Wszystko o 2023 VW Passat

2023 VW Passat

Volkswagen Passat jest jednym z najdłużej istniejących modeli VW, a także jednym z najbardziej znanych modeli VW wszech czasów. Pierwsza iteracja Passat wyszedł z powrotem w 1973 roku i wydaje się, że teraz, 50 lat później, Passat sedan zostanie wycofany na stałe. Jednak mamy zamiar dostać wersję wagonową nadal i powód, dlaczego sedan zniknął jest z powodu Arteon i ID. Aero.

W tym artykule mamy zamiar powiedzieć wszystko o 2023 VW Passat, kiedy wychodzi i co można się po nim spodziewać. Wersja sedan Passata z pewnością nie zostanie zauważona, ale Arteon wydaje się być coraz bardziej popularny, podczas gdy ID. Aero, nowy elektryczny sedan VW ma wkrótce trafić na drogi całego świata.

W związku z tym, po prostu nie było potrzeby oferowania trzech podobnych rozmiarów sedanów z podobnymi cenami i ogólnie podobnym doświadczeniem. Ponadto, rynek europejski faktycznie woli Passata w wersji wagonowej od wersji sedan, co oznacza, że rynek dostanie to, co chce dostać.

Podsumowując, czas zagłębić się nieco w nadchodzącego VW Passata i powiedzieć o nim wszystko, co trzeba wiedzieć.

2023 VW Passat – Układ napędowy

Na chwilę obecną nie mamy 100% pewności, jakie silniki będą oferowane w Passacie, ale wiemy, że silniki wysokoprężne nigdzie się nie wybierają i że Passat pojawi się również w formie PHEV. W związku z tym, jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, Passat będzie prawdopodobnie wyposażony w znany silnik 2.0L TDI w różnych stadiach tuningu od 148 KM do 200 KM.

  Czy Porsche Cayenne jest takie samo jak VW Touareg?

Najnowsze doniesienia mówią, że nowy Passat będzie wyposażony w silniki „Euro 7”, co oznacza, że będą one emitować mniejszą ilość C02 niż poprzednie modele Passata, które spełniały jedynie normę Euro 6. Jeśli chodzi o silniki benzynowe, możemy spodziewać się 4-cylindrowych o pojemności skokowej do 2.0L.

Większość szumu jest zlokalizowana z dwoma hybrydowymi układami napędowymi, z których jeden ma oferować około 200 KM, podczas gdy drugi ma oferować bliżej 250 KM. Passat PHEV o mocy 250 KM będzie nosił nazwę „GTE”, co ma oznaczać, że jest to najmocniejszy hybrydowy model Passata.
Dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG będzie prawdopodobnie kontynuowana w nowym Passacie, podczas gdy podstawowe modele napędowe będą miały konfigurację FWD, a AWD 4MOTION będzie dostępny jako opcja.

2023 VW Passat – Design

Przez około 8 lat Passat B8 doczekał się wielu zmian i odświeżeń, z których wszystkie przesunęły poprzeczkę w kierunku nowego Passata. Jednak VW twierdzi, że nowy Passat zrewolucjonizuje design Passata i że będzie charakteryzował się zupełnie nowym językiem projektowania, który będzie bardziej zgodny z linią I.D. samochodów VW.

Passat będzie charakteryzował się szerszym grillem przednim, smuklejszymi reflektorami LED i jeszcze ostrzejszą powięzią, która sprawi, że będzie wyglądał sportowo nawet w wersji nie-R-Line. Wnętrze jest trzymane w tajemnicy, ale niektóre źródła podają, że nowy Passat otrzyma znaną z Golfa Mk8 kierownicę i ogromny centralny ekran infotainment.

Musimy również wspomnieć, że nowy Passat będzie prawdopodobnie oferowany z wersją „Alltrack”, która sprawi, że nowy Passat będzie bardziej zdolny na łagodnych torach off-road i drogach gruntowych dzięki wyższemu prześwitowi i dodatkowej ochronie wokół.

  Volkswagen Phaeton vs Volkswagen Phaeton D2

2023 VW Passat – Technologia

Mówi się, że nowy Passat zapożyczy swoją technologię z gamy ID. co oznacza, że dostanie haptyczne przyciski dotykowe na kierownicy, a klimatyzacja będzie prawdopodobnie sterowana poprzez duży ekran infotainment w środku.

Wirtualny kokpit będzie obecny we wszystkich modelach, oświetlenie otoczenia również zostanie poprawione, a funkcje wspomagające w Passacie będą lepsze niż kiedykolwiek wcześniej, co oznacza, że prawdopodobnie otrzyma on wszystkie funkcje ADAS, które są dostępne na dzisiejszym rynku.

2023 VW Passat – ceny

Do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących cen, ale Passat prawdopodobnie będzie kosztował około 28 000 do 30 000 dolarów za warianty bazowe, podczas gdy modele z wyższej półki bez większych problemów osiągną 50 000 dolarów. Cena ta jest relatywnie wyższa od poprzednich modeli Passata, ale należy się tego spodziewać, ponieważ jest to zupełnie nowy model i obecny stan światowej gospodarki, w którym ceny idą w górę codziennie.

Sekcja FAQ.

Kiedy pojawi się VW Passat z 2023 roku?

Volkswagen potwierdził, że nowy VW Passat pojawi się gdzieś w 2023 roku, prawdopodobnie na początku 2023 roku, podczas gdy produkcja ma ruszyć do końca trzeciego kwartału 2023 roku. Trzeba jednak brać te informacje z przymrużeniem oka, bo nikt nie jest jeszcze w 100% pewny, jak w przyszłym roku poradzą sobie globalne łańcuchy dostaw.

Czy nowy Passat 2023 będzie dobrym samochodem?

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co VW ma w sklepie z nowym Passatem, ale możemy powiedzieć, że nowy 2023 Passat będzie znacznie bardziej zaawansowany w dziedzinie technologii. Prawdopodobnie pozbędzie się fizycznych przycisków, a większość funkcji będzie kontrolowana za pomocą ogromnego centralnego ekranu.

  Czy Volkswagen ID.4 to dobry samochód?

Niekoniecznie jest to dobra rzecz, ponieważ wiele osób woli mieć twarde przyciski dotykowe do klimatyzacji, a także główne elementy sterujące systemem infotainment, takie jak przycisk głośności i przełącznik wyciszenia.

Czy nowy Passat 2023 będzie później oferowany jako sedan?

Według najnowszych informacji, Passat może być oferowany jako hatchback, ale nie będzie oferowany w formie sedana, przynajmniej nie na większości światowych rynków.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z