Wszystko o całkowicie elektrycznym Volkswagen ID. Buzz

Volkswagen ID. Buzz

Volkswagen ID. Buzz to zasilany bateriami elektryczny minivan po raz pierwszy przedstawiony przez VW jeszcze w 2017 roku jako samochód koncepcyjny. Od tego czasu, ID. Buzz przyszedł dostępny do zakupu w 2021 roku i zaprzęga do oldschoolowych vanów VW z lat 60-tych, ale z wyraźnym naciskiem na elektryfikację. W tym artykule, powiemy Ci Wszystko o całkowicie elektrycznym Volkswagen ID. Buzz i dlaczego powinieneś kupić jeden.

Na początek, ID. Buzz jest dostępny w kilku różnych formach, model z krótkim rozstawem osi, model z dłuższym rozstawem osi, a nawet jako campervan. ID. Buzz posiada sporą baterię o przyzwoitym zasięgu, który powinien być więcej niż wystarczający dla większości ludzi. Dzięki mocy sięgającej 200 KM, ID. Buzz jest jednym z najmocniejszych vanów VW w historii.

Pod względem stylistycznym ID. Buzz to przyszłość dzięki płynnym liniom nadwozia i futurystycznie wyglądającym reflektorom, ale wciąż z wyraźną inspiracją VW campervanami z przeszłości. Wnętrze jest ładnie rozplanowane i wyposażone we wszystkie udogodnienia, których można oczekiwać od prawdziwego EV z XXI wieku.

Nie wiadomo jeszcze, czy VW ID jest niezawodny. Buzz jest zdecydowanie zbyt świeży. Będziemy musieli poczekać kilka lat i wtedy będziemy mogli właściwie ocenić ID. Buzz jest niezawodnym samochodem czy nie. Wartość, ID. Buzz rzeczywiście wiąże się z wysoką ceną, ale tak jest w przypadku wszystkich nowych VW EV. Praktyczność jest raczej doskonała, ponieważ ID. Buzz mieści do 7 osób.

Volkswagen ID. Buzz

VW ID. Buzz – Układ napędowy

Volkswagen ID. Buzz posiada znaną baterię o pojemności 82 kWh, którą można znaleźć w wielu innych modelach VW ID, co oznacza, że moc jest oceniana na 201 KM, a moment obrotowy na 229 lb-ft. Ta bateria jest skojarzona z jednym silnikiem elektrycznym zasilającym tylne koła z czasem 0-60mph około 10 sekund, co jest dość przyzwoitym tempem dla furgonetki.

  Najczęstsze problemy z Volkswagenem Lupo

To da Ci około 205 mil zasięgu i można naładować ID. Buzz za pomocą szybkiej ładowarki DC 175kW od 20% do 80% w około 30 minut lub tak. Powolne ładowanie AC gniazda domowego trwa około 8-9 godzin, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, jak duża jest bateria.

Podsumowując, VW ID. Buzz dostaje kompetentny układ napędowy, który powinien zadowolić większość ludzi tam. W górę 200 KM w VW van nie jest coś, co widzisz często, zwłaszcza z akumulatorem, jak EV mają tendencję do zaoferowania Ci 100% mocy w danym momencie.

VW ID. Buzz – Design i jazda

Pod względem designu, VW ID. Buzz jest miksturą zarówno przeszłości, jak i przyszłości, ponieważ ma być przede wszystkim XXI-wiecznym odtworzeniem ikonicznego kampera VW z lat 60. Dwukolorowy lakier jest bezpośrednio inspirowany tym samochodem, podczas gdy wszystko inne ma wyglądać futurystycznie, zwłaszcza reflektory i światła tylne. Wnętrze jest niezwykle nowoczesne i kolorowe, aby w spójny sposób połączyć się z wyglądem zewnętrznym.

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, VW ID. Buzz nie jest niczym szczególnym, gdyż jest to w końcu van. Oznacza to, że jest wystarczająco wygodny, ale wcale nie dynamiczny. Środek ciężkości jest utrzymywany nisko dzięki bateriom zamontowanym pod siedzeniami, ale to nadal nie wymazuje faktu, że jest to van.

VW ID. Buzz – Niezawodność i częste problemy

Volkswagen ID. Buzz jest zbyt nowy, abyśmy mogli właściwie ocenić, jak bardzo jest niezawodny lub zawodny. Jednak VW udało się wstrzymać produkcję nowego ID. Buzz jeszcze przed rozpoczęciem produkcji z powodu problemów z baterią samochodu.

  Czy Volkswagen Atlas to dobry samochód?

Inne problemy obejmują pewne problemy z jakością, które prawdopodobnie zostaną usunięte zanim samochód osiągnie znaczącą liczbę kilometrów. W sumie jest to raczej powszechne dla fabrycznie nowych samochodów, ponieważ są one fabrycznie nowe. Będziemy musieli trochę poczekać, zanim będziemy mogli naprawdę powiedzieć, że ID. Buzz jest niezawodny.

VW ID. Buzz – wartość i praktyczność

Z ceną wyjściową około 45 000 dolarów bez żadnych opcji, VW ID. Buzz jest naprawdę drogi, ale to niestety dotyczy wszystkich samochodów VW ID. EV kosztują więcej pieniędzy, aby zrobić te dni, ale te ceny powinny, w teorii, zejść trochę po pewnym czasie.

Praktyczność jest doskonała, ponieważ ID. Buzz występuje w kilku różnych wariantach mieszczących łącznie od 5 do 7 pasażerów. Przestrzeń ładunkowa jest ogromna, a bez przedniego zwisu widoczność z przodu jest idealna. Widoczność do tyłu nie jest tak dobra, ale ID. Buzz otrzymuje wiele systemów wspomagających, które pomogą Ci zaparkować go bez problemu.

Video: Nowy Volkswagen ID Buzz to powrót VW Busa!

FAQ Section

Czy powinienem kupić Volkswagena ID. Buzz?

Jeśli szukasz rodzinnego samochodu EV, który pomieści 7 osób, a przy tym jest dość dobrze wyposażony, nowoczesny i fajny, to VW ID. Buzz może być równie dobrze Twoim idealnym wyborem. Jasne, na rynku jest kilka elektrycznych vanów, które są znacznie tańsze, ale ID. Buzz to samochód wyjątkowy i zasługuje na podwyżkę ceny.

  Czy Volkswagen T6 to dobry samochód dostawczy?

Z drugiej strony, jeśli nie potrzebujesz 7 miejsc, sugerowałbym zakup czegoś bardziej zwyczajnego, ponieważ elektryczne furgonetki nie są najbardziej wydajnymi EV tam, ale niosą ze sobą znaczny wzrost ceny. Jako takie, wolałbym iść na dobrze wyposażonego VW ID. 4.

Czy istnieje hybrydowa wersja VW ID. Buzz?

Nie, Volkswagen ID. Buzz jest dostępny wyłącznie jako elektryczny van, tak jak w przypadku wszystkich innych samochodów serii VW ID. Oznacza to, że ID. Buzz będzie prawdopodobnie oferowany wyłącznie jako elektryczny van i nie będzie można go kupić ani z napędem hybrydowym, ani ICE.

Na szczęście istnieje wiele hybrydowych rodzinnych vanów/MPV do wyboru w VW i w pozostałej części przemysłu samochodowego.

Dlaczego VW zrobił ID. Buzz?

Volkswagen ID. Buzz istnieje, ponieważ VW dostrzegł szansę w połączeniu jednego z najwspanialszych samochodów VW z przeszłości z technologią przyszłości. Oryginalny kamper VW był prawdopodobnie najbardziej znanym małym vanem wszech czasów, a VW chciał oddać hołd oryginalnemu kamperowi, jednocześnie próbując zarobić kilka dolców podczas jego sprzedaży.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z