Wszystko o Volvo V90 z 2023 r.

2023 volvo v90

Jeśli chodzi o fajne, ale niedopowiedziane wagony, Volvo wychodzi na sam szczyt wraz z Audi jako dwie marki, które sprawiają, że wagony są fajne i pod radarem. To naprawdę mała nisza rynkowa, ale ludzie, którzy kochają tego typu samochody, nie zamieniliby ich na nic innego. W związku z tym Volvo V90 jest topowym wozem Volvo opartym na równie imponującym sedanie S90.

W tym artykule mamy zamiar powiedzieć Ci wszystko o 2023 Volvo V90, co czyni go wyjątkowym i czy powinieneś go kupić. Na początek, rok modelowy 2023 prezentuje kilka zmian tu i tam, ale nic wielkiego. Mamy teraz dwa nowe poziomy wykończenia do wyboru, V90 Plus lub V90 Ultimate. Dostaniemy również nowy system infotainment wspierany przez Google.

Wszystkie silniki są teraz wyposażone w technologię mild-hybrid, a także dostajemy kilka nowych kolorów nadwozia i opcji kół do wyboru. Silnik to jednostka o pojemności 2,0 l, ale jest bardziej niż wystarczająco mocny jak na rozmiar i przeznaczenie samochodu. Projekt jest fajny z minimalistycznym podejściem wewnątrz i na zewnątrz. Uważam, że V90 jest jednym z niewielu wozów, które wyglądają lepiej niż sedany, na których są oparte.

Niezawodność prawdopodobnie pozostanie taka sama jak w sedanie, czego należy się spodziewać, ponieważ nie różnią się one zbytnio od siebie. Praktyczność jest doskonała, ponieważ V90 oferuje mnóstwo miejsca w bagażniku i więcej niż wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich wewnątrz samochodu, ponieważ bazuje na dość długim luksusowym sedanie średniej wielkości.

  Najczęstsze problemy z Volvo S40

2023 Volvo V90 – Układ napędowy

Jak wspomniano we wstępie, V90 posiada 4 cylindrowy silnik o pojemności 2,0 l, ale silnik ten jest wspierany przez małą 48-woltową pomoc hybrydową, która wypycha 295 KM, 310lb-ft momentu obrotowego i może zrobić 0-60mph w zaledwie 6,4 sekundy, co jest więcej niż wystarczające dla tego, co ten samochód ma tendencję do być używany.

Obecnie jest to jedyny silnik dla V90 z 2023 roku, ale Volvo prawdopodobnie będzie oferować modele PHEV, a potencjalnie nawet w pełni elektryczne. Ten silnik jest skojarzony ze znajomą 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, która płynnie zmienia biegi i zawsze wie, na którym biegu musi być. Jest to naprawdę dobra transmisja, która otrzymała niewielką aktualizację roku modelowego 2023, aby być nieco bardziej oszczędnym.

Oceny MPG są 22MPG w mieście i 29MPG na autostradzie, która jest również naprawdę dobra liczba dla wielkości samochodu. Chętnie zobaczylibyśmy 6-cylindrowy wagon wydajności, który mógłby rywalizować z Audi S6/RS6 lub nawet PHEV, ale V90 PHEV prawdopodobnie pojawi się w pewnym momencie w najbliższej przyszłości.

2023 Volvo V90 – wygląd i prowadzenie

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, V90 wygląda orzeźwiająco minimalistycznie i niedopowiedziane, a jednocześnie atrakcyjnie. Można go również dostać w wersji Cross Country, która ma nieco wyższą wysokość jazdy dla lepszego prześwitu w złym terenie. Wnętrze jest mniej więcej takie samo jak w poprzednim modelu, z wyjątkiem nowych opcji tapicerki i nowego, wspieranego przez Google systemu informacyjno-rozrywkowego ze sterowaniem głosowym.

  Czy samochody Volvo można holować z płaskim holownikiem?

Wrażenia z jazdy są takie same, schłodzone i idealne do rejsu, V90 nie jest zaprojektowany, aby być zwinny, szybki lub resposnsive, co oznacza, że nie może rywalizować z Niemcami w tym zakresie. To przede wszystkim wygodny rodzinny wagon.

2023 Volvo V90 – niezawodność i częste problemy

Volvo V90 jest lepsze od swoich niemieckich rywali w segmencie relaiblity, ale to nie czyni go bezawaryjnym. Choć model 2023 jest jeszcze zbyt świeży, by to stwierdzić, to prawdopodobnie będzie cierpiał na podobne problemy jak model 2022.

Należą do nich problemy z ECM, hamulcami hydraulicznymi, układem paliwowym, różne wibracje podczas jazdy, różne problemy elektryczne i potencjalne problemy z zawieszeniem. Niektóre z nich są dość kosztowne i stresujące, podczas gdy większość jest spowodowana brakiem odpowiedniej konserwacji.

2023 Volvo V90 – wartość i praktyczność

Wartość V90 zaczyna się od 59 545 dolarów za podstawowy model w wersji Plus, natomiast model Ultimate kosztuje 65 145 dolarów. Model Cross Country zaczyna się od około 60 000 dolarów za podstawowy poziom Plus, natomiast model Ultimate kosztuje nieco mniej niż V90 Ultimate.

Praktyczność V90 nie ma sobie równych, ponieważ oferuje dużo miejsca do przechowywania, dużo miejsca do siedzenia i więcej niż wystarczającą widoczność wokół samochodu. Jest to świetny samochód rodzinny z łatwo dostępnymi punktami mocowania IsoFix i wieloma elementami bezpieczeństwa.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Volvo V90 z 2023 roku?

Jeśli jesteś rodzinnym mężczyzną i chcesz mieć samochód, który będzie w stanie przewieźć do pięciu osób, psa i masę bagażu w najbardziej komfortowy, bezpieczny i najłatwiejszy sposób, V90 jest naprawdę dobrą opcją. Jasne, jeśli nie jesteś fanem wozów, możesz też wybrać SUV-a, XC90 byłby moim wyborem z tej gamy, ale dopiero po V90.

  Który z nich jest bezpieczniejszy: Tesla czy Volvo?

Jeśli chodzi o jazdę po autostradzie, koszty eksploatacji i ogólny komfort, V90 jest znacznie lepszy niż XC90. Jeśli jednak lubisz podwyższoną pozycję za kierownicą, która jest charakterystyczna dla SUV-ów, XC90 będzie dla Ciebie lepszym wyborem.

Jakie samochody rywalizują z Volvo V90?

Największym konkurentem Volvo V90 jest Audi A6 Avant, ale V90 konkuruje również z BMW serii 5 Touring i Mercedesem Benz E-Class Estate. Te cztery wozy są najlepsze, jeśli chodzi o luksusowe wozy średniej wielkości i wszystkie są niesamowite we wszystkim, co robią.

Czy Volvo V90 jest dobrym samochodem rodzinnym?

Z imponującą oceną „Top Safety Pick+”, V90 jest jednym z najbezpieczniejszych wagonów na rynku, co czyni go idealnym do użytku rodzinnego. Poza bezpieczeństwem jest też dość ekonomiczny, a do tego naprawdę cichy i dobrze izolowany, co ułatwia dzieciom zasypianie, a Tobie pozwala się zrelaksować.

Przestrzeń bagażowa jest duża, są porty ładowania USB dla każdego i wiele schowków w całym wnętrzu samochodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z