Wszystko o SUV-ie 2023 Mercedes-AMG EQE

2023 Mercedes-AMG EQE SUV

Wydaje się, że Mercedes jest jedną z tych marek, które prowadzą rewolucję samochodów elektrycznych, ponieważ stale wychodzą z nowymi modelami samochodów elektrycznych. Seria EQ samochodów jest zarezerwowana dla w pełni zdekarbonizowanych samochodów elektrycznych z trzypunktową plakietką Mercedesa, a nowy EQE jest najnowszym dodatkiem do tej grupy samochodów, Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć wszystko o 2023 Mercedes-AMG EQE SUV, upewnij się, że trzymasz się.

Mercedes mówi, że nowy EQE zostanie ujawniony 16 października i mamy zamiar powiedzieć wam wszystko, co wiemy o nim do tej pory. EQE sloty między największym SUV EQS i kompaktowy SUV EQC jako średniej wielkości Mercedes elektryczny SUV, który konkuruje z GLE jako elektryczna wersja rodziny Mercedes średniej wielkości SUV.

Design-wise, EQE bierze większość swoich wskazówek z istniejących EQS SUV i EQE sedan, co jest do przewidzenia, ponieważ EQS SUV zrobił bardzo tę samą taktykę. Wnętrze będzie również wyposażone w znane Mercedesowi „Hyperscreen” i inne technologiczne smakołyki, które sprawią, że EQE SUV będzie siłą, z którą należy się liczyć w tym segmencie.

Nie wiemy jeszcze, ile będzie kosztował EQE SUV, ale powinien być tańszy niż EQS SUV i mniej więcej w tej samej cenie co EQE sedan. Praktyczność jest równie dobra jak w EQE sedan, ale z większą ilością miejsca na głowę i ramiona w całym przedziale pasażerskim.

2023 Mercedes-AMG EQE SUV – Układ napędowy

Jeśli chodzi o układ napędowy, EQE prawdopodobnie przyjmie znaną Mercedesowi baterię 90kWh w dwóch różnych modelach. Model z niższej półki prawdopodobnie zaoferuje około 290 KM i 417l-ft momentu obrotowego z jego pojedynczego silnika elektrycznego napędzającego tylne koła. Powinien to być również model o największym zasięgu, który prawdopodobnie będzie gdzieś około 300 mil na pełnym ładowaniu.

  Najlepszy olej do silników wysokoprężnych Mercedesa

Otrzymamy również mocniejszy model AMG EQE SUV, który zaoferuje 470 KM i będzie wyposażony w system Mercedes 4MATIC AWD z dwoma silnikami, jednym na przedniej osi i jednym na tylnej. Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy nowy EQE będzie wyposażony w największą baterię Mercedesa 108kWh, którą znajdziemy w modelach Mercedes EQS.

Możemy potwierdzić, że EQE będzie pochodzić z 200kW szybkim ładowaniem DC, które powinno być w stanie naładować SUV EQE w mniej niż 30 minut. Niektóre źródła podają jednak, że EQE SUV pojawi się również w formie AMG 63 i ma oferować około 617 KM i 700lb-ft momentu obrotowego, czyli dokładnie tyle samo co EQE 63 Sedan.

2023 Mercedes-AMG EQE SUV – Design i prowadzenie

EQE SUV wygląda jak nieco mniejsza wersja topowego EQS SUV, co oznacza, że przedkłada aerodynamikę nad formę, a to nie oznacza, że w najbliższym czasie zostanie nagrodzony nagrodą „najlepiej wyglądającego samochodu elektrycznego”. W zestawie znajduje się pełnowymiarowe światło tylne, a także wyczerniony plastikowy przedni grill. Wnętrze SUV-a EQE jest równie luksusowe i równie dobrze wyposażone jak w EQS, ale nieco mniejsze.

Możemy zobaczyć nową kierownicę i pewne autentyczne akcenty stylistyczne, które są dostępne tylko dla EQE. Mercedes Hyperscreen jest tu również dostępny i wygląda tak samo oszałamiająco jak zawsze. Wrażenia z jazdy będą prawdopodobnie schłodzone w przypadku zwykłych modeli EQE SUV, podczas gdy AMG EQE SUV będzie porównywalnie bardziej dynamiczny.

  Czy Mercedes Maybach jest kuloodporny?

Nie oczekuj, że będzie tak wygodny jak EQE sedan, ponieważ EQE SUV nie jest tak wygodny jak EQS Sedan. Jest to raczej logiczne, ponieważ te SUV-y są wysoko od ziemi i nie są w stanie być tak wygodne ze względu na fizykę.

2023 Mercedes AMG EQE SUV – Niezawodność i częste problemy

EQE SUV jest jeszcze zbyt świeży, abyśmy mogli właściwie ocenić, czy jest to samochód niezawodny, czy nie. Będziemy musieli trochę poczekać, zanim będziemy mogli właściwie ocenić jego niezawodność. Jednak możemy powiedzieć, że EQE sedan jest przyzwoicie niezawodnym samochodem, ponieważ jest to samochód elektryczny, które są z natury bardziej niezawodne niż samochody ICE.

2023 Mercedes AMG EQE SUV – wartość i praktyczność

Mercedes EQE SUV ma zaczynać się od około 75 000 dolarów, czyli około 20 000 dolarów więcej niż najmniejszy elektryczny SUV Mercedes EQB i około 25 000 dolarów mniej niż top-end EQS SUV. To stawia go w tej samej grupie cenowej, co niedawne BMW iX, Jaguar I-Pace i Audi e-Tron.

Praktyczność jest tak dobra, jak można oczekiwać od średniej wielkości SUV, ponieważ EQE SUV nie brakuje miejsca w żaden sposób, kształt lub forma. Jeśli jesteś po rodzinnym samochodzie elektrycznym SUV, ten jest doskonałym wyborem.

Sekcja FAQ

Kiedy mogę kupić Mercedesa EQE SUV?

Prawdopodobnie będziesz mógł kupić EQE SUV przed końcem 2022 roku, co oznacza, że wczesne dostawy będą również pod koniec 2022 roku. Jak wspomniano na początku, Mercedes zamierza oficjalnie ujawnić nowy EQE 16 października 2022 roku, co jest prawdopodobne, kiedy dostaniemy wszystkie informacje o premierze.

  Najlepszy Mercedes Youngtimer

Czy Mercedes EQE SUV jest tego wart?

Mercedes EQE SUV jest przeznaczony przede wszystkim do użytku rodzinnego, dlatego rodziny powinny rozważyć zakup EQE SUV. Pierwszym krokiem jest chęć posiadania elektrycznego SUV-a, ponieważ elektryczne SUV-y nie są tak wydajne jak elektryczne sedany. Są też ciężkie i sprawiają wrażenie niewygodnych na drodze.

Poza tym, EQE SUV jest niesamowitym SUV-em ze wszystkimi niezbędnymi technologiami i zestawem bezpieczeństwa. Warto, jeśli jesteś po tego typu samochód, jeśli nie jesteś, to jesteś lepiej bez niego.

Czy Mercedes EQE SUV jest tylko wersją SUV sedana EQE?

Tak, to jest. Wygląda na to, że Mercedes robi teraz jeden model, ale oferuje go w kilku rozmiarach i iteracjach. Oznacza to, że EQE SUV jest mniej więcej taki sam jak wszystkie inne samochody serii EQ poza rozmiarem oczywiście.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z