Wszystko o elektrycznych modelach VW z 2023 r.

2023 VW ID 4

Volkswagen jest jedną z tych marek, które chcą zainwestować duże pieniądze w elektryfikację samochodów, co ma duży sens z dwóch powodów. Pierwszy z nich jest bardzo bliski sercu VW ze względu na cały skandal „Dieselgate”, który kosztował firmę miliardy na miliardy dolarów. Drugim powodem jest to, że samochody elektryczne są przyszłością, a VW chce ją tworzyć.

To właśnie tutaj pojawia się gama samochodów VW ID., która jest wypełniona interesującymi samochodami elektrycznymi dla każdego. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o elektrycznych modelach VW z 2023 roku, koniecznie trzymaj się w pobliżu, ponieważ właśnie to jest tematem dzisiejszego artykułu. Należą do nich VW ID.3, VW ID.4, VW ID.5, VW ID. Aero, oraz VW ID. Buzz.

Wkrótce VW zamierza wprowadzić nowe modele ID. które uzupełnią linię samochodów elektrycznych VW. Należą do nich ID.6, ID.7 i ID.8. Duży trzyrzędowy SUV, duży rodzinny sedan i średniej wielkości rodzinny SUV.

Teraz nadszedł czas, aby przejść dogłębnie o wszystkich dostępnych modelach ID. i powiedzieć, co jest wyjątkowe w każdym z nich. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć, co dostaniesz, jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z samochodów VW ID.

2023 VW ID.3

Volkswagen ID.3 kosztuje około 35 000 dolarów, ale nie pojawi się w USA. Powodem, dla którego nie jest, jest to, że małe hatchbacki nie są tak naprawdę rzeczą w USA, jak na innych rynkach. Możesz dostać ID.3 z trzema różnymi rozmiarami baterii. Standardowy ID.3 dostaje mały silnik elektryczny o mocy 150 KM połączony z baterią 45kWh, która może zrobić 218 mil na pełnym naładowaniu.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen ID.4

Średni-spec model dostaje 58kWh baterię, do 204 KM, i około 264 mil zasięgu. Top-end 77kWh model baterii również dostaje 204 KM, ale może zrobić 344 mil na pełnym ładowaniu. ID.3 jest najmniejszym i najbardziej przystępnym cenowo modelem ID, dlatego też jest najpopularniejszym z nich, będąc jednym z najlepiej sprzedających się EV w Europie.

2023 VW ID.4 i ID.5

Volkswagen ID.4 to średniej wielkości elektryczny crossover/hatchback, który kosztuje 38 000 dolarów za podstawowy model Pure, który dostaje mniejszą baterię 52kWh o mocy do 170 KM i zasięgu 214 mil. Modele Pro, Pro S i Pro S Plus otrzymują większą baterię 77kWh, która i tak jest jedynym wyborem w USA. Oferują one do 300 KM i zasięg do 323 mil.

ID.4 jest tym, do którego należy się udać, jeśli chcesz mieć świetny elektryczny samochód rodzinny z odznaką VW. Jest znacznie większy i bardziej komfortowy niż ID.3, co jest zdecydowanie tym, czego chcesz, jeśli masz rodzinę. Jest równie bezpieczny i prawie tak samo wydajny jak ID.3, a jednocześnie posiada cały szereg dodatkowych funkcji, które nie są dostępne w ID.3. ID.5 jest w zasadzie tylko przebudowana i lepiej wyglądająca wersja ID.4 z ceną około 41,000 dolarów.

2023 VW ID. Aero

Volkswagen ID. Aero jest najnowszym dodatkiem do rodziny ID. i reprezentuje nowy kierunek dla gamy VW ID. VW ID. Aero będzie prawdopodobnie zaczynał się od około 40.000 dolarów i będzie oferował znaną baterię o pojemności 77kWh. To powinno wystarczyć na 385-milowy zasięg według VW, ponieważ ID. Aero jest znacznie bardziej aerodynamiczny samochód niż reszta zakresu ID.

  Volkswagen Phaeton vs Volkswagen Phaeton D2

Powinien również oferować 340 KM, co czyni go najmocniejszym modelem ID. jaki kiedykolwiek się pojawił. Jeśli to wszystko jest do zrobienia, ID. Aero będzie prawdopodobnie najpopularniejszym i najlepszym samochodem elektrycznym VW ID. jaki można kupić, przynajmniej zanim ID.7 ujrzy światło dzienne.

2023 VW ID. Buzz

Prawdopodobnie najdziwniejsze i najfajniejsze ID. samochód tam jest VW ID. Buzz, który składa hołd oldskulowemu VW camperowi z lat 60. The ID. Buzz ma rozpocząć się od około 50.000 dolarów, co jest dość premia płacić nad istniejącymi modelami VW ID. ale to jest do przewidzenia, jak ID. Buzz jest ikoniczny w każdym znaczeniu tego słowa.

Dostajesz 77kWh baterię, która może dać około 210 mil rzeczywistego zakresu jako ID. Buzz nie jest tak naprawdę aerodynamiczny ani lekki. Został zaprojektowany, aby być mobilną przyjemnością, dlatego większość ludzi nie będzie go używać do dojazdów do i z pracy, ale raczej na weekendy i wakacje.

Sekcja FAQ.

Jaki jest najlepszy samochód VW ID.

Niedawno ujawniony VW ID. Aero jest najlepszym samochodem ID. oferowanym przez VW, ponieważ jest najnowszy, najlepiej wyglądający i prawdopodobnie najbardziej pożądany. VW wreszcie zaoferował samochód, który konkuruje z Teslą Model 3, a z 385 milami na pełnym ładowaniu i 340 KM, ten elektryczny sedan z pewnością będzie naprawdę popularny na całym świecie.

Dlatego właśnie ID. Aero jest globalnym samochodem VW, jedynym oprócz ID.4, co oznacza, że będzie sprzedawany na wszystkich rynkach. Oprócz ID. Aero, ID.5 jest również naprawdę fajny, ponieważ wygląda jak coupe SUV, kierunek stylizacji, który jest niesamowicie popularny w dzisiejszych czasach.

  Czy Volkswagen Passat to dobry samochód?

Kiedy VW zamierza zaoferować ID.6, ID.7 i ID.8?

Volkswagen ID.6 zadebiutował już w Chinach, ale nie jesteśmy zbyt pewni, czy kiedykolwiek pojawi się w Europie lub USA. Ponieważ jest to trzyrzędowy SUV, może pojawić się w USA, ale raczej nie trafi do Europy. ID.7 nie jest zbyt daleko od ujawnienia, podobnie jest z ID.8. Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do 2023 roku, zanim zobaczymy je w pełnej krasie.

Czy VW robi dobre samochody elektryczne?

Samochody elektryczne Volkswagena są naprawdę konkurencyjne, a niektóre sprzedają się jak szalone na całym świecie, zwłaszcza ID.4. To wystarczy, aby powiedzieć, że VW rzeczywiście zrobić dobre samochody elektryczne, ponieważ wyglądają fajnie, są dobrze wyposażone i oferują przyzwoite rozmiary baterii i odpowiednie maksymalne zakresy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z