Wszystko o 2023 Volvo XC40

2023 Volvo XC40

Volvo XC40 jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się SUV-ów Volvo, co oznacza, że jest to naprawdę ważny model dla Volvo. Ma to wiele sensu, ponieważ kompaktowe crossovery/SUV-y stały się najpopularniejszymi samochodami na naszej planecie, a segment ten jest niesamowicie konkurencyjny. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się wszystkiego o 2023 Volvo XC40, koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Na początek, lekko odświeżone Volvo XC40 z 2023 roku pojawia się z kilkoma zmianami. Pierwszą z nich jest nowa struktura nazewnictwa, która pozbywa się poprzednich nazw modeli trim level i zastępuje je modelami Core, Plus i Ultimate. Dwa dostępne silniki są teraz wyposażone w technologię mild-hybrid, podczas gdy najwyższa wersja XC40 Recharge pozostaje bez zmian.

We wnętrzu odświeżono także system infotainment, który teraz obsługuje funkcję Google Assist. Można również zdecydować się na tapicerkę premium nie pochodzącą od zwierząt i kilka nowych opcji kolorystycznych, ale to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o zmiany w 2023 roku.

Tak czy inaczej, to tylko zarysowuje powierzchnię o XC40, co oznacza, że teraz pójdziemy dogłębnie o wszystkich specyfikach XC40 i powiedzieć, jak to porównuje do niektórych swoich rywali.

2023 Volvo XC40 – Układ napędowy

Główną zmianą w 2023 XC40 w porównaniu do modelu 2022 jest dodanie technologii mild-hybrid do dwóch dostępnych silników benzynowych. Technologia ta ma na celu zwiększenie wydajności paliwowej, obniżenie emisji CO2 i zapewnienie nieco większej mocy przy jednoczesnym wyeliminowaniu opóźnienia turbo w jak największym stopniu.

W związku z tym, podstawowy 4-cylindrowy silnik 2.0L w modelu B4 osiąga teraz moc 194 KM, podczas gdy 4-cylindrowy silnik 2.0L w modelu B5 oferuje moc 247 KM, co czyni go całkiem owocnym. Ten silnik jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która wysyła moc do wszystkich czterech kół, podczas gdy mniejszy B4 jest standardowo wyposażony w FWD, ale można uaktualnić do AWD, jeśli chcesz.

  Czy hybrydy Volvo są dobre?

Top-spec XC40 Recharge electric SUV oferuje dwa silniki elektryczne, baterię 77kWh i 408 KM, co czyni go takim samym jak C40 Recharge coupe SUV. Podstawowy poziom B4 zwraca do 24/32MPG, podczas gdy B5 oferuje do 23/30MPG, z których oba są świetne wyniki dla SUV. XC40 Recharge może zrobić około 220 mil na pełnym ładowaniu.

2023 Volvo XC40 – Design i prowadzenie

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, w XC40 nie zmieniło się nic wielkiego, co oznacza, że nadal jest to elegancko wyglądający kompaktowy SUV o dość pudełkowatych kształtach. Wnętrze doczekało się lekkiego remontu, zwłaszcza w przypadku systemu infotainment i nowej, bezzwierzęcej tapicerki premium. XC40 nadal posiada wszystkie udogodnienia, których można oczekiwać od luksusowego SUV-a.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, ponieważ XC40 prowadzi się jak całkiem sporo innych samochodów z tego segmentu. To przyjemnie kontrolowany i dobrze prowadzący się SUV, dla którego priorytetem jest komfort, łatwość obsługi, tempomaty nad prędkością, rześkie prowadzenie czy szybka reakcja.

2023 Volvo XC40 – niezawodność i częste problemy

Volvo XC40 z 2023 roku dopiero wchodzi na rynek, co oznacza, że nie możemy powiedzieć zbyt wiele o jego niezawodności. Jednak, ponieważ 2023 XC40 jest mniej więcej ten sam samochód jak 2022 XC40, możemy oczekiwać, że będzie przyzwoity, ale z pewnymi wspólnymi problemami, które są rzeczywiście warto mówić.

Te problemy obejmują takie rzeczy jak wadliwe hamulce, problemy elektryczne, problemy z systemem ADAS, problemy z fotelami, szyberdachem, pasami, zamkami, a potencjalnie nawet zawieszeniem.

  Jakie jest najlepsze Volvo, jakie kiedykolwiek wyprodukowano?

2023 Volvo XC40 – wartość i praktyczność

Cena 2023 XC40 zaczyna się od 36 350 dolarów za podstawowy model Core, model Plus kosztuje 40 755 dolarów, natomiast Ultimate zaczyna się od 44 500 dolarów. Silnik B5 dodaje kilka dodatkowych tysięcy do wszystkich tych, podczas gdy XC40 Recharge zaczyna się od 53,550 dolarów za model Core, 56,520 dolarów za model Plus i prawie 60,000 dolarów za model Ultimate.

Praktyczność jest taka sama jak w ustępującym XC40, co oznacza, że oferuje przyzwoitą ilość miejsc siedzących i przestrzeni ładunkowej. Jest to dobry rodzinny SUV i ma tendencję do oferowania więcej miejsca niż większość jego konkurentów. Naprawdę łatwo się do niego wsiada i wysiada, a widoczność jest doskonała.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Volvo XC40 z 2023 roku?

XC40 stało się ostatnio nieco drogie, zwłaszcza w przypadku modelu Recharge o najwyższym standardzie, co oznacza, że żyje teraz w segmencie w pełni luksusowych SUV-ów. Jest to problem dla tych, którzy wolą Niemców, ale jeśli podoba ci się to, co robi Volvo i chcesz dokonać zmiany, XC40 jest świetnym SUV-em, z którym można to zrobić.

Z drugiej strony, jeśli chcesz coś nieco bardziej ekscytującego do jazdy i z większą ilością technologii, nowy GLA jest prawdopodobnie jednym z najlepszych samochodów, które można dostać w tej klasie. W rzeczywistości wszystkie luksusowe SUV-y premium z tego segmentu są świetne i nie można tu podjąć złej decyzji.

  Czy Volvo jest drogie w utrzymaniu?

Jakie samochody rywalizują z Volvo XC40 z 2023 roku?

Jak wspomniano powyżej, 2023 XC40 jest prawdziwym luksusowym SUV-em, oznacza to, że rywalizuje z takimi autami jak nowy Mercedes GLA, Mercedes GLB, Audi Q3, nowe BMW X1, Jaguar E-Pace, czy Alfa Romeo Tonale.

Powiedziałbym, że BMW jest najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem tutaj, Mercedes jest najbardziej luksusowy, Audi RSQ3 jest najlepszym samochodem wydajności z tego segmentu, Jaguar E-Pace jest najfajniejszy, podczas gdy Alfa Romeo Tonale jest najlepiej wyglądającym. W związku z tym, pamiętaj, aby wziąć je pod uwagę podczas zakupów nowego kompaktowego crossovera SUV.

Czy Volvo XC40 z 2023 roku to bezpieczny samochód?

IIHS przyznał XC40 odznakę „Top Safety Pick+” od momentu jego pojawienia się, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ Volvo jest znane z produkcji jednych z najbezpieczniejszych samochodów na świecie. Dlatego XC40 to niezwykle bezpieczny samochód, który ma wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.

Dzięki licznym funkcjom ADAS, poduszkom powietrznym i czujnikom, XC40 jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na świecie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z