Wszystko o 2023 VW Golf GTI

2023 VW Golf GTI

Volkswagen Golf GTI był szczytem hot hatchback dla wielu ludzi tam i w 2023 roku, będzie świętować swoją 40-tą rocznicę. Jest to dość dużo jedyna zmiana dla roku modelowego 2023, ponieważ będzie oferować specjalne akcenty, aby upamiętnić 40 kolejnych lat Golf GTI. Jednak niektóre źródła podają również, że VW zamierza zmodernizować również skrzynię biegów, aby uczynić ją bardziej opanowaną i dynamiczną.

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 VW Golf GTI, koniecznie przeczytaj ten artykuł, aby się dowiedzieć! Na początek, Golf GTI jest ikoną, prawdopodobnie najbardziej popularne i jeden z najbardziej pożądanych „gorących” hatchbacków, aby kiedykolwiek wyjść. Przepis na Golf GTI jest prosty. Weź 2.0L 4-cylindrowy silnik, połącz go z agresywną stylizacją, komfortowym wnętrzem i zgrzytliwym dźwiękiem, a otrzymasz GTI.

GTI jest teraz dostępny w kilku różnych wykończeniach, takich jak zwykły GTI, ale także wykończenie Clubsport i ewentualnie TCR wykończenia w dół linii. Różnią się one, jeśli chodzi o moc, stylizacja, i jak skoncentrowane są, ale jeśli nie jesteś VW geek, nie będzie w stanie powiedzieć różnicę między nimi.

W sumie, Mk8 Golf miał mieszany odbiór, gdy po raz pierwszy wyszedł, ale model GTI nie. Powód jest prosty, po prostu wygląda tak dobrze. Jako taki, Mk8 Golf GTI jest godnym następcą tego, co jest prawdopodobnie najlepszym hot hatchbackiem wszech czasów.

2023 VW Golf GTI – Układ napędowy

Nowy Mk8 Golf GTI jest napędzany przez 2,0L 4-cylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który wypycha 245 KM i 272lb-ft momentu obrotowego. Silnik ten współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową dwusprzęgłową DSG. Moc trafia tylko na dwa przednie koła, ale dzięki nowemu mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu, GTI zachowuje trakcję lepiej niż kiedykolwiek i nie cierpi z powodu podsterowności, jak niektóre wcześniejsze modele.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Golf

0-60mph zajmuje około 6,3 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 155mph. Ten silnik nie jest najbardziej przyjazny dla środowiska VW Golf tam, jak zwraca około 36MPG łącznie, ale to jest oczekiwane dla wersji wydajności z więcej niż 240 KM. VW wyszedł również z modelem Clubsport, który oferuje prawie 300 KM i 5-sekundowy czas 0-60mph.

2023 VW Golf GTI – Design i prowadzenie

Jeśli chodzi o design, nowy Mk8 Golf GTI bierze sprawy w górę nad poprzednim Mk7 GTI, który nie był tak agresywny jak nowy Mk8 jest. Obejmuje to duży przedni zderzak z fajnie wyglądającymi światłami przeciwmgielnymi przypominającymi te, które można znaleźć w niektórych modelach Renault RS. Samochód posiada niskoprofilowe felgi, podwójny układ wydechowy i inne specjalne akcenty wokół nadwozia.

We wnętrzu znajdziemy Alcantarę, nowe fotele i specjalne kolory konturów, które bardzo podnoszą walory wnętrza GTI. Wreszcie, otrzymujemy także specjalne tarcze zegarów, które oddzielają zestaw wskaźników GTI od zwykłego Golfa. Z punktu widzenia kierowcy, GTI jest bardziej dynamiczne, sztywniejsze i głośniejsze niż zwykłe GTI. Jest znacznie bardziej zrównoważony i zdolny do pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach jak gdyby nigdy nic.

2023 VW Golf GTI – Niezawodność i częste problemy

Mechanicznie, Mk8 Golf GTI wydaje się trzymać ładnie, ponieważ nie cierpi na żadne poważne problemy mechaniczne. Istnieje jednak sporo problemów z oprogramowaniem i elektryką, które mogą powodować ból głowy lub dwa podczas posiadania GTI. Należą do nich problemy z kamerą cofania, wypalanie się ekranu i wiele innych problemów z oprogramowaniem.

  Czy Volkswagen Passat to dobry samochód?

VW nawet wydał wycofanie, aby naprawić niektóre z nich i niektórych właścicieli GTI były szybkie, aby odrzucić swoje nowe modele GTI z powodu tych problemów. W sumie, 2023 GTI powinien mieć wszystkie te rozwiązane bezpośrednio z fabryki, co sprawi, że będzie to naprawdę mechanicznie i elektronicznie zdrowy samochód.

2023 VW Golf GTI – wartość i praktyczność

VW Golf GTI zaczyna się od około 31,000 dolarów, co jest naprawdę dobrą ceną za to, co dostajesz. Clubsport niestety nie przyjdzie do USA, ale europejscy nabywcy muszą zapłacić kilka tysięcy ekstra na górze GTI, aby uzyskać model Clubsport. Nowe modele Mk8 GTI zachować ich wartość naprawdę dobrze, dlatego zakup jednego nowego wydaje się dobrym pomysłem.

Praktyczność jest to, co VW robi naprawdę dobrze, jak z wszystkich dodatkowych wydajności, Golf GTI pozostaje tak praktyczne, jak normalne 2,0L TDI Golf. Oznacza to, że oferuje dużo miejsca wewnątrz i przyzwoicie duży bagażnik. GTI jest tak łatwy w prowadzeniu jak samochody, ale ergonomia wnętrza Mk8 nie jest tak dobra jak w Mk7.5 z powodu wielu ekranów i braku fizycznych przycisków.

Sekcja FAQ

Czy warto kupić VW Golf GTI z 2023 roku?

Golf GTI z 2023 roku rzeczywiście się opłaca, bo to idealny samochód do jednego celu. Jest tak praktyczny i prawie tak wydajny jak normalny Golf z silnikiem benzynowym, ale jest o wiele bardziej zabawny w prowadzeniu i cały ładunek chłodniejszy. GTI jest ikoną nie bez powodu, a 40. rocznicowy model z 2023 roku jest tylko przedłużeniem tego stanu rzeczy.

  Volkswagen Golf lata, których należy unikać

Z drugiej strony, niektórzy uważają, że Mk7.5 Golf GTI jest nadal lepszym samochodem niż Mk8, ale to jest do dyskusji. Nikt nie może powiedzieć, że Mk8 to downgrade, ale kierunek projektowania i cała masa ekranów rzeczywiście wydają się nieco tanie i trudne w obsłudze.

Czy Golf GTI z 2023 roku jest lepszy od Golfa R?

Golf R jest top dog z VW Golf Range, ponieważ dostaje AWD i 315 KM i 300lb-ft momentu obrotowego. To wystarczy, aby uruchomić go od 0-60mph w mniej niż 4 sekundy, co jest zadziwiającą liczbą dla Golf R. Golf R zaczyna się około 46.000 dolarów z ręcznym i 47.000 dolarów dla DSG podwójnego sprzęgła.

Jest to dużo pieniędzy nad zwykłym GTI, co oznacza, że R jest lepszy, ale tylko dla tych, którzy naprawdę zamierzają skorzystać z dodatkowej mocy i AWD.

Czy Golf 7.5 GTI jest lepszy od Golfa 8 GTI?

Nie, nie jest. Ludzie szybko krytykowali nowego Golfa Mk8 ze względu na pewne cięcia kosztów i tonę ekranów, ale Golf 8 GTI jest po prostu na innym poziomie w porównaniu do Mk7.5. Jasne, Mk7.5 wydaje się bardziej premium w niektórych obszarach, ale ogólnie rzecz biorąc, Mk8 GTI jest po prostu lepiej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z