Wszystko o niezawodności BMW 335i

BMW 335i to niezawodny samochód, jeśli jest odpowiednio konserwowany.

Każdy samochód może okazać się niezawodny, jeśli jest odpowiednio konserwowany. BMW zazwyczaj nie jest najbardziej niezawodną niemiecką firmą samochodową, ale ma to swoje zalety. Model E92 335i doświadczył wielu problemów i miał kilka złych uwag dotyczących niezawodności. Jednak, jeśli będzie utrzymywany prawidłowo, ten samochód może łatwo dać ci więcej niż 200,000 mil.

BMW E92 335i

335i był modelem coupe BMW serii 3. Była to 5 generacja tej serii i została wprowadzona na rynek w 2006 roku, prawie po dwóch latach od wprowadzenia samochodu na rynek. 2-drzwiowa konstrukcja coupe samochodu była bardzo sportowa, wspierana przez bardzo szybki silnik twin-turbo N54 lub N55.

Projekt samochodu został znacznie ulepszony w stosunku do modelu coupe poprzedniej generacji. Ten samochód miał nowsze stylizowane reflektory i światła tylne. Był to również ostatni model coupe serii 3, a następnie został przekazany do serii 4 BMW. Był to również jeden z ostatnich modeli serii 3 piątej generacji, które zostały sprzedane.

Specyfikacja

Samochód był kompaktowym BMW typu executive z systemem operacyjnym iDrive. System operacyjny iDrive zawierał nowy, stylizowany na wyświetlacz przedni system infotainment i posiadał kilka nowych funkcji, takich jak nawigacja. Samochód był również wyposażony w opcję push-start. Wnętrze samochodu zostało odświeżone i posiadało stylizowane na drewniane okładziny na desce rozdzielczej i drzwiach.

Samochód był napędzany 6-cylindrowym silnikiem BMW N54 lub N55 twin-turbo 3.0 L. Był to jeden z najszybszych silników BMW. Był to jeden z najszybszych silników BMW w tamtych czasach. Osiągi samochodu są na najwyższym poziomie BMW. Prowadzenie na zakrętach i trakcja na drodze są wspaniałe.

  Czy powinienem zabezpieczyć moje BMW przed rdzą?

Silnik twin-turbo zapewnia od 0 do 60 mph w zaledwie 5,6s, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph. Nadal możesz cieszyć się dużym momentem obrotowym samochodu wynoszącym 248 Nm. Dostępne było również wyposażenie z napędem na wszystkie koła, co zapewniało jeszcze lepszą przyczepność na drodze. Ogólnie rzecz biorąc, 335i jest rzeczywiście samochodem sportowym i można na nim polegać, jeśli chodzi o osiągi samochodu.

Niezawodność

Samochód ten nie jest określany jako najbardziej niezawodne BMW. Samochód miał wiele problemów, ale jeśli jest dobrze utrzymany, okazał się wystarczająco niezawodny. The 335i również dostał bardzo poniżej średniej oceny 2,0 z 5 z RepairPal. Jednak nadal nie jest to złe oceny, jeśli porównać go z innymi BMW, jak BMW nie jest naprawdę słynie z niezawodności.

Jednakże, jeśli spojrzymy na opinie i doświadczenia ludzi z samochodem, samochód nie jest tak niezawodny. Ze względu na długą obecność na rynku, części są łatwo dostępne i można je zamontować samodzielnie. Jeśli nie dbasz o konserwację samochodu, to będzie on powodował wiele problemów.

Konserwacja

Roczny koszt utrzymania 335i jest bardzo wysoki i wynosi 1030 dolarów, ale jeśli naprawdę wydasz tyle, to samochód będzie działał tak sprawnie jak nowy. To wciąż nie jest tak dużo w porównaniu do innych BMW. Części i konserwacja samochodu są również nieco drogie, jak widać na liście:

 • Inspekcje układu przeciwblokującego – około 99 dolarów
 • Ogólna diagnoza – około 110 dolarów
 • Wymiana przełącznika reflektorów – około 280 dolarów
 • Wymiana przełącznika szyb – około $245
  Prace konserwacyjne i naprawcze mogą kosztować dużo, ale to może zależeć od samochodu, który kupisz. Należy szukać samochodu, który był dobrze utrzymany i miał regularne przeglądy i wymiany oleju. Wszystkiemu temu można zapobiec dzięki terminowej konserwacji i serwisowaniu modelu 335i.
  Czym jest pakiet BMW Premium?

Bezpieczeństwo

Niezawodność samochodu zależy również od jego bezpieczeństwa. Na szczęście niemieckie samochody błyszczą w dziale bezpieczeństwa i mają dobre oceny w zakresie bezpieczeństwa. Model 335i również nie jest wyjątkiem i otrzymał wyjątkowo dobre noty za bezpieczeństwo. IIHS wystawił tej generacji dobre recenzje i została ona wyróżniona nagrodą „Top Safety Pick”.

Motorsport

Samochód był również krótko przedstawiany i startował w wyścigach samochodowych. Samochód okazał się bardzo niezawodny w tych wyścigach, a nawet wygrał takie wyścigi jak Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych w 2006 i 2007 roku. Silnik tego samochodu to bestia i może zapewnić niezwykle satysfakcjonującą jazdę.

Następca

Cała seria E90 została zastąpiona modelami serii 3 F30 i F31, ale model coupe 335i został zastąpiony modelem serii 4 F32. Seria 3 zaprzestała produkcji modelu coupe i cabrio w 2013 roku i zostały one przekazane do serii 4.

Podsumowanie

Samochód jest wystarczająco niezawodny zależy od twojego dbania o samochód i jazdy. Ludzie jeździli tym samochodem ze znacznie mniejszą ilością problemów i uznali go za bardzo niezawodny. Jednak wielu jeździło tym samym 335i i doświadczyło poważnych problemów nawet po 50,000 mil. Dlatego może kosztować trochę pieniędzy, ale jeśli chcesz mieć wysoką wydajność, to jest to dobry zakup.

FAQ

Jakie są najbardziej niezawodne samochody BMW serii 3?

BMW serii 3 jest starszą serią. Produkują one kompaktowe samochody wykonawcze od 1975 roku i są dość znane ze swoich wysokowydajnych silników i ogólnie lepszych wrażeń z jazdy. Jednak jeśli chodzi o niezawodność, niektóre są mniej niezawodne niż inne, a lista jest następująca:

 • 1986 E30 M3
 • 2001 M3 E46 GTR
 • 2008 E90 M3
 • 2021 G20 330i
 • 1985 E30 325i
  Czy BMW to dobry pierwszy samochód?

Dlaczego niezawodność samochodu ma znaczenie?

Niezawodność samochodu odnosi się do tego, jak długo samochód będzie trwał i jak często samochód będzie wymagał konserwacji. Dobre, niezawodne samochody będą kosztować Państwa znacznie mniej i będą miały znacznie mniej awarii. Bezpieczeństwo samochodu jest również określane w niezawodności i każdy powinien spojrzeć na cechy bezpieczeństwa samochodu.

Nie każdy lubi ich czas spędzony w stacji obsługi i chce, aby ich samochód po prostu działa za każdym razem, gdy go potrzebują. W końcu, bardziej niezawodne samochody będą bardziej spójne i trzeba będzie spędzić mniej czasu na naprawianiu pojazdu.

Czy silniki BMW są dobre?

Silniki BMW są z pewnością jednymi z najlepszych na świecie. BMW produkuje te silniki dzięki wieloletnim badaniom i rozwojowi. Silniki te są również używane w wielu wyścigach samochodowych, co świadczy o ich wyjątkowej wydajności. Są one również trwałe, a ich żywotność wynosi ponad 250 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z