Wziąć Volvo w leasing czy kupić?

Zarówno leasing, jak i zakup samochodu mają swoje zalety, ale to, który z nich jest lepszy, zależy głównie od potrzeb i życzeń klienta.

Leasing Volvo z pewnością ma pewne zalety, między innymi daje nabywcy samochodu więcej możliwości i swobody. Kierowca może wziąć pojazd w leasing, a następnie wymienić go po kilku latach, gdy umowa dobiegnie końca. Tymczasem kupno samochodu ma swoje zalety, w tym możliwość posiadania pojazdu na własność i jest bardziej przystępne cenowo, jeśli zatrzymuje się samochód na wiele lat.

Leasing a kupno samochodu

Leasing: Tańszy z góry i mniej zmartwień

Leasing samochodu oznacza, że użytkownik wpłaca zaliczkę z góry, a następnie płaci niewielką miesięczną opłatę za użytkowanie samochodu. Samochód nie jest własnością użytkownika. Kierowcy mają jednak zazwyczaj możliwość wykupienia samochodu po zakończeniu umowy leasingowej.

W leasingu, firma leasingowa daje pewne warunki. Jednym z największych warunków jest zakres kilometrów. Kierowca nie może przekroczyć określonego zakresu przebiegu w ciągu roku. W przeciwnym razie zostanie ukarany grzywną. Kolejną wadą jest to, że kierowca nie może zakończyć umowy leasingowej przed upływem ustalonego czasu bez uiszczenia opłaty.

W przypadku leasingu, czasami w końcu płacisz więcej niż przy zakupie samochodu na własność. Miesięczne opłaty zawierają wartość amortyzacji i odsetki, co sprawia, że samochód jest o wiele droższy niż jego zakup.

Korzyści z leasingu

Istnieje wiele korzyści z leasingu samochodu, w tym:

 • Możliwość wymiany samochodu po zakończeniu okresu leasingu.
 • Tańsze z góry za nowy samochód
 • Miesięczne opłaty często nie są tak duże
 • Otrzymasz najwyższej klasy ubezpieczenie i pokrycie
 • Nie musisz się martwić o rachunki mechanika
 • Nie musisz się martwić o samochód, gdy się zestarzeje
  Kiedy kończy się umowa leasingowa, zazwyczaj firmy leasingowe dają klientom 3 opcje. Mogą oni wziąć w leasing inny samochód i zawrzeć kolejną umowę leasingową. W ten sposób klient może doświadczyć kolejnego nowego samochodu i jego najlepszych cech. Drugą opcją jest po prostu odejście, wybór leasingu kolejnego samochodu przez inną firmę leasingową lub zakup samochodu zamiast tego.
  Ostatnią opcją jest możliwość zakupu tego samego samochodu, który brał w leasing. Niektórzy ludzie nie chcą zmieniać samochodu, więc firma leasingowa pozwoli im kupić go od razu lub w ramach miesięcznej pożyczki ratalnej.
  Niezawodność Volvo vs BMW - która jest lepsza?

Kupno: Posiadanie samochodu na własność i robienie z nim, co się chce

Kupno samochodu jest proste. Nie ma w nim takich zawiłości jak w leasingu. Po prostu trzeba mieć pieniądze, aby móc sobie na niego pozwolić i udać się do najbliższego salonu samochodowego.

Korzyści z zakupu

Korzyści z zakupu samochodu z góry są następujące:

 • Będą Państwo właścicielami swojego samochodu na własność.
 • Nie muszą się Państwo martwić o miesięczne opłaty.
 • Możesz jechać gdziekolwiek chcesz, nie martwiąc się o zasięg kilometrów.
 • Możesz dostosować swój samochód zgodnie z własnymi życzeniami.
 • Możesz odsprzedać swój pojazd, kiedy tylko chcesz.
  Chociaż istnieją pewne korzyści z zakupu, jest zdecydowanie wada płacenia dużo pieniędzy z góry. Nie każda osoba ma tyle pieniędzy w jednym czasie. Zawsze można zaciągnąć kredyt samochodowy, ale ma to swoje wady, takie jak marnowanie pieniędzy na odsetki.

Umowy leasingowe Volvo

Volvo ma bardzo dobrą politykę leasingową, aby przyciągnąć klientów. Polisa leasingowa zawiera ubezpieczenie GAP, które daje pewne korzyści i pokrywa koszty konserwacji z wykorzystaniem certyfikowanych części Volvo.

Różnorodność i krótkoterminowa przystępność vs. wolność i długoterminowa przystępność

Leasing ma zalety, jeśli użytkownik chce poznać różne samochody. W leasingu kierowca może mieć nowy samochód dla swojej rodziny, nawet jeśli w danym momencie nie dysponuje dużą sumą pieniędzy.

Kupno samochodu ma tę zaletę, że można go dostosować do własnych potrzeb i jeździć nim swobodnie. Mogą jeździć gdzie tylko chcą i wykorzystywać jak najwięcej kilometrów, nie martwiąc się o żadne umowy leasingowe.

  Czy Volvo produkuje kabriolet?

Dlatego wszystko zależy od kupującego. Klient musi zdecydować, czego chce. Jeśli i tak po kilku latach chcą zmienić samochód, to na pewno leasing jest lepszym wyborem. Ale jeśli ktoś ma kwotę na zakup samochodu i planuje posiadać go przez długi czas bez kompleksów, to kupno jest najlepszym rozwiązaniem.

FAQ

Co się stanie, jeśli samochód w leasingu ulegnie wypadkowi?

Miejmy nadzieję, że nie będą Państwo musieli nic płacić, ale mogą Państwo mieć udział własny.
W razie wypadku należy obowiązkowo poinformować o tym firmę leasingową. W razie wypadku będziesz winien firmie leasingowej wartość pojazdu. Tak czy inaczej, Twoje ubezpieczenie powinno pokryć wszelkie wydatki.

Jeśli samochód jest całkowicie zniszczony, ubezpieczenie da Ci pieniądze równe aktualnej wartości samochodu. Pieniądze te są następnie wpłacane do firmy leasingowej, aby osiągnąć próg rentowności. Niestety, w wielu przypadkach użytkownicy są winni firmom leasingowym więcej pieniędzy, niż zapłaciło za nich ubezpieczenie. W takim przypadku należy sprawdzić, czy posiadane ubezpieczenie GAP może pokryć część tej kwoty. Leasing Volvo oferuje ubezpieczenie GAP.

Kto płaci za utrzymanie samochodu w leasingu?

To, kto płaci za serwisowanie samochodu, zależy od warunków umowy leasingowej. Często firmy leasingowe płacą za przeglądy, ale trzeba przestrzegać określonych warunków. Na przykład, drobnym drukiem może być napisane, że jeśli kierowca nie przestrzega planu przeglądów zalecanego przez producenta, to przegląd samochodu nie będzie pokrywany.

  Dlaczego Volvo zaprzestało produkcji modelu xc70?

Ile mil mogę przejechać na samochodzie w leasingu?

W zwykłych umowach leasingowych kredytobiorca ma roczny limit przebiegu wynoszący 10 000, 12 000 lub 15 000 mil. Jeśli ktoś przekroczy ten limit, to będzie musiał zapłacić karę na koniec umowy leasingowej. Przykładem kary jest coś w rodzaju 30 centów za każdą dodatkową milę na koniec leasingu.

Jaką ocenę kredytową trzeba mieć, aby wziąć samochód w leasing?

Według NerdWallet, ocena kredytowa (FICO) potrzebna do wzięcia samochodu w leasing zazwyczaj różni się w zależności od firmy dealerskiej. Jednak minimalny wynik kredytowy powinien wynosić 620. Wynik około 620 do 679 jest uważany za w porządku. Wynik około 680 do 739 jest uważany za prawie idealny do wzięcia samochodu w leasing.

Czy mogę zwrócić wadliwy samochód z leasingu?

Często istnieje umowa prawna pomiędzy firmą leasingową a kredytobiorcą. Jeśli jakimś cudem samochód wzięty w leasing okaże się wadliwy lub niesprawny, wciąż mają Państwo pewne opcje, aby go zwrócić i zakończyć leasing. Wiele stanów posiada prawo cytrynowe. W tym przypadku prawa te odnoszą się do samochodu pożyczkobiorcy. Ma to zastosowanie tylko tak długo, jak długo okoliczności odpowiadają parametrom prawa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z