Wszystko o nowych elektrycznych Citroënach

Nowe elektryczne Citroëny

Citroën to wybitny francuski producent samochodów ekonomicznych znany z oferowania dziwacznych, miejskich, futurystycznych samochodów, które mają na celu zadowolenie jak największej liczby klientów. Ostatnio, Citroën podjął wysiłek, aby zainwestować cały ładunek pieniędzy w elektryfikacji swoich samochodów, co oznacza, że Citroën ma teraz dość znaczną gamę EV i mamy zamiar powiedzieć wszystko o nowych elektrycznych Citroënów.

Aby rozpocząć listę, będziemy mówić o najnowszym i prawdopodobnie najdziwniejsze Citroën z nich wszystkich, nowy Citroën AMI, 100% elektryczny mikro samochód miejski zaprojektowany, aby być tanie i idealne dla ruchliwych centrów miast. Jeśli chcesz coś nieco bardziej dorosły, nowy Citroën e-C4 elektryczny jest prawdopodobnie najlepszym nowoczesnym Citroën EV.

Jeśli szukasz 100% elektrycznego MPV idealnego do użytku rodzinnego, nowy e-Berlingo jest oczywistym wyborem, ponieważ oferuje najlepsze połączenie bezpieczeństwa, wydajności i wartości w tym przedziale cenowym. Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o większym modelu Citroën e-Spacetourer, który ma zadowolić tych, którzy potrzebują aż 9 miejsc w jednym pakiecie.

Wydaje się, że Citroën zamierza również wyjść z większą ilością EV w najbliższych latach, jednym z bardziej interesujących jest z pewnością koncepcyjny Citroën OLI. W najbliższych miesiącach Citroën powinien wyjść także z C3 electric oraz C4 X EV.

Citroën AMI

Citroën AMI zasilany jest malutką baterią o pojemności 5,5 kWh sparowaną z silnikiem elektrycznym, który oferuje gargantuiczne 8 KM i stały układ FWD. To wystarczy, aby AMI osiągnąć prędkość maksymalną 28mph/45mph, co jest raczej niesamowite. 0-60mph jest możliwe tylko wtedy, gdy rzucisz małego Citroëna AMI z klifu. Tak czy inaczej, jest to zabawny samochód miejski, który nie kosztuje prawie nic i jest wystarczający do użytku miejskiego.

  Wszystko o nowym Citroën Fourgonnette

Citroën e-C4

Citroën e-C4 jest dużo bardziej poważny niż AMI, co oznacza, że pochodzi z 136 KM 50kWh baterii, która jest standardem w wielu modelach elektrycznych Citroën teraz. To wystarczy, aby zasilić e-C4 dla około 218 mil zasięgu szczyty podczas ładowania z 20% do 80% z szybkim DC 100kW ładowarka powinna zająć około 23 minut.

e-C4 otrzymuje stały układ FWD i jednobiegowy automat z biegiem wstecznym. Poza układem napędowym, 3-C4 jest mniej więcej taki sam jak zwykłe C4, co oznacza, że jest wygodny, przestronny i bezpieczny. Jasne, e-C4 waży nieco więcej i oferuje nieco mniejszą przestrzeń bagażnika, poza tym wszystkie modele C4 są takie same.

Citroën e-Berlingo

Jeśli masz dużą rodzinę i chcesz, aby była ona tak bezpieczna i wygodna, jak to tylko możliwe w samochodzie elektrycznym wyprodukowanym przez Citroëna, powinieneś rozważyć Citroëna e-Berlingo. e-Berlingo występuje w dwóch wariantach: jako samochód osobowy, który może pomieścić do siedmiu osób lub jako van z bagażnikiem o pojemności do 116 stóp sześciennych.

Obie wersje są zasilane znaną baterią 50kWh, którą można znaleźć w modelu e-C4, ale e-Berlingo może przejechać do 174 mil i zaoferować moc 136 KM. Wynika to z faktu, że e-Berlingo jest cięższy i mniej aerodynamiczny niż e-C4, a więc nie może równać się z zasięgiem e-C4. Tak czy inaczej, e-Berlingo to naprawdę konkurencyjny elektryczny van/MPV, taki, który zdoła pokonać większość samochodów w swoim segmencie.

  Najczęstsze problemy z Citroënem Berlingo

Citroën e-Spacetourer

Największy 12-miejscowy Citroën EV to Citroën e-Spacetourer, który również jest wyposażony w akumulator 50kWh i 136 KM Citroëna. W najlepszym wypadku e-Spacetourer może przejechać do 167 mil, podczas gdy większość ludzi będzie miała około 136 mil z w pełni naładowanego e-Spacetourera, zwłaszcza jeśli często przewozisz 12 osób jednocześnie.

Poza układem napędowym, e-Spacetourer jest w dużej mierze taki sam jak zwykły Spacetourer. Trzeba też dodać, że można teraz kupić e-Spacetourera w jego największej formie „XL”, która zdoła zaoferować mniej więcej taki sam zasięg jak zwykły e-Spacetourer.

Sekcja FAQ.

Kiedy pojawi się Citroën e-C3?

Citroën e-C3 został już pokazany publicznie, ale debiut produkcyjny nastąpi prawdopodobnie w pierwszym lub drugim kwartale 2023 roku, niektórzy przewidują koniec kwietnia lub początek marca. Wygląda na to, że e-C3 dostanie również baterię 50kWh o mocy 136 KM. Niektóre źródła podają, że e-C3 będzie w stanie zrobić około 220 mil na pełnym ładowaniu.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Citroën zamierza rozszerzyć gamę e-C3 zarówno z mniejszymi, jak i większymi pakietami baterii, aby konkurować z większością swoich elektrycznych rywali z Peugeot i Renault.

Kiedy pojawi się Citroën OLI?

Zupełnie nowy Citroën OLI został ujawniony publicznie dopiero kilka dni temu, ale nie wejdzie do produkcji w najbliższym czasie. Citroën OLI to na razie samochód koncepcyjny, a celem jego istnienia jest pokazanie, co może zaoferować wysokolitrażowy, utylitarny i raczej niedrogi CUV Citroëna.

  Czy Citroën C1 jest dobrym samochodem?

OLI wygląda jak kompaktowy crossover i dostaje również baterię 50kWh, która powinna wystarczyć na 250-milowy zasięg, ponieważ OLI waży tylko około 2200 funtów, co jest naprawdę lekkie dla każdego samochodu elektrycznego. Tak czy inaczej, OLI jest na razie tylko samochodem koncepcyjnym, co oznacza, że nie zobaczymy go na ulicach przez długi czas, jeśli nawet kiedykolwiek.

Kiedy pojawi się Citroën e-C4 X?

Citroën e-C4 X wejdzie do produkcji na przełomie 2022 i 2023 roku, co oznacza, że dostanie również baterię 50kWh, którą przyszło nam zobaczyć ze wszystkich wcześniej wymienionych Citroënów EV. Oznacza to 136 KM i około 210 mil zasięgu w najlepszym przypadku dzięki aerodynamice i ogólnej wydajności.

e-C4 X różni się od zwykłego C4 tym, że jest nieco większy, bardziej przestronny, bardziej użytkowy i prawdopodobnie lepiej wyglądający. Prawdopodobnie w odpowiednim czasie do e-C4 X dołączy również e-C5 X, ponieważ C5 X to nowy flagowy model Citroëna.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z