Wszystko o 2023 Volvo XC60

2023 Volvo XC60

Volvo XC60 został po raz pierwszy ujawniony z powrotem w 2008 roku i jest teraz w jego 2 generacji. W roku modelowym 2023 Volvo wprowadza kilka nowych zmian, aby uczynić model 2023 bardziej wydajnym i konkurencyjnym w segmencie kompaktowych luksusowych SUV-ów, który jest pełen niesamowitych opcji. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Volvo XC60, upewnij się, aby trzymać się!

Zmiany na rok modelowy 2023 są nieliczne, ale godne uwagi. Na początek XC60 otrzyma nowe nazewnictwo poziomów wykończenia, co oznacza, że teraz można kupić XC60 Core, XC60 Pro lub XC60 Ultimate. Inne zmiany obejmują technologię mild-hybrid dla wszystkich silników, nowy system infotainment i nową, przyjazną dla wegan tapicerkę premium we wnętrzu.

Silniki są w przeważającej mierze takie same, ale technologia mild hybrid sprawia, że wszystkie modele XC60 są nieco bardziej responsywne i bardziej wydajne pod względem emisji CO2. Design i wrażenia z jazdy pozostają niezmienione, co nie jest złą rzeczą, ponieważ XC60 jeździ naprawdę dobrze. Niezawodność jest przeciętna i model 2023 prawdopodobnie będzie cierpiał z powodu podobnych problemów jak model 2022.

Pod względem wartości, XC60 z 2023 r. jest nieco droższy, ale można się tego spodziewać. Praktyczność jest naprawdę dobra z wystarczającą ilością miejsc dla pięciu umiarkowanych dorosłych lub czterech wysokich dorosłych. Przestrzeń ładunkowa jest naprawdę dobra, a ogólna widoczność jest doskonała.

2023 Volvo XC60 – Układ napędowy

Podstawowy 2,0 l silnik 4-cylindrowy B5 z technologią mild-hybrid oferuje 247 KM, B6 2,0 l 4-cylindrowy oferuje 295 KM, podczas gdy top-specjalny model T8 oferuje 455 KM z silnika elektrycznego i wspomnianego wcześniej 2,0 l silnika 4-cylindrowego. Podstawowy model B5 jest wyposażony w napęd FWD, ale można dopłacić do AWD, który jest standardem we wszystkich innych modelach.

  Najczęstsze problemy z Volvo C70

Wszystkie silniki współpracują ze znaną 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która bardzo dobrze pasuje do XC60, ponieważ płynnie i bezproblemowo zmienia biegi. Możesz oczekiwać, że uzyskasz około 22/28MPG z silnikiem B5, 21/27 z mocniejszym B6 i 63MPGe łącznie dla modelu T8.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie silniki w XC60 są wystarczająco mocne i powinny być więcej niż odpowiednie dla wielkości i wagi samochodu. Niektórzy woleliby zobaczyć tam 6-cylindrowe Volvo nastawione na osiągi, ale to już dawno minęło, bo Volvo stosuje teraz tylko silniki 4-cylindrowe.

2023 Volvo XC60 – wygląd i prowadzenie

Jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną, to model 2023 XC60 pozostaje bez zmian, co oznacza, że wygląda ładnie pod każdym kątem. Oferuje minimalistyczne podejście i doskonale wpisuje się pomiędzy większego XC90 i mniejszego SUV-a XC40. We wnętrzu znajdziemy nowy system infotainment wspierany przez Google oraz nową tapicerkę premium przyjazną weganom.

XC60 z 2023 roku nie oferuje żadnych zmian w dziale jazdy. Dlatego można się spodziewać, że XC60 będzie potulny, łatwy w prowadzeniu, wygodny i relaksujący. Nie jest to SUV, który stara się być dynamiczny lub terenowy i jest przeznaczony przede wszystkim do rejsu w górę i w dół autostrady.

2023 Volvo XC60 – niezawodność i częste problemy

Model 2023 XC60 jest jeszcze zdecydowanie zbyt świeży, abyśmy mogli powiedzieć, jak radzi sobie, jeśli chodzi o niezawodność. Możemy powiedzieć, że prawdopodobnie pozostanie taka sama jak w modelu 2022, co oznacza, że jest dobra, ale cierpi na pewne problemy, o których warto mówić.

  Volvo nie chce odpalić - przyczyny i jak naprawić

Ludzie zgłaszają problemy z wodą dostającą się do samochodu w okolicach przedniej szyby, problemy z hamulcami, wysoki poziom zużycia oleju, problemy z systemem TPMS oraz dziwne wibracje podczas jazdy z prędkościami autostradowymi.

2023 Volvo XC60 – wartość i praktyczność

Ceny modelu XC60 z 2023 roku zaczynają się od 44 545 dolarów za podstawowy model B5 Core, 48 795 dolarów za model Plus i 54 595 dolarów za model Ultimate. Model hybrydowy zaczyna się od 58 295 dolarów, natomiast modele hybrydowe XC60 z najwyższej półki cenowej kosztują nawet 68 000 dolarów. Silnik B5 dodaje kilka tysięcy dolarów do zwykłej ceny B5, ale to obejmuje AWD i kilka innych funkcji, jak również.

Praktyczność pozostaje taka sama jak w modelu 2022, co oznacza, że XC60 jest w sumie naprawdę praktycznym samochodem. Z wystarczającą ilością miejsc siedzących dla 4-5 pasażerów, XC60 jest naprawdę przestronnym samochodem. Przestrzeń bagażnika jest więcej niż wystarczająca, a wsiadanie i wysiadanie z XC60 jest tak łatwe, jak to tylko możliwe.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Volvo XC60 z 2023 roku?

Jeśli jesteś na rynku kompaktowego, luksusowego SUV-a, Volvo XC60 z 2023 r. powinno znaleźć się na Twoim celowniku. To minimalistyczny, ale wykonany z najwyższą jakością luksusowy SUV, który porusza się po drogach w najbardziej niezgłębiony sposób. Nie stara się być krzykliwy i zwracający uwagę, ale udaje mu się zaoferować wszystko, czego można oczekiwać od luksusowego SUV-a.

  Jakie jest najlepsze używane Volvo do kupienia?

Z tego powodu, jeśli chcesz coś nieco bardziej ekscytujące i tam, jesteś prawdopodobnie będzie wolał niektóre z XC60s niemieckich rywali, ponieważ mają tendencję do podejmowania SUV dużo więcej uwagi i prawdopodobnie bardziej interesujące.

Jakie samochody rywalizują z Volvo XC60 z 2023 roku?

Segment kompaktowych luksusowych SUV-ów jest pełen niesamowitych opcji, począwszy od nowego Mercedesa GLC, który jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym i luksusowym SUV-em w swojej klasie. Audi Q5 jest coraz na trochę teraz, ale nadal jest to świetny SUV. BMW X3 jest bardziej dynamiczny samochód z nich wszystkich, ale nie tak dynamiczny jak Porsche Macan lub Alfa Romeo Stelvio.

Bez zanudzania Cię kolejnymi opcjami w tym segmencie, możemy powiedzieć, że są to te, których zakupem interesuje się większość ludzi. Dobrym pomysłem byłoby przetestowanie wszystkich z nich, jeśli jesteś zainteresowany zakupem kompaktowego luksusowego SUV-a, ponieważ wszystkie mają w sobie coś wyjątkowego.

Czy Volvo XC60 z 2023 roku jest bezpieczne?

Volvo zdaje sobie sprawę, że większość osób z tego segmentu kupuje te SUV-y jako urządzenia do transportu rodzinnego, a bezpieczeństwo jest dla większości osób najwyższym priorytetem. Volvo, marka, która dosłownie wynalazła pasy bezpieczeństwa zadbała o to, aby ich XC60 było jednym z, jeśli nie najbezpieczniejszym samochodem w tym segmencie.

Otrzymuje ocenę IIHS „Top Safety Pick+”, która jest najwyższą oceną, jaką może otrzymać każdy samochód od IIHS.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z