Wszystko o Skodzie Kamiq 2023

Skodą Kamiq

Skoda Kamiq to podstawowy SUV marki Skoda. Ten subkompaktowy SUV został wprowadzony w 2019 roku i zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Niedawno Skoda wypuściła Skodę Kamiq 2023, która jest wyposażona w bardziej zaawansowane funkcje i kilka ulepszeń.

Skoda Kamiq 2023 ma przyzwoite standardowe wyposażenie, przytulne wnętrze i elegancki wygląd zewnętrzny. Jednak cena wzrosła, a niektóre elementy sterujące nie są tak przyjazne dla użytkownika. Mimo to jest to wyjątkowy samochód o świetnych osiągach i dużej przestrzeni w kabinie i przestrzeni ładunkowej. Co warto wiedzieć o Skodzie Kamiq 2023?

Historia

Skoda Kamiq została zaprezentowana w 2019 roku. Bazuje ona na platformie Volkswagen Group MQB A0, którą dzieli z VW T-Cross, Seat Arona, Audi A1, VW Golf, VW Polo, Skoda Octavia i wieloma innymi. Mimo że Kamiq jest SUV-em, jest oferowany tylko z napędem na przednie koła, a platforma, z której korzysta, nie obsługuje napędu na wszystkie koła.

Cechy modelu Skoda Kamiq 2023

Wygląd zewnętrzny

Skoda Kamiq 2023 wygląda spektakularnie i nowocześnie. Wygląda lepiej niż jej poprzednicy. Niektóre z cech zewnętrznych, które się wyróżniają, to 18-calowe felgi aluminiowe „Crater”, tylne światła LED z dynamicznymi kierunkowskazami, automatyczne reflektory, srebrne relingi dachowe i czarne obramowania okien.

Należy pamiętać, że są to podstawowe funkcje, a wyższe wersje wyposażenia są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak panoramiczny dach, adaptacyjny system oświetlenia przedniego i pełne reflektory LED. Poza tym, samochód ten ma rozstaw osi 104,4 cala, długość 167,0 cala, szerokość 70,6 cala i wysokość 61,1 cala.

Wnętrze

Wnętrze również wygląda nowocześnie i spektakularnie. Oferuje takie funkcje, jak 8,0-calowy dotykowy system informacyjno-rozrywkowy, 10,25-calowy wirtualny kokpit cyfrowy, wewnętrzne oświetlenie otoczenia, wielofunkcyjna kierownica z płaskim dnem oraz przednie fotele z regulacją wysokości i podparciem lędźwiowym. Niemniej jednak, modele z wyższej półki wyposażone są w sportowe fotele, wybór trybu jazdy, skórzaną tapicerkę oraz podgrzewane przednie i tylne siedzenia.

  Problemy ze skrzynią biegów w Skodzie Kamiq

Podobnie jak jego poprzednicy, Skoda Kamiq 2023 ma przestronną kabinę, która wygodnie pomieści do pięciu pasażerów. Poza tym ma również dużo miejsca nad głową i na nogi, które zmieszczą nawet wysokie osoby. Przednia przestrzeń nad głową wynosi 41,4 cala, tylna przestrzeń nad głową 39,5 cala, przednia przestrzeń na nogi 56,7 cala, a tylna przestrzeń na nogi 56,1 cala.

Przestrzeń ładunkowa

Skoda Kamiq jest bardziej praktyczna niż większość jej rywali, takich jak VW T-Cross i Seat Arona. Bagażnik tego modelu ma pojemność 400 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach. Po ich złożeniu przestrzeń bagażnika wzrasta do 1395 litrów. Jest to więcej niż u głównych rywali o ponad 100 litrów, ponieważ VW T-Cross ma całkowitą przestrzeń bagażową wynoszącą 1281 litrów.

Wydajność

Skoda Kamiq 2023 jest dostępna z trzema opcjami silnika. Podstawowym silnikiem jest 1,0-litrowy silnik benzynowy TSI, który zapewnia do 94 KM i 129 lb-ft momentu obrotowego. Posiada również 1,5-litrowy silnik benzynowy TSI Evo, który zapewnia maksymalnie 148 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego.

Co więcej, posiada również silnik wysokoprężny 1.6 TDI, który wytwarza do 113 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego. Pod względem prowadzenia i kontroli Kamiq wypada lepiej niż Seat Arona i VW T-Cross. Jednak jego silnik jest głośny i ma duży hałas drogowy. Nie jest to więc najlepszy samochód do jazdy po autostradach.

  Czy Skoda Kodiaq to dobry samochód?

Efektywność paliwowa

Zgodnie z oczekiwaniami, Skoda Kamiq jest nadal tak samo wydajna jak jej poprzednicy, ze średnią wydajnością paliwową około 48,4 mpg. Należy pamiętać, że większość wersji wyposażenia mieści się w przedziale od 47 mpg do 53 mpg. Nie wydasz więc dużo na paliwo, a jest nawet bardziej ekonomiczny niż VW T-Cross i Seat Arona.

Bezpieczeństwo

Ten subkompaktowy SUV otrzymał 5-gwiazdkową ocenę EURO NCAP, która jest najlepsza na rynku. Dodatkowo posiada trzyletnią gwarancję, która chroni samochód przed awarią większości części mechanicznych i elektrycznych. Co więcej, samochód jest bezpieczny dla dorosłych, dzieci, pieszych i rowerzystów.

Cena

Jednym z największych wyzwań stojących przed miłośnikami Skody Kamiq jest wzrost cen. Skoda konsekwentnie podnosi cenę Skody Kamiq. Podsumowując, Skoda Kamiq 2023 jest nadal przystępnym cenowo SUV-em w porównaniu do swoich rywali. Jego cena sugerowana wynosi od 25 351 USD do 33 018 USD.

Więcej: Problemy ze Skodą Kamiq i lata, których warto unikać Skoda Kamiq.

FAQ

Czy Skoda Kamiq 2023 jest niezawodna?

Tak, Skoda Kamiq z 2023 roku to jeden z najbardziej niezawodnych roczników modelu Kamiq. Co więcej, jest to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów w swojej klasie. Ponieważ jednak samochód jest wciąż nowy, nadal trudno jest przewidzieć, czy utrzyma swoje oceny niezawodności, czy też nieznacznie spadną.

Jak wypada Skoda Kamiq 2023 w porównaniu z VW T-Cross 2023?

Oba subkompaktowe SUV-y wyglądają spektakularnie i nowocześnie. Są również oparte na tej samej platformie i mają podobne silniki. Jednak VW T-Cross z 2023 roku wygląda bardziej nowocześnie i elegancko niż Skoda Kamiq z 2023 roku. Z drugiej strony, Kamiq wygląda bardziej spektakularnie we wnętrzu.

  Najczęstsze problemy ze Skodą Kamiq

Ponadto Kamiq jest nieco szybszy i ma większą przestrzeń ładunkową niż VW T-Cross. Pod względem zużycia paliwa Kamiq nadal prowadzi, ponieważ jest bardziej wydajny niż ten ostatni.

Jak szybka jest Skoda Kamiq 2023?

Skoda Kamiq 2023 dorównuje swoim rywalom pod względem prędkości maksymalnej. Jest jednak nieco szybsza, ale wolniej przyspiesza niż VW T-Cross z 2023 roku. Skoda Kamiq z 2023 roku osiąga prędkość maksymalną 134 mil na godzinę i może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 7,9 sekundy. Należy pamiętać, że prędkość ta opiera się na potężnym 1,5-litrowym silniku benzynowym TSI.

Podsumowanie

Skoda Kamiq 2023 to jeden z najlepszych subkompaktowych SUV-ów na rynku. Jest kompaktowy, praktyczny, niezawodny i dobrze się prowadzi. Wygląda również elegancko i nowocześnie oraz ma dobre wskaźniki bezpieczeństwa. Niemniej jednak, właściwa pielęgnacja i konserwacja są nadal potrzebne, aby uniknąć poważnych napraw i zapewnić dłuższą żywotność samochodu.

Ogólnie rzecz biorąc, ten samochód jest lepszy niż większość jego rywali i świetnie nadaje się do użytku rodzinnego lub codziennego. Oferuje świetny stosunek jakości do ceny, ponieważ zapewnia więcej za mniej. Producent powinien jednak poprawić hałas wiatru i drogi, aby uczynić go jeszcze bardziej komfortowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z