Wszystko o „Ciężarówki Jaguar”: Który jest najlepszy Jaguar F-Pace?

Jaguar nie robi tradycyjnych ciężarówek, ale elegancki i atletyczny Jaguar F-Pace może konkurować z wieloma tradycyjnymi „ciężarówkami”. Najlepszym Jaguarem F-Pace jest 2021 F-Pace S. Jedną z wybitnych zalet F-Pace jest jego atletyczna dynamika jazdy, którą F-Pace S ma. Wysyła rozsądną ilość mocy do swoich kół, aby utrzymać każdego uduchowionego kierowcę szczęśliwym. Jest wspaniały i tak się składa, że jest to najpopularniejszy F-Pace.

Najlepszy Jaguar F-Pace

F-Pace jest jednym z największych atutów Jaguara, ponieważ nigdy nie zawodzi w sposobie jazdy. Moc to jedna z rzeczy, z których marka jest powszechnie znana. Pierwsza wersja F-Pace została wydana w 2017 roku, a ludzie pokochali ją, szczególnie za jej stylizację i wydajność. To podniosło poprzeczkę dla Jaguara, stawiając go przed większością swoich konkurentów.

Jednak otrzymał on również krytykę ze względu na gorsze materiały w kabinie i niezgrabny / niereagujący system infotainment. To utorowało drogę dla większości swoich konkurentów, aby go pokonać.

Ale wtedy Jaguar zrobił powrót. 2021 F-Pace miał znaczące odświeżenie. Materiały w kabinie zostały poprawione i wyposażone w lepszy system infotainment.

Nawet jeśli nadal nie dorównuje swoim konkurentom, Jaguar poprawił się w modelu 2021. 2021 F-Pace S wyróżnia się na tle innych trimerów i okazał się dobrym samochodem. Nic dziwnego, że to najbardziej poszukiwana „ciężarówka” Jaguara.

The 2021 F-Pace S

2021 F-Pace S plasuje się zaraz po swoim bazowym trymie. Jest szybki, piękny i ma ulepszony system infotainment. Aby kierowcy byli zadowoleni, F-Pace S jest standardowo wyposażony w silnik P250, a kierowcy mogą zdecydować się na silnik P340, aby uzyskać optymalną prędkość. Oferuje on dobrą moc i przyzwoitą oszczędność paliwa.

  Powinienem kupić lub leasing Jaguar?

F-Pace jest dostępny w ponad dziesięciu kolorach nadwozia, w tym białym, czarnym, czerwonym i niebieskim. Nabywcy mają również do wyboru do pięciu opcji kolorystycznych wnętrza, w tym żółty i szary.

Silnik

P250 to 2,0 litrowy, 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który generuje moc 246 KM i moment obrotowy 269 lb-ft. Z drugiej strony, P340 to 3,0-litrowy, 6-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który generuje 335 koni mechanicznych i moment obrotowy 354 lb-ft. P340 jest paliwooszczędny i wysyła moc do swojego AWD poprzez 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Wnętrze

F-Pace ma dużo przestrzeni ładunkowej, z dwurzędową kabiną dla pięciu pasażerów. Kabina jest wyposażona w wysokiej jakości skórzaną tapicerkę, która zapewnia maksymalny komfort podczas jazdy.

W kabinie znajduje się również ulepszony system informacyjno-rozrywkowy z dostępem do Internetu dla pasażerów. System informacyjno-rozrywkowy posiada radio satelitarne, radio AM/FM, 11 głośników, jeden głośnik niskotonowy, port USB i wiele innych.

Zarówno pasażerowie z przodu, jak i z tyłu mają do dyspozycji uchwyty na kubki i kieszenie w drzwiach, w których mogą przechowywać swoje rzeczy. Konsola górna zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Aby utrzymać czystość powietrza w kabinie, Jaguar wyposażył F-Pace S w filtr powietrza wewnętrznego.

Dostępny jest również system redukcji szumów, który pomaga ograniczyć hałas w kabinie, zapewniając maksymalny komfort jazdy.

Dzięki podwójnej kontroli klimatu, pasażerowie mogą wybrać temperaturę, która im odpowiada po swojej stronie samochodu. Opcjonalne wyposażenie wnętrza obejmuje wyświetlacz head-up, interaktywny wyświetlacz dla kierowcy oraz plan taryfowy na transmisję danych w sieci Wi-Fi.

  Jaguar F-Pace SVR Niezawodność

Jazda F-Pace S

Bezkluczykowy zapłon sprawia, że uruchomienie F-Pace S nie wymaga wysiłku. A elektryczne wspomaganie kierownicy pozwala kierowcy na pewną jazdę.

Dodatkowo, F-Pace S posiada wybieralne tryby jazdy oraz adaptacyjne amortyzatory, aby zapewnić kierowcom większą przyczepność w każdym terenie. Tryb jazdy dostępny jest jednak tylko w silnikach P340. Kierownica ze stopu symulującego skórę pomaga utrzymać równowagę na drodze, zapewniając komfort jazdy. Opony całoroczne montowane w modelu F-Pace S zapewniają dodatkową trakcję w każdych warunkach pogodowych.

Funkcje bezpieczeństwa

Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo, F-Pace S jest standardowo wyposażony w przednie i tylne czujniki parkowania, które pozwalają uniknąć kolizji. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, dostępne są kamery przednie, tylne i boczne, które zapewniają kierowcy widoczność dookoła. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują dwa przednie i trzy zagłówki, reflektory LED zapewniające dodatkową widoczność, wykrywanie martwego pola, poduszki powietrzne ostrzegające o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, kontrolę trakcji i stabilności oraz wspomaganie hamowania awaryjnego.

Gwarancja

Piękny F-Pace S jest objęty pięcioletnią gwarancją lub gwarancją na 60 000 mil, co pomaga obniżyć opłaty eksploatacyjne dla właścicieli. Podczas gdy F-Pace z silnikiem P340 jest sprzedawany za 67 275 dolarów, F-Pace S z silnikiem P250 jest sprzedawany za 59 575 dolarów.

FAQs

Który silnik Jaguara jest najlepszy?

Jeśli chodzi o absolutne osiągi, F-Pace SVR jest strzałem w dziesiątkę. Facelift na początku 2021 roku doprowadził do wprowadzenia 5,0-litrowego doładowanego silnika V8, który generuje łącznie 542 KM. Ma prędkość maksymalną 178mph i może zrobić 0-62 mph w 4 sekundy.

  Jaguar XJR575 Niezawodność

Ile wykończeń ma Jaguar F-Pace?

Jaguar F-Pace występuje w sześciu trymestrach: F-Pace base, premium, prestige, R-sport, S, i portfolio. Podczas gdy wszystkie z nich korzystają z napędu na wszystkie koła, ich cechy są różne. Najwyższy trym jest zazwyczaj najlepszy i sprzedaje się za 80.000 dolarów plus, w zależności od opcjonalnych funkcji.

Czy warto kupić Jaguara F-Pace?

Jeśli spojrzysz tylko na jakość wnętrza i system infotainment w F-Pace, możesz zacząć go ponownie przemyśleć. Ale dzięki udoskonaleniom w modelach z 2021 roku stał się imponującym pojazdem.

Nowe wnętrze sam przekształcił F-Pace z tylko dobry sportowy SUV do luksusowego samochodu, jak powinno być. Cena równa się teraz temu, jak ma wyglądać średniej wielkości SUV Jaguara. Warto więc go kupić.

Czy Jaguar F-Pace jest samochodem niezawodnym?

Najnowszy Jaguar F-Pace poprawił się w stylizacji wnętrza i ma teraz lepszy system infotainment. Jego nowe silniki nadają sportowej dynamiki i pomagają poprawić wydajność paliwową. Jednak pojazd nie ma rangi ani oceny, ponieważ w tej chwili nie ma żadnych danych dotyczących jego niezawodności.

Czy Jaguar F-Pace zachowuje swoją wartość?

Jaguar F-Pace ma średnią wartość amortyzacji. Typowy F-Pace będzie amortyzować o 54% w ciągu pięciu lat i będzie sprzedawać za około 31.000 dolarów. To jest przy założeniu, że SUV nie umieścić na zbyt wiele mil i samochód jest w dobrym stanie technicznym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z