z niewielkimi tylko zmianami w zderzakach, kolorach, kołach, a końcówki wydechu są teraz ukryte. Jeśli więc chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Volvo V60 facelift, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

2023 Volvo V60 facelift – Układ napędowy

Linia silników Volvo V60 rozpoczyna się od czterocylindrowego silnika B5 o pojemności 2,0 l i mocy 250 KM, który został wyposażony w technologię hybrydową typu „mild-hybrid”, dzięki której jest nieco bardziej oszczędny i lepiej reaguje na ruchy przepustnicy. W T8 Polestar Recharge PHEV zastosowano 4-cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l oraz silnik elektryczny, co daje łączną moc 455 KM i czas 0-60 mph wynoszący zaledwie 4,4 sekundy.

  Volvo S60 - wszystko, co musisz wiedzieć

Modele podstawowe są wyposażone w napęd na przednie koła, natomiast modele klasy wyższej w napęd na przednie koła. Wszystkie opcje silnikowe współpracują z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która płynnie zmienia biegi i doskonale pasuje do charakteru V60. W modelu o mocy 250 KM można spodziewać się wyniku 22/31MPG, natomiast Recharge PHEV jest w stanie osiągnąć 74MPGe przy przebiegu do 41 mil z napędem elektrycznym.

Opcje napędowe V60 są wąskie, ale wszystkie są ładne i mocne, bardziej niż niektórzy z ich niemieckich konkurentów.

2023 Volvo V60 facelift – Design i prowadzenie

Jak wspomniano na początku, V60 otrzyma kilka nowych modernizacji w całej gamie modelowej na rok modelowy 2023, a najbardziej zauważalne modernizacje zewnętrzne to nowe kolory, nowe wzory felg, nieco inne zderzaki i ukryte końcówki układu wydechowego. Wnętrze jest tak samo eleganckie jak zawsze, ale teraz otrzymujemy również wspierany przez Google system infotainment, który jest znacznie lepszy niż wcześniej.

Wrażenia z jazdy są klasyczne dla Volvo, samochód nie stara się być przesadnie sportowy, ale jest zgodny, chłodny i naprawdę wygodny. Izolacja akustyczna jest naprawdę dobra, a samochód jest naprawdę łatwy w prowadzeniu. Najlepiej czuje się na autostradzie, ale nie jest zbyt duże, aby nie jeździć nim w mieście.

2023 Volvo V60 facelift – niezawodność i częste problemy

Volvo V60 z 2023 roku nie pojawiło się jeszcze na rynku, co oznacza, że nie możemy ocenić jego niezawodności. Ponieważ jednak V60 to tylko lifting poprzedniego modelu z 2022 roku, oznacza to, że powinno być całkiem podobne do modelu z 2022 roku. Większość wykresów niezawodności i ankiet oceniała V60 jako w porządku, ale nic specjalnego.

  Które Volvo jest najbezpieczniejsze?

Najczęstsze problemy z V60 są związane z oprogramowaniem, luźnym zawieszeniem, problemami z automatycznym systemem hamowania awaryjnego, problemami z układem hamulcowym i potencjalnie również różnymi problemami elektrycznymi.

2023 Volvo V60 facelift – wartość i praktyczność

Ceny 2023 Volvo V60 facelift zaczynają się od 49 895 dolarów za poziom wykończenia Core, natomiast modele Ultimate kosztują 55 195 dolarów. Najwyżej wyceniony model V60 Cross Country Polestar Engineered kosztuje 71 645 dolarów, ale oferuje praktycznie wszystko, co można dostać w V60. Podsumowując, V60 musi zmierzyć się z silną niemiecką konkurencją, a jeśli chodzi o cenę, niewiele ich dzieli.

Praktyczność jest doskonała, ponieważ V60 to kompaktowe lub średniej wielkości rodzinne kombi z wystarczającą ilością miejsca dla rodziny i psa. Widoczność jest naprawdę dobra, schowki we wnętrzu są naprawdę dobre, samochód ma wiele portów USB i jest naprawdę łatwy do życia i do poruszania się po mieście.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Volvo V60 2023 facelift?

Jeśli jesteś po rodzinnym wozie, jest całkiem sporo samochodów, z których możesz wybrać. Powodem, dla którego powinieneś wybrać Volvo jest to, że chcesz model plug-in, który jest również potężny i wyrafinowany. Volvo robi najlepsze modele hybrydowe w tej klasie, dlatego bierze tort dla większości rodzin, ponieważ jest niedrogi do jazdy i ma przyzwoity zasięg EV.

Z drugiej strony, jeśli nie podoba ci się design Volvo i nie uważasz, że odznaka Volvo jest wystarczająco ekskluzywna, możesz zdecydować się na jednego z Niemców, co wielu ludzi ma w zwyczaju robić.

  Czy używane Volvo S40 jest niezawodne?

Jakie samochody rywalizują z Volvo V60 z 2023 roku?

Audi A4 Avant jest prawdopodobnie najsilniejszym konkurentem dla V60, podobnie jak V60 Cross Country konkuruje z Audi A4 Allroad. Inni konkurenci to BMW serii 3 Touring, Mercedes-Benz klasy C Wagon, Volkswagen Passat Variant, a potencjalnie nawet Jaguar XF kombi.

Spośród nich wszystkich Mercedes Klasy C jest najnowszy i najbardziej luksusowy, Volvo ma najlepsze silniki hybrydowe, Audi jest najbardziej praktyczne, natomiast BMW i Jaguar dają najwięcej radości z jazdy.

Kiedy pojawi się Volvo V60 nowej generacji?

Volvo V60 bazuje na sedanie S60, który nie wyszedł jeszcze na tyle długo, by Volvo mogło zaoferować go w zupełnie nowej odsłonie. Jest prawdopodobne, że Volvo wyjdzie z nowym V60 gdzieś w ciągu najbliższych trzech lat, i wydaje się, że next-gen V60 modele będą wszystkie hybrydowe i elektryczne.

Jako takie, to ma sens, aby kupić V60 teraz, jak to nie będzie stracić znaczną wartość w najbliższym czasie, przynajmniej nie przed nowy model wychodzi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z