Wszystko o Jeepie Avengerze z 2023 r.

Po odsłonięciu podczas październikowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2022 roku, Jeep Avenger stał się oficjalnie najmniejszym modelem Jeepa na rynku. Dodatkowo, jest to pierwszy w historii marki pojazd z napędem elektrycznym na baterie. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Jeepie Avengerze z 2023 roku.

Jeep Avenger 2023 produkowany jest głównie na rynek europejski. Pierwszym modelem będzie model całkowicie elektryczny, ale wersja napędzana benzyną zostanie wprowadzona później. Ten mały, całkowicie elektryczny SUV będzie miał doskonały zasięg do 340 mil w mieście i 250 mil na pełnym ładowaniu.

W odróżnieniu od tradycyjnych modeli Jeepa, Jeep Avenger z 2023 roku nie będzie miał napędu na cztery koła, ale będzie oparty na systemie napędu na przednie koła. Oznacza to, że nie będzie to wyjątkowy samochód terenowy, ale świetny SUV na drodze. A ponieważ nie będzie zasilany benzyną, jednostka ta będzie bardziej wydajna, ekologiczna i cicha w eksploatacji.

Historia Jeepa Avengera

Jeep Avenger to najnowszy model Jeepa na rynku. Ten subkompaktowy crossover SUV został zaprezentowany we wrześniu 2022 roku i jest to pierwszy akumulatorowo-elektryczny Jeep na rynku. Jest to również pozycja poniżej Jeepa Renegade, który był najmniejszym modelem Jeepa.

Jeep Avenger z 2023 roku będzie oferowany zarówno w modelach mild hybrid, jak i battery-electric. Jeep planuje również wprowadzenie modelu napędzanego benzyną w późniejszym czasie. Ten subkompaktowy SUV oparty jest na małej platformie STLA, która jest rozwinięciem platformy CMP i została pierwotnie opracowana przez Grupę PSA. Platforma ta jest współdzielona z Oplem Mokka, Peugeotem 2008 i DS 3 Crossback.

Cechy Jeepa Avengera

Wygląd

Jeep Renegade jest pięknie zaprojektowany i bardzo atrakcyjny. Samochód został zaprojektowany we Włoszech, ale produkowany w Polsce. Co więcej, model bazowy będzie miał 16-calowe felgi, ale z opcjami na 17- i 18-calowe koła. Natomiast wnętrze, choć wygląda spektakularnie, jest dość ciasne z elementami niskiej jakości. Ale infotainment jest nadal świetny z ładnym wyświetlaczem.

  Najlepszy rok dla Porsche Cayenne

Osiągi i zasięg

Jeep Renegade z 2023 roku nie będzie miał doskonałych zdolności terenowych, ale użytkownicy będą cieszyć się jazdą nim w mieście i na autostradzie. Będzie wyposażony w napęd na przednie koła i akumulator litowo-jonowy o pojemności 54 kWh. Bateria zapewni zasięg WLTP do 250 mil na pełnym ładowaniu z możliwością zapewnienia do 340 mil w mieście.

Oprócz wyjątkowego zasięgu, samochód ten będzie również produkował do 154 KM i 192 lb-ft momentu obrotowego. Będzie miał również prędkość maksymalną do 93 mph i będzie przyspieszał od 0 do 62 mph w zaledwie 9,0 sekund.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Ponieważ Jeep Avenger z 2023 roku jest kompaktowy, nie będzie tak wygodny. Niemniej jednak, może przewozić do pięciu dorosłych osób i jest wyposażony w pięć drzwi. Ponadto, przestrzeń bagażnika będzie mniejsza niż u konkurentów na poziomie około 12,5 stopy sześciennej przestrzeni.

Cena

Chociaż ostateczna cena Jeepa Avengera z 2023 roku nie została jeszcze ogłoszona, szacuje się, że będzie on kosztował około 34 000 funtów, co będzie nieco droższe niż większość jego rywali. Należy pamiętać, że będzie to cena za bazowe trymery, a wyższe trymery mogą kosztować więcej.

Jakie samochody są podobne do Jeepa Avengera z 2023 roku?

Jeep Avenger 2023 to jeden z najbardziej wyjątkowych małych SUV-ów na rynku. Dzięki zgrabnemu wyglądowi, uroczej kabinie, wyjątkowym osiągom, niezawodności i wydajności. Niemniej jednak, ten całkowicie elektryczny subkompaktowy SUV ma również kilku bliskich konkurentów, w tym Peugeot 2008, Kia Niro EV, Opel Mokka EV, MG ZS EV i DS 3 Crossback.

  Jaki jest najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV?

Plusy:

  • Charakteryzuje się eleganckim wyglądem
  • Jest łatwiejszy i przyjemniejszy w prowadzeniu
  • Jest bardzo wydajny
  • Ma ładny zasięg
    Wady:
  • Ma ciasną kabinę i małą przestrzeń ładunkową
  • Jest wykonany z materiałów niskiej jakości

Video: 2023 Jeep Avenger Review

FAQ

Czy Jeep Avenger 2023 jest niezawodny?

Pomimo tego, że Jeep Avenger 2023 nie został wypuszczony na rynek, użytkownicy powinni oczekiwać, że ten samochód będzie bardziej niezawodny niż większość jego rodzeństwa. To dlatego, że jest to samochód w pełni elektryczny, a więc nie powinien mieć wielu problemów. Jest bardziej niezawodny niż jego zasilani gazem konkurenci.

Czy utrzymanie Jeepa Avengera z 2023 roku jest drogie?

W przeciwieństwie do konwencjonalnych modeli Jeepa napędzanych benzyną, Jeep Avenger 2023 będzie tańszy w utrzymaniu, ponieważ będzie to samochód całkowicie elektryczny. Oznacza to, że będzie miał mniej ruchomych części i niewiele rzeczy pójdzie nie tak. Będzie więc miał ponadprzeciętną ocenę niezawodności, która będzie lepsza niż większość modeli Jeepa.
Może się to jednak zmienić za kilka lat, gdy Jeep wprowadzi później model z napędem benzynowym. Tak więc niezawodność może się różnić w zależności od modelu, który będziesz posiadać w przyszłości.

Jak szybki jest Jeep Avenger?

Jeep Avenger to całkiem mocny i szybki samochód, biorąc pod uwagę, że jest dość kompaktowy. Wyposażony w pakiet akumulatorów o pojemności 54kWh, samochód ten produkuje aż 154 KM i 192 lb-ft momentu obrotowego. Co więcej, ten samochód przyspiesza od 0 do 62 mph w zaledwie 9,0 sekund ad ma prędkość maksymalną około 93 mph.

  Jaki jest najbardziej ekonomiczny hybrydowy SUV?

Jaka jest jakość jazdy Jeepa Avengera z 2023 roku?

Pomimo posiadania kompaktowej konstrukcji i kabiny, 2023 Jeep Avenger oferuje przyzwoitą jakość jazdy. Jego jazda jest komfortowa, a jazda świetnie amortyzuje nierówności na drodze. Poza tym, mimo że układ kierowniczy jest lekki, samochód nadal łatwo wyprowadzić z równowagi ze względu na kompaktową konstrukcję i pudełkowaty kształt.

Czy Jeep Avenger jest dobrym samochodem do jazdy po drogach czy w terenie?

Podczas gdy wszystkie modele Jeepa są zbudowane tak, aby zapewnić wyjątkowe osiągi w terenie, Jeep Avenger nie jest. Ten samochód zapewnia lepsze osiągi on-road niż off-road. W przeciwieństwie do większości modeli Jeepa, które są wyposażone w system napędu na cztery koła, Jeep Avenger jest wyposażony w system napędu na przednie koła.

Mimo to, Jeep Avenger 2023 nadal posiada pewne możliwości terenowe dzięki takim funkcjom jak Hill Descent Control i różnym trybom jazdy, takim jak śnieg, błoto i piasek.

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Avenger z 2023 roku będzie jednym z najbardziej wyjątkowych akumulatorowo-elektrycznych subkompaktowych crossoverów SUV na rynku. Będzie świetny do jazdy po drogach, ale nie tak dobry do jazdy w terenie jak większość jego rodzeństwa. Dodatkowo charakteryzuje się niskiej jakości materiałami w kabinie. Poza tym kabina jest ciasna i ma małą przestrzeń bagażnika.

Z drugiej strony, będzie bardziej niezawodny, wydajny, zaawansowany i przyjazny dla środowiska niż jego rodzeństwo. Z zasięgiem do 250 mil na pełnym ładowaniu, będzie miał jeden z najlepszych zasięgów w swojej klasie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z