Wszystko o modelach sedanów VW z 2023 r.

Volkswagen Arteon

Sedan nigdy nie był tak niepewny jak w tych dniach, kiedy SUV-y i crossovery przejmują rynek przez burzę. SUV-y i crossovery są tak popularne, że większość producentów samochodów w tych dniach są gotowi przerwać swoje najdłużej stojące modele w innych, aby zainwestować te pieniądze w nowy miejski / rodzinny / luksusowy crossover i SUV.

Volkswagen nie jest inaczej, ponieważ zdecydowali się wykopać VW Passat sedan, który został wokół lepszej części pół wieku. Bądź co bądź, Volkswagen jest jedną z tych marek, które wciąż nieco wierzą w sedany i dlatego zamierzają nadal oferować Jetta i stylowy sedan Arteon coupe.

Ponieważ jednak VW skupił większość swoich wysiłków na dekarbonizacji całej swojej linii, wyszedł również z zupełnie nowym VW ID. Aero, który jest trzecim sedanem w linii sedanów VW na rok 2023. Arteon jest flagowym sedanem z największą ilością miejsca, najlepszą technologią i najmocniejszymi silnikami, podczas gdy Jetta jest podstawowym sedanem.

ID. Aero otwiera nowy rozdział w historii sedanów VW, ponieważ jest pierwszym w pełni elektrycznym sedanem z logo VW, ale jesteśmy pewni, że nie będzie ostatnim. W związku z tym zamierzamy opowiedzieć Wam o modelach sedanów VW z 2023 roku, dlaczego warto je rozważyć i jak wypadają na tle innych.

2023 VW Arteon

VW Arteon kosztuje co najmniej 40 000 dolarów, podczas gdy modele o wyższej specyfikacji mogą pójść dużo wyżej. Arteon z 2023 roku będzie dostępny w wersjach SE R-Line, SEL R-Line oraz SEL Premium R-Line. W 2021 Arteon zobaczył nowy 2,0L turbodoładowany silnik 4-cylindrowy, który podniósł moc do 300 KM i 295lb-ft momentu obrotowego oraz 7-biegową skrzynię DSG.

  Wszystko o 2023 VW Tiguan

Arteon kopie z FWD, ale AWD jest dostępny jako opcja. Design-wise, Arteon jest najlepiej wyglądający VW sedan przez dość margines, a także jest najbardziej przestronne i najbardziej komfortowe. Passat nie będzie już dostępny w roku modelowym 2023, ale nie jest to zbyt trudne do przełknięcia, ponieważ Arteon z 2023 roku to naprawdę dobry samochód.

2023 VW Jetta

Jeśli widzisz siebie jeżdżącego VW sedanem, ale nie możesz się męczyć, aby zapłacić więcej niż 21 000 dolarów, VW Jetta jest samochodem dla Ciebie. Jetta jest dostępna w wersjach S, Sport, SE i SEL, natomiast Jetta GTI występuje wyłącznie w wersji GTI. Turbodoładowany 4-cylindrowy silnik 1,5 l jest silnikiem do wyboru dla wszystkich modeli Jetta z wyjątkiem GTI, ponieważ oferuje 158 KM i 184 funtów momentu obrotowego w porównaniu do 2,0 l 4-cylindrowy w GTI z 228 KM i 258 funtów momentu obrotowego.

FWD i sześć-biegowa ręczna są standardy, ale można uaktualnić do 7-biegowej DSG, jeśli chcesz. Design-wise, Jetta wygląda dość potulny w jego normalnym wykończeniu i dość owocowy w jego GTI wykończenia. Jest to również stosunkowo wygodny sedan, ale nie może równać się z Arteonem, jeśli chodzi o przestrzeń, atrakcyjność, luksus, komfort czy technologię.

2023 VW ID. Aero

VW ID. Aero będzie prawdopodobnie zaczynał się gdzieś pomiędzy 40 000 a 50 000 dolarów, co uczyni go dość konkurencyjnym dla Arteona. Jednakże, ID. Aero jest zupełnie inna bestia, jak to jest w pełni elektryczny VW sedan rodziny. Będziesz w stanie uzyskać ID. Aero z napędem FWD lub AWD w zależności od modelu, ale mówi się, że będzie wyposażony w znaną baterię 77kWh znalezioną w innych modelach ID.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Tiguan

VW mówi, że ID. Aero będzie w stanie zrobić 385 mil na jednym ładowaniu, co czyni go dość konkurencyjnym w tej cenie. ID. Aero wygląda naprawdę futurystycznie i z pewnością przyciągnie więcej uwagi niż nawet coupe Arteon. VW prawdopodobnie zaoferuje go również w wersji Performance, co sprawi, że będzie to najszybszy sedan VW, być może nawet najszybszy sedan VW wszech czasów.

FAQ Section

Który VW sedan z 2023 roku jest najlepszy?

Nie wiemy w 100% jak ID. Aero będzie sobie radzić, gdy trafi do klientów, dlatego też zamierzamy ukoronować VW Arteon z 2023 roku jako najlepszego sedana z linii VW. Powody, dla których wybieramy Arteona są takie, że wygląda najlepiej, ma najlepszą technologię, ma najwięcej miejsca, jest najbardziej pożądany, najbezpieczniejszy i zdecydowanie najbardziej komfortowy.

Jedynym aspektem, w którym Arteon wypada słabo w porównaniu z Jettą jest to, że nie dostaje prawdziwego modelu GTI i że kosztuje prawie dwa razy więcej pieniędzy. Jednak można się tego spodziewać, ponieważ Arteon jest w znacznie wyższym segmencie niż Jetta.

Dlaczego VW zaprzestał produkcji sedana Passat 2023?

Powodem, dla którego VW pozbył się nowego Passata sedana jest to, że po prostu nie ma już dla niego miejsca. Na początek Arteon jest znacznie fajniejszą i bardziej przyciągającą wzrok wersją Passata sedana, dlatego zdecydował się zachować go nad Passatem. Po drugie, Passat wagon jest bardziej popularnym samochodem niż Passat sedan na wielu rynkach, dlatego sensowne było utrzymanie wozu, ale zaprzestanie produkcji sedana.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Arteon

Po trzecie, VW koncentruje się na SUV-ach, crossoverach i EV, dlatego musieli odpuścić niektóre modele, aby mogli zainwestować w nowsze modele. Choć wiele osób opłakuje fakt, że nie będzie Passata sedana z 2023 roku, to jest to znak czasów i VW o tym wie.

Czy sedany VW są dobre?

W Europie sedany VW przez długi czas były pomostem pomiędzy sedanami BMW, Audi i Mercedesa, a niektórymi tańszymi markami ekonomicznymi, takimi jak Skoda, Peugeot i Renault. Jednak Passat B8 był tak dobry, gdy po raz pierwszy pojawił się na rynku, że wiele osób wolało go od sedanów BMW, Audi i Mercedesa.

Jako takie, VW sedany są naprawdę dobre, i często wydają się zbyt dobre, ponieważ mogą rywalizować niektóre znacznie droższe sedany na rynku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z