Wszystko o Volkswagen ID. 4 Pro 4MOTION

Volkswagen ID. 4 Pro 4MOTION

Ujawniony niedawno Volkswagen ID. 4 Pro 4MOTION reprezentuje to, jak wygląda model ID. Pro z zastrzeżonym przez VW systemem AWD, który sprawia, że samochód jest bardziej zdolny w niekorzystnych warunkach pogodowych i sprawia, że wrażenia z jazdy są bardziej spójne i bezpieczniejsze. W tym artykule opowiemy Wam wszystko o Volkswagenie ID. 4 Pro 4MOTION i dlaczego powinieneś rozważyć jeden z nich.

Na początek, VW ID. 4 PRO 4MOTION jest wyposażony w baterię 82kWh, co oznacza, że jest to wyższy model z większą mocą i zasięgiem, który plasuje się pomiędzy modelem GTX z najwyższej półki a zwykłym ID. 4. W związku z tym, ID. 4 PRO 4MOTION może być uważany za nieco słodki punkt w całej gamie ID. 4.

Pod względem wzornictwa ID. 4 Pro 4MOTION podąża za dobrze znanym językiem projektowania, który można znaleźć w zwykłym ID.4 z kilkoma plakietkami wskazującymi, że ten jest napędzany przez wszystkie cztery koła. Poza tym, ID. 4 Pro 4MOTION wygląda dokładnie tak samo jak istniejący ID.4, co nie jest złą rzeczą, jeśli lubisz jak wygląda zwykły ID.4.

Niezawodność, ID. 4 Pro 4MOTION prawdopodobnie odziedziczy niektóre z istniejących problemów z ID.4 i będzie się wiązać z niewielkim wzrostem ceny. Praktyczność pozostaje nietknięta, co oznacza, że ID.4 PRO 4MOTION jest naprawdę przestronnym i praktycznym samochodem.

VW ID. 4 PRO 4MOTION – Układ napędowy

Z baterią o pojemności 82 kWh, możesz spodziewać się około 250 mil zasięgu, zgodnie z danymi podawanymi przez VW. AWD może potencjalnie obniżyć twój maksymalny zasięg trochę, ponieważ jest to zwykle przypadek, gdy porównujesz samochody z napędem 2WD i AWD. Tak czy inaczej, ID. 4 PRO 4MOTION ma podwójny silnik elektryczny, który pozwala mu wysłać moc do wszystkich czterech kół przez cały czas.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Tiguan

To wystarczy, aby zaoferować 261 KM i 313lb-ft momentu obrotowego, który napędza ID. 4 PRO 4MOTION od 0-60mph w 7 sekund i pozwala mu osiągnąć maksymalną prędkość 112mph/180kph. Możesz naładować ID.4 PRO 4MOTION z 20% do 80% w około 33 minuty, podczas gdy powolne ładowanie AC trwa odpowiednio około 8-9 godzin.

Podsumowując, układ napędowy ID.4 PRO 4MOTION jest z pewnością zdolny i oferuje ogólnie przyzwoity przebieg. Dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o mocy 175 kW, ID.4 Pro nie powinien wywoływać zbyt dużego niepokoju o zasięg, ponieważ można uzyskać 62 mile zasięgu z zaledwie 10 minut szybkiego ładowania.

VW ID.4 PRO 4MOTION – Design i prowadzenie

Pod względem designu VW ID.4 Pro 4MOTION wygląda dokładnie tak samo jak zwykły ID.4, co wcale nie jest złe. Cała gama VW ID. wygląda futurystycznie i czysto, co oznacza, że powinna starzeć się z gracją. Wnętrze ID.4 jest bardzo dobrze wyposażone, ale niektórzy narzekają, że ID.4 mógłby sprawiać wrażenie nieco bardziej ekskluzywnego.

Jeśli chodzi o jazdę, ID. 4 Pro 4MOTION sprawia wrażenie ekskluzywnego i jest bardzo łatwy w prowadzeniu. Czuć jednak ciężar i zawieszenie samochodu mogłoby być nieco bardziej miękkie. Dynamika jazdy z pewnością korzysta ze stosunkowo nisko położonego środka ciężkości, ale ID.4 nie jest przeznaczony do szybkiego pokonywania zakrętów.

VW ID.4 PRO 4MOTION – Niezawodność i częste problemy

ID.4 jest już na rynku od jakiegoś czasu, co oznacza, że większość ludzi doskonale zdaje sobie sprawę z jego niezawodności. Wcześniejsze modele ID.4 były dużo bardziej problematyczne niż te, które wychodzą z fabryki teraz, czego należy się spodziewać w przypadku fabrycznie nowego samochodu. Można powiedzieć, że ID.4 jest przyzwoicie niezawodny, ale nie jest najbardziej niezawodnym rodzinnym EV na rynku.

  Czy Volkswagen Tiguan to dobry samochód?

Najczęstsze VW ID. 4 Pro 4MOTION obejmują różne problemy związane z układem hamulcowym, problemy z głównym układem elektrycznym samochodu, problemy z kontrolą jakości, problemy z ładowaniem i potencjalne problemy z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy.

VW ID.4 PRO 4MOTION – wartość i praktyczność

Z ceną wyjściową około 50 000 dolarów, VW ID.4 PRO 4MOTION jest obecnie o kilka tysięcy dolarów droższy od modelu bez 4MOTION. Ta cena jest z pewnością tam z niektórych najdroższych EV na rynku bez wkroczenia do segmentu high-luxury EV.

Praktyczność pozostaje taka sama jak w zwykłym ID. 4, co oznacza dużo miejsca do siedzenia, zwłaszcza z tyłu. Przestrzeń bagażnika jest również dość duża dzięki ładnemu kształtowi i szerokiemu otwarciu. AWD znacznie ułatwia dowodzenie ID.4 Pro 4MOTION w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić VW ID.4 Pro 4MOTION?

Volkswagen ID.4 Pro 4MOTION jest przeznaczony dla osób, które chcą zmaksymalizować bezpieczeństwo bez względu na nawierzchnię, po której się poruszają. W związku z tym opłacenie systemu 4MOTION ma sens, jeśli mieszkasz w klimacie, w którym jest dużo śniegu, deszczu i lodu.

Jednak nie myśl, że można uciec bez porządnej pary opon zimowych, ponieważ są one niezbędne bez względu na to, czy posiadasz 2WD lub AWD samochód. Jeśli mieszkasz w obszarze, który jest głównie suchy, możesz zrobić dobrze z regularnym 2WD ID. 4, ponieważ daje on nieco większy zasięg i jest również tańszy w zakupie.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Polo

Które modele VW ID.4 są wyposażone w napęd AWD?

Obecnie VW oferuje ID.4 z AWD w dwóch konkretnych modelach, nowym modelu Pro 4MOTION i topowym modelu GTX. Powodem, dla którego VW wyszedł z Pro 4MOTION jest chęć obniżenia ceny początkowej ID.4 z napędem AWD w ogóle.

Warto wspomnieć, że wszystkie inne modele ID. 4 pochodzą z napędem na tylne koła, co jest odejściem od regularnej konfiguracji FWD, którą jesteśmy przyzwyczajeni widzieć od VW.

Czy VW ID.4 jest dobrym samochodem?

Volkswagen ID.4 jest przeznaczony dla osób, które chcą elektrycznego Volkswagena, który bez problemu poradzi sobie zarówno z jazdą na długich dystansach, jak i w mieście. ID.4 jest również bezpieczny, wygodny, dobrze wyposażony i jest dobrym samochodem rodzinnym, co jest głównym powodem, dla którego większość osób go kupuje. Dlatego VW ID.4 to rzeczywiście naprawdę dobry samochód.

Video: 2023 VW ID.4 Pro 4Motion REVIEW – wersja AWD bez GTX-a.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z