Wszystko o Volvo XC90 z 2023 r.

Volvo XC90 to największy i najbardziej luksusowy SUV z odznaką Volvo dostępny obecnie. XC90 został po raz pierwszy ujawniony z powrotem w 2002 roku, a obecna generacja zadebiutowała z powrotem w 2015 roku, podczas gdy facelift zdarzył się na rok modelowy 2019/2020. Oznacza to, że XC90 zbliża się do końca swojej linii życia i wkrótce zostanie zastąpiony zupełnie nowym modelem.

XC90 z 2023 roku również otrzyma kilka godnych uwagi zmian w porównaniu z rokiem modelowym 2022. Największą zmianą jest całkowite porzucenie przez Volvo poprzednich poziomów wykończenia, które zostały zastąpione poziomami wykończenia Volvo XC90 Core, Pro i Ultimate. Paleta silników pozostaje taka sama, co oznacza 4-cylindrowy silnik 2,0 l w całej gamie.

Jednak najprawdopodobniej zobaczymy nieco większy zasięg w modelu Recharge z najwyższej półki cenowej. Inne zmiany obejmują nowy system infotainment oparty na głosie Google AI, oraz aktualizacje over-the-air. Poza tym wydaje się, że XC90 pozostaje mniej więcej taki sam jak w roku modelowym 2022, co nie jest złą rzeczą, ponieważ XC90 to naprawdę stylowy i niesamowicie bezpieczny SUV.

Niezawodność jest średnia dla klasy, co oznacza, że XC90 jest dobry, ale nic ponad szczyt. Praktyczność jest doskonała, a cena początkowa pójdzie w górę w porównaniu z rokiem modelowym 2022, ale nie o wiele.

2023 Volvo XC90 – Układ napędowy

Jak wspomniano na początku, nie doczekamy się zbyt wielu zmian w układzie napędowym XC90, co oznacza, że nadal będziemy mogli wybierać spośród gamy 4-cylindrowych silników o pojemności 2,0 l, ale wszystkie będą teraz wyposażone w technologię mild-hybrid. Podstawowy 4-cylindrowy silnik 2.0L oferuje moc 247 KM, natomiast model z wyższej półki 2.0L oferuje moc 295 KM.

  Czy Volvo produkuje minivana?

Jeśli chcesz mieć XC90 PHEV, możesz wybrać XC90 Recharge, który oferuje 455 KM dzięki połączeniu silnika elektrycznego i 4-cylindrowego silnika 2.0L. Wskaźniki MPG to 22/28MPG dla modelu 247 KM, 20/26MPG dla modelu 295 KM i 66MPGe dla modelu Recharge PHEV. Wszystkie one pochodzą z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i AWD.

W sumie niektórzy woleliby zobaczyć 6-cylindrowy silnik w XC90, ale Volvo pokazało, że nie trzeba mieć 6-cylindrowego silnika, aby duży SUV czuł się wystarczająco potężny.

2023 Volvo XC90 – Design i prowadzenie

Volvo XC90 z 2023 roku wygląda tak samo jak model z 2022 roku, co nie jest złą rzeczą, ponieważ XC90 wygląda minimalistycznie, ale naprawdę elegancko i z klasą. Przód jest gładki, podczas gdy profil boczny jest nieco bardziej pudełkowaty. Zarówno przednie, jak i tylne reflektory wyglądają futurystycznie i są w pełni LED-owe. Wnętrze jest jak najbardziej szwedzkie, z niesamowicie wygodnymi fotelami, portretowym ekranem infotainment i pionową deską rozdzielczą.

Wrażenia z jazdy nie są niczym szczególnym, ponieważ XC90 prowadzi się jak większość innych luksusowych SUV-ów. Nie jest w żaden sposób dynamiczny, co oznacza, że BMW X5 jest o wiele bardziej ekscytujące w prowadzeniu. W sumie jest to po prostu duży rodzinny SUV, który przedkłada komfort, łatwość obsługi i podróżowania nad prędkość, zwinność i prowadzenie.

2023 Volvo XC90 – Niezawodność i częste problemy

J.D. Power przyznał modelowi 2022 XC90 wskaźnik niezawodności 70/100, co oznacza, że XC90 jest przeciętny. Oznacza to, że może cierpieć z powodu wielu różnych problemów, z których część może kosztować przyzwoite pieniądze, aby naprawić. Jest to jednak standard w większości wszystkich luksusowych SUV-ów z tego segmentu, ponieważ te SUV-y są naszpikowane technologią.

  Czy Volvo jest bardziej niezawodne niż Tesla?

Najczęstsze problemy z XC90 obejmują problemy z wyciekami wody, wysoki poziom zużycia oleju, problemy z rurą wlewu paliwa, problemy z hamulcami i problemy z elektryką.

2023 Volvo XC90 – wartość i praktyczność

Cena nowego XC90 z 2023 roku zaczyna się od 57 000 dolarów za model Core, 60 000 dolarów za Core Plus, 70 000 dolarów za model Ultimate, jeśli jest wyposażony w silniki serii B. Jeśli jednak chcesz Recharge PHEV, ceny wahają się między 70 000 a 80 000 dolarów za model Recharge Ultimate o najwyższym standardzie.

Praktyczność jest naprawdę dobra, ponieważ XC90 oferuje siedem miejsc, dużą przestrzeń bagażnika i dużo miejsca w dwóch przednich rzędach. Jest to również samochód łatwy do wsiadania i wysiadania, a widoczność jest doskonała. Jest to dobry rodzinny SUV z wieloma przyjaznymi rodzinie funkcjami.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Volvo XC90 z 2023 roku?

Volvo XC90 z roku 2023 to niewielka zmiana w porównaniu z rokiem modelowym 2022, co oznacza, że powinien wystarczyć Ci model 2022 lub 2023. Co prawda model 2023 ma nieco oszczędniejsze silniki, ale ogólnie rzecz biorąc, modele 2022 i 2023 są takie same.

Tak czy inaczej, Volvo XC90 to naprawdę dobry SUV, ponieważ oferuje dosłownie wszystko, czego można oczekiwać od SUV-a. Jeśli więc podoba Ci się stylistyka Volvo i nie masz ochoty na SUV-a o wysokich osiągach lub z 6-cylindrowym silnikiem, Volvo XC90 to naprawdę dobry wybór.

  Czy samochody Volvo są trwalsze?

Czy Volvo XC90 to luksusowy SUV?

Volvo XC90 to prawdziwie luksusowy SUV i rywalizuje z Audi Q7, ponieważ oba te modele są naprawdę podobne. Dla jednego, oba są największymi SUV-ami od obu producentów, ale żaden nie jest naprawdę pełnowymiarowym SUV-em. Pochodzą one z pięciomiejscowych konfiguracji w standardzie, ale można również mieć do siedmiu miejsc.

Nie ma nic o XC90, że nie jest na poziomie prawdziwego luksusowego SUV, dlatego jego cena jest również mocno w segmencie luksusowych SUV. W sumie jest on dostępny ze wszystkimi niezbędnymi cechami, których można oczekiwać od luksusowego SUV-a, ale tylko w garniturze Volvo.

Kiedy pojawi się Volvo XC90 nowej generacji?

Volvo właśnie ściągnęło pokrywy zupełnie nowego EX90, który jest mniej więcej elektryczną wersją nowego XC90. Oznacza to, że prawdopodobnie wkrótce zobaczymy kolejną generację XC90, która z pewnością podzieli się większością wskazówek dotyczących designu z nowym Volvo EX90.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z