Wszystko o 2023 VW Polo

2023 VW Polo

Volkswagen Polo jest najmniejszym VW hatchback można kupić, a także jednym z najdłużej trwających ciągłych modeli VW, ponieważ został po raz pierwszy wprowadzony z powrotem w 1975 roku. Jesteśmy teraz w 6. generacji VW Polo, który również otrzymał potężne odświeżenie z powrotem w 2021 roku. Polo z 2023 roku jest głównie modelem przejściowym, co oznacza, że nie ma wielu różnic w porównaniu z Polo z 2022 roku.

Najbardziej zauważalne z nich to pełnowymiarowa listwa oświetleniowa z przodu, lekko zmodyfikowane zderzaki i nowe logo VW. Poza tym, VW Polo z 2023 roku jest dokładnie taki sam jak Polo z 2022 roku. To nie jest nic, na co można naprawdę narzekać, ponieważ 2023 Volkswagen Polo naprawdę jest ogólnie dobrym samochodem. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany jego zakupem, mamy zamiar powiedzieć ci wszystko o 2023 VW Polo.

Na początek, VW rzucił również silniki wysokoprężne dla nowego Polo, aby nadążyć za czasami i coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji. Oznacza to, że można wybrać pomiędzy dwoma silnikami benzynowymi w kilku różnych stanach skupienia. Pod względem stylistycznym, Polo 2023 jest nieco bardziej eleganckie, ale nie zaszły żadne większe zmiany poza tymi wymienionymi w drugim akapicie.

Niezawodność-wise, 2023 Polo prawdopodobnie pozostanie tak niezawodny, jak jego poprzednik. Jest wystarczająco praktyczny jak na swój rozmiar, ale nie myślcie, że obniżenie klasy do Polo z czegoś takiego jak Golf nie pozostanie niezauważone przez pasażerów tylnych siedzeń.

2023 VW Polo – Układ napędowy

2023 VW Polo dostaje 1,0L 3-cylindrowy silnik entry-level, który oferuje 80 KM i 68lb-ft momentu obrotowego, który jest stosunkowo słaby, biorąc pod uwagę, że jest to silnik benzynowy. 68lb-ft momentu obrotowego będzie wprowadzić problemy, jeśli chodzi o wyprzedzanie autobusów i ciężarówek, dlatego należy zdecydować się na 95 KM i 129lb-ft 1,0L 3-cylindrowy co najmniej.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Tiguan

Jednakże, gdyby to były moje pieniądze, nie rozważałbym niczego poza 110 KM, 147lb-ft 3-cylindrowy, ponieważ jest to wystarczające dla Polo być wystarczająco szybki, ale tak wydajny jak 95 KM silnika i nawet bardziej wydajne niż 80 KM, który musi pracować naprawdę ciężko, aby zapewnić wystarczającą moc w codziennych sytuacjach, które utrudnia wydajność.

Jeśli jednak chcesz to wszystko, powinieneś przejść do 2,0L 4-cylindrowy silnik 207 KM 236lb-ft momentu obrotowego w Polo GTI, ale to będzie kosztować dużo więcej pieniędzy, aby wypełnić go. Najbardziej wydajny silnik (95 KM) zwróci około 45MPG, podczas gdy najmniej wydajny model GTI zwróci około 34MPG.

Wszystkie modele Polo występują z napędem FWD, a do wyboru mamy 5-biegową manualną lub 6-biegową dwusprzęgłową skrzynię DCT DSG.

2023 VW Polo – Design i prowadzenie

Jak wspomniano na początku, Polo 2023 jest mniej więcej tym samym samochodem pod spodem, co Polo 2022, ale otrzymuje nowe, fajniej wyglądające światła z pełnowymiarową listwą świetlną z przodu. Pojawiły się także nowe wzory felg, które sprawiają, że Polo wygląda bardziej sportowo i futurystycznie. Wnętrze czerpie inspirację z VW Golfa, co oznacza dużą ilość ekranów.

Podczas jazdy Polo sprawia wrażenie dobrze odizolowanego i solidnego na drodze, czego nie można powiedzieć o wielu subkompaktowych hatchbackach. Jeśli zależy Ci na sportowych wrażeniach z jazdy, rozważ Polo GTI, które jest niżej osadzone i ma znacznie sztywniejsze zawieszenie.

  Czy felgi Mercedes będą pasować do VW?

2023 VW Polo – wartość i praktyczność

2023 VW Polo kosztuje około £19,030 – £24,675 w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ceny Euro będą pomiędzy €20,000+, ale nie zostały jeszcze ujawnione. W tym przedziale cenowym, naprawdę dostajesz dużo wartości dla swoich pieniędzy, co czyni Polo naprawdę konkurencyjny samochód ogólnie. Model GTI będzie kosztować znacznie więcej, ale nadal jest to świetna wartość biorąc pod uwagę resztę segmentu.

Praktyczność z VW Polo nigdy nie był doskonały, dlatego tak wielu ludzi odeszło od niego i poszedł z Golfem. VW Polo jest dobrym samochodem miejskim i dla tych, którzy nie przewożą często pasażerów z tyłu. Jest naprawdę łatwy w prowadzeniu i naprawdę łatwy do zaparkowania, ale nie tak łatwy do życia, jeśli jesteś szczególnie wysoki.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić VW Polo z 2023 roku?

Jeśli jesteś na rynku subkompaktowego hatchbacka, VW Polo z 2023 roku jest świetną opcją. Wydaje się on nieco bardziej pożądany w porównaniu z czymś takim jak Ford Fiesta lub Peugeot 208, jednak nie może równać się z pożądaniem swojego pozerskiego brata, Audi A1.

Jeśli rozmiar nie ma znaczenia, prawdopodobnie będziesz cieszyć się czasem z Polo, ponieważ jest to naprawdę dobrze wyposażony i zaskakująco zaawansowany samochód, ponieważ dostaje całkiem sporo funkcji, które można uzyskać w większym VW Golf. Z drugiej strony, jeśli nie możesz wyobrazić sobie jazdy subkompaktowym hatchbackiem z powodu braku miejsca, nie próbuj.

  W pełni autonomiczne samochody elektryczne, które pozwalają pasażerom spać w pozycji poziomej

Czy VW Polo z 2023 roku jest bezpiecznym samochodem?

Jeśli chodzi o testy zderzeniowe Euro NCAP, VW Polo z 2022 roku uzyskał doskonały wynik 94% w zakresie ochrony dorosłych pasażerów, 80% w zakresie ochrony dzieci, 70% w zakresie niechronionych użytkowników dróg oraz 70% w zakresie funkcji wspomagających bezpieczeństwo. Ponieważ model 2023 będzie wyposażony w więcej funkcji wspomagających, prawdopodobnie będzie nieco lepszy od modelu 2022, ale podobny pod innymi względami.

Biorąc pod uwagę rozmiar samochodu, naprawdę nie można narzekać na te wyniki, ponieważ wiele znacznie większych samochodów otrzymało wyniki znacznie gorsze od tego. Podsumowując, Polo z 2023 roku jest bezpiecznym samochodem, zwłaszcza jeśli planujesz używać go do dojazdów do pracy w okolicach miasta.

Czy VW Golf jest lepszy od VW Polo?

Największą zaletą Polo jest jego cena, podczas gdy największym downsize jest z pewnością rozmiar. Jako takie, VW Golf jest nieco droższy, ale znacznie bardziej przestronny, dlatego bije VW Polo w każdy możliwy sposób. Największym rywalem Polo jest prawdopodobnie Golf, ponieważ większość ludzi nie jest gotowa na kompromis w zakresie przestrzeni i wielkości, że dużo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z